Pardubice
1/3
2/3

Pardubice odjíždějí ze Znojma s prázdnou

Z n o j m o - Orli na domácím ledě před vlastním publikem neumožnili Pardubicím vyhrát. Poctivou, trpělivou hrou se celý tým podílel i na druhém vítězství Orlů ve čtvrtfinále vyřazovacích bojů. Skóre zápasu otevřel sám kapitán týmu Pucher a na druhou branku Urama přihrál.

Pardubice musely po nepovedeném třetím duelu provést opět korektury v sestavě. Do hry se znovu dostal útok mladíků Kolář – Průcha – Koukal, další útočník Michal Tvrdík však nepřišel o místo, jelikož v elitní formaci nahradil absentujícího Tomáše Blažka.

Pardubice nabídly hned úvodu soupeři možnost hrát ve dvojnásobné početní výhodě, ale Znojmo se v ní neprosadilo. Udeřilo až v šesté minutě, kdy se do brejku utrhla dvojice Uram – Pucher. Dvojnásobný střelec nedělního zápasu Uram našel za obranou Pardubic rozjetého Puchera a přes veškerou snahu Michala Sýkory se Pucher dostal po třech krocích přímo před Svobodu. Blafákem do bekhendu si jej položil a pod horní tyč elegantně skóroval.

Zvýšit vedení mohlo Znojmo do první přestávky ještě dvakrát, pokaždé u toho byl Melenovský, ale ani jednou se po závaru před brankou neprosadil. Pardubice nebezpečně zahrozily až v poslední pětiminutovce, největší šanci v přesilovce zmařil Divíškovi Altrichter.

Dvě šance měla v úvodu druhé třetiny dvojice Plášek – Barus, která ve druhé části hry opravdu hýřila aktivitou. Chvíle Miroslava Baruse však měla teprve přijít. Nejprve ve 26. minutě opět úřadovala dvojka Pucher – Uram, tentokrát si své role vyměnili. Pucher nahrál téměř naslepo od mantinelu mezi kruhy Uramovi, který puk z voleje napálil do horního růžku Svobodovy branky.

Neuplynulo ani sto vteřin a znojemský kotel explodoval potřetí. David Havíř nahazoval puk na branku, sraženého puku se zmocnil Milan Mikulík, který na jediné střídání nahradil ve třetím útoku Romana Erata, a poslal jej od zadního mantinelu před branku. Tam se přes urostlé beky Pardubic prosadil nevysoký Barus a bylo to 3:0.

Pardubický trenér Říha se na bezradnost svých svěřenců nemohl dívat a vybral si oddechový čas. Stejně tak domácí lodivod Hořava musel Orly krotit před příliš otevřenou hrou, do které by se i díky bouřlivému publiku mohli nechat strhnout.

Orli si na obranu dávali pozor a i nadále se dostávali do šancí. Dvakrát se do situace dva na jednoho dostala dvojice Procházka – Vorel, oba však na Svobodovi ztroskotali. Pardubice probudila až přesilovka čtyři na tři, ve které měli šanci Lubina a Mikeska, ale bez gólového efektu.

Nástup do třetí třetiny se Orlům povedl na výbornou. Pomohl jim k tomu ovšem svým faulem Petr Sýkora, když v probíhající orlí přesilovce krosčekoval Milana Procházku a zápas tím pro něj skončil. Ve dvojnásobné převaze sice Orli neskórovali, ale jen co se vyloučený Pištek vrátil na led, našel Uram v ideální pozici Vorla a ten vyhnal Svobodu z branky.

Za stavu 4:0 se na ledě paradoxně přiostřilo, Pardubice hrály hned čtyři přesilové hry, včetně další dvojnásobné převahy. V té se podařilo Pardubicím snížit, v 16. minutě nastavil Divíšek hůl do Lubinovy nahrávky. Další přesilovku však zkazil hostům svým sekáním Duben. To už v sestavě Pardubic chyběl Janecký, který před poslední desetiminutovkou zamířil do kabiny.

Poslední minuty se již dohrávaly za všeobecného aplausu frenetického znojemského publika, které po závěrečné siréně odměnil Martin Altrichter svými akrobatickými kousky.