Orli Znojmo Orli Znojmo
52. kolo
Český Telecom Extraliga - ne 2. 3. 2003 - Hostan Aréna Znojmo
Znojmo
1:1p
0:0, 1:1, 0:0 - 0:0
Třinec

Remíza poslala Orly do Pardubic

Z n o j m o - Vítězství Vsetína nad Slavií a remíza Znojma s Třincem rozhodla o konečném osmém místě Orlů v základní části. Do bojů v play-off se tak vydají do pardubické arény. Utkání s Třincem bylo hrané již v duchu play-off, s dobře fungujícími obranami. Oba góly padly v přesilových hrách, vyrovnávací branku Orlů vstřelil po skvělé Tomanově přihrávce křížem přes celé pásmo Peter Pucher.

V posledním kole základní části extraligy se na znojemském ledě rozhodovalo o tom, kdo se stane soupeřem Orlů v 1. kole play-off. V úvahu již přicházely pouze týmy Slavie a Pardubic. K zápasu nenastoupil znojemský obránce Soudek, kterého sužovaly teploty. Ze stejného důvodu nechali trenéři odpočívat brankáře Altrichtera a do branky se tak opět postavil ze Žďáru zapůjčený Slávik. Na straně Třince chyběl v sestavě kapitán Richard Král.

Zápas začal trochu kuriózně, když se ve 2. minutě puk odrazil od Havířovy hole směrem k domácí brance, kde s ním měl Slávik velké problémy. Do poloviny třetiny se soupeři navzájem oťukávali a šance, které si vytvářeli, končily většinou mimo branku nebo ve výstroji gólmanů. Ve druhé půli byl více zaměstnán brankář Orlů, když jej postupně prověřili Skořepa, Houdek, Martynek a Marek. Ve 13. minutě pak holí vyrazil puk rozjetému Ivanovi, o tři minuty později měl velké štěstí, když se při rozehrávce puku zdržel za brankou. O chvíli později zůstal brankář Lakosil ležet na ledě po tvrdé střele Pláška, v zápase však mohl pokračovat. V 19. minutě Slávik opět vysunul hokejku proti dorážejícímu Ivanovi.

Druhá třetina se stejně jako první nesla ve znamení střeleckých pokusů a dobrých obranných i brankářských zákroků na obou stranách. První početní výhodu Oceláři ještě nevyužili, avšak při vyloučení Berouna ve 34. minutě propálil domácího brankáře od modré dočasný kapitán Malinský. V zápětí Slávik likvidoval další pokusy Třineckých a v 38. minutě přišlo zasloužené vyrovnání z hole Puchera po krásné křižné přihrávce Tomana.

Na začátku posledního dějství nepřekonal Pucher zblízka Lakosila, o tři minuty později zlikvidoval Slávik vyloženou šanci soupeře. V polovině třetiny ztroskotali na Lakosilovi svými pokusy Melenovský, Erat a Barus, stejně tak si při přesilové hře neporadili se Slávikem Libor Procházka a Malinský. V 18. minutě se vysunul dopředu Plášek, nezachytil však přihrávku a utkání již směřovalo k prodloužení.

Hned v první minutě nastaveného času spálil svou příležitost Uram a Lakosil si poradil i se střelou Vorla. Své šance nezužitkovali ani Oceláři, a tak si obě mužstva odnesla ze zápasu po bodu.

Jelikož Vsetín porazil Slavii, posunul se v tabulce na 7. místo před Znojmo, které tak zahájí vyřazovací boje proti lídrovi tabulky, mužstvu Pardubic.


Autor: BaM

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Miroslav Barus 0 0 0 0 0
Václav Benák 0 0 0 0 2
Jiří Beroun 0 0 0 0 2
Roman Erat 0 0 0 0 0
Radek Haman 0 0 0 0 0
David Havíř 0 0 0 0 0
Tomáš Klimeš 0 0 0 0 0
Aleš Křetínský 0 0 0 0 0
Petr Kumstát 0 0 0 0 0
Marek Melenovský 0 0 0 0 0
Milan Mikulík 0 1 1 0 0
Roman Němeček 0 0 0 0 0
Karel Plášek 0 0 0 0 0
Milan Procházka 0 0 0 0 0
Peter Pucher 1 0 1 0 0
Jaroslav Sklenář 0 0 0 0 0
Jan Snopek 0 0 0 0 2
Milan Toman 0 1 1 0 2
Marek Vorel 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Robert Slávik 65 0 1 44 97,78 0 0

Ohlasy k utkání

Milan Skrbek (Znojmo): Byl to dobrý pohledný zápas se spoustou šancí na obou stranách. Soupeře pro play off jsme si nevybírali. Myslím si, že je v podstatě jedno proti komu nastoupíme.

Aleš Mach (Třinec): Na zápase bylo vidět, že to bylo poslední utkání před play off a taky se stejným způsobem hrálo. My jsme ve Znojmě potřebovali získat bod k jistotě, abychom byli do čtvrtého místa. Podle toho jsme taky hráli a bod získali. Jsme spokojeni.