Dělba bodů mezi Orly a Tygry

02.12.2003 | HoR

Z n o j m o - Po nevýrazném začátku mělo nakonec utkání mezi Znojmem a Libercem dramatický závěr. Nejdříve se do vedení dostal liberecký tým, Znojemští ale dokázali ve třetí třetině obrátit skóre na svou stranu brankami Havíře a Berouna, který nahradil Baruse v první řadě. Ale Liberec dokázal rychle odpovědět a utkání vyrovnat. Třetí třetina přinesla nejvíce branek, ale také vyloučení na obou stranách. Nervy pracovaly jak u Orlů tak i u Tygrů. Výborný výkon brankáře Duby nedovolil Libereckým, aby v prodloužení při dvojnásobné početní výhodě získali bod navíc.

29.kolo, úterý 2. 12. 2003, 17:30, Hostan Aréna Znojmo
Liberec
po prodloužení
Třetiny: 0:0, 0:1, 2:1 - 0:0
Branky: 47. Havíř (Uram, Beroun), 52. Beroun (Uram, Pucher - 33. Plodek (Čakajík), 53. Hašek (Ťupa, Nedvěd). Rozhodčí: Smeták - Barvíř, Blümel . Vyloučení: 7:10, navíc Havíř (ZNO) 5 min a do konce utkání, Snopek (ZNO), Jiruš a Novák (LIB) všichni 10 min. Využití: 2:0.Diváci: 3.872. Střely na branku: 33:44. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2.

Hráčské statistiky

ORLI ZNOJMO: Duba - Havíř, Němeček, Benák, Mojžíš, Snopek, Křetínský, Punčochář - Uram, Pucher, Barus (41. Beroun) - Straka, Haman, Pardavý - Mareš, Ludvík, Plášek
Bílí Tygři Liberec: Svoboda - Čakajík, Moravec, Šmíd, Ťupa, Nedvěd, Jiruš - Hašek, Rataj, Čermák - S. Procházka, Kašpařík, Novák - Rozsíval, Vampola, Korhoň - Plodek, Hájek, Verčík

S větší útočnou snahou vstoupil do utkání domácí tým, častěji ohrožoval Svobodovu klec. Liberec ale dokázal se svojí bránící taktikou útokům Znojma čelit. Postupně přidával na důrazu, který byl na hranici pravidel. Ve druhé třetině se síly na ledě vyrovnaly. Hosté začali hrát odvážněji a hned zpočátku této části hry ohrozil Dubovu bránu nejdřívě Rataj a poté Novák. Při čtyřminutovém vyloučení Vampoly se v ohni střel ocitl liberecký brankář, ale střely Orlů končily buď vedle brány nebo u Svobody. Větší štěstí měl liberecký tým, když v 33. minutě po střele Čakajíka od modré do klubka hráčů před Dubou, se puk odrazil od znojemského brankáře k nikým nekrytému Plodkovi, který bez nejmenších problémů ležícího Dubu objel a do prázdné brány skóroval. Branka zvedla liberecký tým a ten ještě několikrát nepříjemně ohrozil branku domácích.

O oživení prvního útoku se pokusili znojemští trenéři, když do první řady nasadili místo Baruse mladého utočníka Berouna. Tento tah se jim vyplatil. Beroun v přesilové hře vypracoval ve spolupráci s Uramem brankovou příležitost pro Havíře a ten ve 47. minutě Svobodu propálil z prostoru mezi kruhy. O pět minut později se mohl radovat z gólu samotný Beroun, když opět v přesilové hře těsně před Svobodou zužitkoval perfektní Uramovu přihrávku. Dostal tak domácí tým do vedení. Radost Znojemských trvala pouhých jedenatřicet vteřin, kdy po vyhraném buly nedůsledně střežený Hašek nachytal Dubu a trefil přesně místo vedle jeho vyrážečky. Plynulost třetí třetiny narušovala častá vyloučení, nervozita byla na obou stranách.

Na začátku druhé minuty prodloužení nesmyslnou sekyrou oslabil znojemský tým Havíř a ještě v téže minutě byl vyloučen Snopek. Liberci se tak naskytla skvělá příležitost dovést šesté utkání v řadě k vítězství. Výborným výkonem jim v tom ale zabránil znojemský gólman Duba.

Milan Kastner (Znojmo): Těžce jsme se rozjížděli a nevyužili jsme hned v první třetině nabídnuté přesilovky a šance, které jsme měli, byly jen v přesilovkách. Liberec velmi dobře bránil, my jsme se velmi těžko prosazovali. Nasazení, které jsme dokázali projevit v závěru zápasu, jsme bohužel nedokázali vyvinout v průběhu celého zápasu. To, jak jsme hráli skoro celé prodloužení ve třech, před tím můžu jenom smeknout, jak to kluci sehráli. I gólman dnes velmi dobře zachytal. Kéž by jsme dokázali odehrát celý zápas v takovém nasazení jako dnes v prodloužení.

Karel Dvořák (Liberec): Kdyby nám někdo před zápasem řekl, že uhrajeme remízu, tak bychom byli spokojeni. Znojmo začalo zápas velmi dobře. V první třetině nás přehrávali, neudrželi jsme se u puku, prohrávali jsme všechny souboje. Tehdy nás podržel Olda Svoboda. Ve druhé části jsme byli vyrovnaným soupeřem a ve třetí třetině už jsme měli trochu navrch, dostali jsme dva góly v oslabení. Srovnali jsme sice ještě na dva dva, a i když nám rozhodčí nabídl v prodloužení přesilovku, kterou jsme sehráli špatně, jsme vděční za bod. Musím pochválit celý tým za nasazení a Oldu Svobodu.