Orli Znojmo Orli Znojmo
22. kolo
Noen Extraliga juniorů - so 27. 11. 2010
Znojmo
5:4
2:0, 1:4, 1:0 - 1:0
Litvínov

Junioři nezvládli druhou třetinu, a tak berou jen dva body

Znojmo - Po vydařené první třetině, kdy se znojemští junioři dostali zásluhou Videlky a Jarůška do dvoubrankového náskoku, inkasovali domácí dva góly během jediného oslabení. Následně se o strnutí stavu ve svůj prospěch přetahovaly oba týmy. Třetí i čtvrtou branku domácích zaznamenal Česnek. Vše nakonec dospělo až do prodloužení, kde se v početí výhodě trefil Bartoš, a zajistil tak svým barvám alespoň dva body.

Již ve čtvrté minutě zápasu se dostal do přečíslení David Videlka, který obdržel přihrávku od Trojana a famózně z prostoru mezi kruhy otevřel skóre zápasu – 1:0. Tento stav však nemusel trvat dlouho, neboť se před Nechvátalem octl úplně osamocený Jarůšek, ovšem střelou mířenou do víka neuspěl. V dalších momentech hry se hodně vylučovalo na obou stranách, avšak přesilovky nic převratného nepřinesly.

Skóre se měnilo znovu až v devatenácté minutě díky Richardu Jarůškovi, který stahovačkou po zemi překonal litvínovského gólmana - 2:0. To vyhnalo Nachvátala z branky a mezi tyče se postavil Brýl.

Na začátku druhého dějství přišlo zlomové oslabení Orlů, na které bude jistě chtít co nejdříve zapomenout gólman Kacetl. Nejprve totiž spěchal do rohu kluziště pro kotouč, aby rozehrál, avšak namířil jej přímo na hokejku Kryštofa Kafana stojícího přímo před znojemskou klecí – 2:1. Černé chvíle ještě nekončily. O pár sekund později totiž Kacetlovi kotouč nešťastně proklouzl mezi betony, když jej chtěl zpracovat hokejkou, a namířil si to přímo za brankovou čáru – 2:2. Za střelce byl označen Jakub Šrámek.

Orli se však nevzdali a ve třiatřicáté minutě strhli vedení znovu na svoji stranu. Postaral se o to Jan Česnek – 3:2. Následovala přesilovka hostů, kteří díky ní znovu vyrovnali. Kafan nastřelil horní tyčku branky, puk se dostal na hůl Václava Čejky a ten jej doklepl do sítě – 3:3. Obrat dokonali hosté půl minuty před sirénou, když Ondřej Jurčík změnil trajektorii přihrávky a puk si to namířil za Kacetla - 3:4.

Ve třetí dvacetiminutovce měli Orli cíl jasný – otočit stav. To započali v polovině třetiny, když se před Brýlem zčistajasna zjevil Videlka, jenž posunul kotouč na Jana Česneka, který střelou po zemi upravil na 3:3. Litvínov mohl vrátit vedení na svoji stranu o pár minut později, neboť do akce dva na jednoho se dostali Mackal s Račulkou, avšak druhý jmenovaný blafákem neuspěl. Minutu před koncem se ještě pokusil o střelu Česnek, ale z bezprostřední blízkosti přestřelil, a tak šel zápas do prodloužení.

To netrvalo příliš dlouho, neboť Orlům se nabídla přesilová hra, kterou hned v prvních sekundách využili. David Bartoš zasadil kotouč pod víko litvínovské klece, a rozhodl tak o tom, že dva body zůstanou ve Znojmě.


Autor: Lukáš Caha

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
David Bartoš 1 0 1 1 0
Jan Česnek 2 0 2 3 0
Richard Jarůšek 1 0 1 1 0
Tomáš Komínek 0 0 0 -1 0
Lukáš Kovalský 0 0 0 -1 0
Tomáš Latner 0 0 0 2 2
Patrik Novák 0 0 0 -1 2
Daniel Opalek 0 0 0 -1 0
Dominik Piskoř 0 0 0 -1 0
Martin Pláněk 0 2 2 2 4
Jan Podešva 0 0 0 -1 0
František Pospíšil 0 2 2 1 2
Jakub Šaur 0 0 0 -1 4
Jiří Tichý 0 0 0 1 0
Jan Trojan 0 1 1 3 0
David Videlka 1 1 2 3 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Ondřej Kacetl 62 0 4 28 87,50 0 0