Remíza poslala Orly do Pardubic

02.03.2003 | BaM

Z n o j m o - Vítězství Vsetína nad Slavií a remíza Znojma s Třincem rozhodla o konečném osmém místě Orlů v základní části. Do bojů v play-off se tak vydají do pardubické arény. Utkání s Třincem bylo hrané již v duchu play-off, s dobře fungujícími obranami. Oba góly padly v přesilových hrách, vyrovnávací branku Orlů vstřelil po skvělé Tomanově přihrávce křížem přes celé pásmo Peter Pucher.

52.kolo, neděle 2. 3. 2003, 17:30, Hostan Aréna Znojmo
Třinec
po prodloužení
Třetiny: 0:0, 1:1, 0:0 - 0:0
38. P. Pucher (Toman, Mikulík) - 34. J. Malinský (Zadina, Gřegořek). Rozhodčí: Nečas, Venglář - Bláha, Kareš. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. Diváci: 4.200. Třetiny: 0:0, 1:1, 0:0 - 0:0. Průběh zápasu: 0:1, 1:1. Střely na bránu: 30:49.
ORLI ZNOJMO: Slávik - Benák, Havíř, Snopek, Toman, R. Němeček, Křetínský - P. Pucher, Haman, Uram - Melenovský, Vorel, Milan Procházka - R. Erat, Barus, Plášek - Beroun, Mikulík, Petr Kumstát
HC Oceláři Třinec: Lakosil - Malinský, Gřegořek, L. Procházka, Hunkes, Čakajík, Žabka, Houdek, F. Štefanka - Zadina, Martynek, Pletka - Janků, Marek, Pavelek - Ivan, Bakus, Skořepa - Zdráhal, Meluzín, Polončič

V posledním kole základní části extraligy se na znojemském ledě rozhodovalo o tom, kdo se stane soupeřem Orlů v 1. kole play-off. V úvahu již přicházely pouze týmy Slavie a Pardubic. K zápasu nenastoupil znojemský obránce Soudek, kterého sužovaly teploty. Ze stejného důvodu nechali trenéři odpočívat brankáře Altrichtera a do branky se tak opět postavil ze Žďáru zapůjčený Slávik. Na straně Třince chyběl v sestavě kapitán Richard Král.

Zápas začal trochu kuriózně, když se ve 2. minutě puk odrazil od Havířovy hole směrem k domácí brance, kde s ním měl Slávik velké problémy. Do poloviny třetiny se soupeři navzájem oťukávali a šance, které si vytvářeli, končily většinou mimo branku nebo ve výstroji gólmanů. Ve druhé půli byl více zaměstnán brankář Orlů, když jej postupně prověřili Skořepa, Houdek, Martynek a Marek. Ve 13. minutě pak holí vyrazil puk rozjetému Ivanovi, o tři minuty později měl velké štěstí, když se při rozehrávce puku zdržel za brankou. O chvíli později zůstal brankář Lakosil ležet na ledě po tvrdé střele Pláška, v zápase však mohl pokračovat. V 19. minutě Slávik opět vysunul hokejku proti dorážejícímu Ivanovi.

Druhá třetina se stejně jako první nesla ve znamení střeleckých pokusů a dobrých obranných i brankářských zákroků na obou stranách. První početní výhodu Oceláři ještě nevyužili, avšak při vyloučení Berouna ve 34. minutě propálil domácího brankáře od modré dočasný kapitán Malinský. V zápětí Slávik likvidoval další pokusy Třineckých a v 38. minutě přišlo zasloužené vyrovnání z hole Puchera po krásné křižné přihrávce Tomana.

Na začátku posledního dějství nepřekonal Pucher zblízka Lakosila, o tři minuty později zlikvidoval Slávik vyloženou šanci soupeře. V polovině třetiny ztroskotali na Lakosilovi svými pokusy Melenovský, Erat a Barus, stejně tak si při přesilové hře neporadili se Slávikem Libor Procházka a Malinský. V 18. minutě se vysunul dopředu Plášek, nezachytil však přihrávku a utkání již směřovalo k prodloužení.

Hned v první minutě nastaveného času spálil svou příležitost Uram a Lakosil si poradil i se střelou Vorla. Své šance nezužitkovali ani Oceláři, a tak si obě mužstva odnesla ze zápasu po bodu.

Jelikož Vsetín porazil Slavii, posunul se v tabulce na 7. místo před Znojmo, které tak zahájí vyřazovací boje proti lídrovi tabulky, mužstvu Pardubic.

Milan Skrbek (Znojmo): Byl to dobrý pohledný zápas se spoustou šancí na obou stranách. Soupeře pro play off jsme si nevybírali. Myslím si, že je v podstatě jedno proti komu nastoupíme.

Aleš Mach (Třinec): Na zápase bylo vidět, že to bylo poslední utkání před play off a taky se stejným způsobem hrálo. My jsme ve Znojmě potřebovali získat bod k jistotě, abychom byli do čtvrtého místa. Podle toho jsme taky hráli a bod získali. Jsme spokojeni.