Orli Znojmo Orli Znojmo
19. kolo
Noen Extraliga juniorů - pá 19. 11. 2010
Ústí n. L
2:4
1:1, 0:2, 1:1
Znojmo

Junioři ve druhé třetině rozhodli o výhře v Ústí

Ústí n. L. - Znojemská juniorka po reprezentační přestávce zvládla i druhý zápas s mužstvem ze spodku tabulky, když v Ústí nad Labem zdolala domácí tým vedený bývalým trenérem Orlů Janem Nelibou. Rychlé vedení Lvů Znojmo ještě do konce první třetiny vyrovnalo a ve druhé části si vypracovalo rozhodující náskok. Dva góly si připsal Tomáš Komínek, další trefy přidali Richard Jarůšek a Patrik Novák.

Úvod zápasu začal svižně a už po několika sekundách hry si ústecký gólman připsal první zákrok po střele Jarůška. Ani Ústečtí se nenechali zahanbit a Bulva vyzkoušel Kacetlovu pozornost tvrdou střelou od modré. Ve 4. minutě mohl jít Hošek sám na branku, ale v souboji ve středním pásmu ztratil hokejku, tak mohl puk pouze přikopnout do útočné třetiny. V další minutě se hra přesunula před Petráskovu branku. Blízko ke gólu měl Piskoř, ale jeden z domácích obránců ho od puku stihl včas odstavit. Jako první si přesilovku zahráli domácí a hned jí dokázali využít – přesně po šestnácti sekundách prostřelil od modré Kacetla Grin. V čase 8:17 vytáhl Petrásek vynikající zákrok po střele Jarůška – nepatrným postrčením puku do útočné třetiny se Znojemští dostali do přečíslení dva na nikoho, a kdyby se Jarůšek neunáhlil se střelou, ale přihrál spoluhráči, tak se mohli hosté radovat z gólu. Takhle se mohli pouze smutně dívat na domácího gólmana. Poté předvedli hosté další z pěkných akcí – Piskoř s Novákem předvedli krásnou akci na jeden dotek; první jmenovaný poslal přesný pas na Nováka, ten ale netrefil bránu. V 15. minutě ujížděl Baránek sám na Kacetla, měl dost času na zakončení, tak zvolil střelu mezi betony, které ale hostující gólman včas sklapnul. V čase 18:49 se hosté dočkali vyrovnávacího gólu - Komínek sebral puk v útočné třetině a z velkého úhlu Petráska prostřelil.

V úvodu druhé třetiny dohrávali domácí hru v početní výhodě. Nejblíže měl ke gólu Pojezný, ale v rozhodující chvíli mu soupeř zvedl hokejku. Přes bližší tyčku se snažil puk procpat Baránek, ale ani on neuspěl. Ve 23. minutě předvedli pěknou akci Žák s Kuchynkou, když první jmenovaný přihrával zpoza brány na Kuchynku, který ale pouze vyprášil Kacetlovy betony. Poté opět zaúřadovalo Znojmo. V rozmezí dvou minut dokázalo odskočit o dvě branky. Nejdříve zvyšoval v čase 26:01 Komínek, po něm mířil do černého Jarůšek, který si mazácky položil gólmana a vymetl horní růžek domácí branky. Ve 30. minutě se snažil zblízka překonat hostujícího gólmana Bříza, ale uklidil puk pouze do lapačky. Ale hosté byli při chuti. V čase 31:55 ujížděl sám na Petráska Telesz, ale domácí brankář ho vychytal. V závěru prostředního dějství si i hosté zahráli v početní výhodě – Petrásek vytáhl jeden ze svých skvělých zákroků proti střele Bartoše.

Na začátku závěrečné třetiny využila Lvíčata další přesilovku, kdy Žák snižoval na 2:3. Po zbytek třetího dějství se prakticky stále hrálo v oslabení, ať už na jedné, či na druhé straně. Rozhodčí dokonce nabídl domácím čtyřminutovou přesilovku, když vyloučil Hejla za vysokou hůl. Ale i touto dvojnásobně dlouhou početní výhodu nedokázali domácí využít – sice se Ústečtí usadili v útočné třetině, ale ani jedna jejich střela neprošla až k hostujícímu gólmanovi. V čase 49:09 vystihl Jarůšek špatnou rozehrávku domácích a řítil se sám na Petráska, ten ale včas sklapl betony. Po něm to zkoušel Pořický, ten pro změnu mířil pouze doprostřed hostující branky, kde byl Kacetl připraven. Znojemští si uvědomovali, že jejich náskok nebyl tak velký, takže dobře bránili střední pásmo a spíše to byli oni, kdo se snažil svůj náskok ještě zvýšit. Ale Piskoř ani Latner nedokázali Petráska překonat. To se povedlo nakonec až Novákovi, který v čase 58:17 zblízka vymetl horní růžek Petráskovy branky. Po zbytek zápasu si znojemští hokejisté už svůj náskok pohlídali.


Autor: Lukáš Peroutka

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
David Bartoš 0 1 1 0 0
Tomáš Hejl 0 0 0 0 4
Richard Jarůšek 1 2 3 0 0
Tomáš Komínek 2 0 2 0 0
Lukáš Kovalský 0 0 0 0 0
Tomáš Latner 0 0 0 0 0
Filip Mikulášek 0 0 0 0 0
Patrik Novák 1 0 1 0 0
Dominik Piskoř 0 1 1 0 4
František Pospíšil 0 1 1 0 2
Fran Srketič 0 0 0 0 0
Jakub Stehlík 0 1 1 0 0
Jakub Šaur 0 0 0 0 0
Michal Telesz 0 0 0 0 2
Jiří Tichý 0 0 0 0 0
Jan Trojan 0 0 0 0 0
David Videlka 0 1 1 0 0
Jakub Zika 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Ondřej Kacetl 60 0 2 28 93,33 0 0