2:1, 3:1, 1:1
1/3
2/3

Pardubice rozhodly o výhře v polovině utkání

P a r d u b i c e - Před zápasem obě mužstva uctila památku zesnulého pardubického odchovance Pavla Kábrta. V samotném zápase dokázali Orli odpovědět na vedoucí branku domácích, jednobrankovou ztrátu pak drželi až do 26. minuty. Pak nastříleli perníkáři v rychlém sledu tři branky. Znojmo ještě dokázalo v 51. minutě snížit na dvougólový rozdíl, ale rychlý gól Čáslavy rozhodl definitivně o osudu utkání. Branky Orlů dávali Uram, Barus a Kudělka.

V úvodu utkání Duhová aréna uctila minutou ticha památku pardubického odchovance Pavla Kábrta. Jeho jméno pak jižní tribuna dlouho skandovala.

Znojmo mělo lepší vstup do všech třetin, ale střelecky se neprosadilo, a přestože častěji zaměstnávalo domácího brankáře Svobodu, efektivněji si vedli domácí. Ti se dostali do hry po vedoucí brance, Blažek vyhrál buly pro Kudrnu a ten se střelou nad Dubovo rameno nemýlil. Srovnat se podařilo Marku Uramovi, který z levého křídla trefil také přesně horní růžek Svobodovy branky. Do kabin však veseleji odcházeli domácí, po krásné kombinaci se trefil obránce Mudroch.

Třetí branka Pardubic byla nakonec rozhodující. Duba vychytal několik šancí Pardubic, ale na Kolářovo objetí branky neměl šanci dosáhnout. Během několika minut využili domácí znojemského zatmění a Razingar s Mrázkem zvýšili na 5:1. Hrozivý nárůst skóre zastavili hosté oddechovým časem a po chvíli se jim povedlo i snížit, po souhře prvního útoku se trefil Miroslav Barus.

Třetí třetina přinesla dobrou aktivní obranu domácích, kteří Orly do mnoha šancí nepustili. Snížit se však Znojmu povedlo, v 51. minutě vstřelil svou premiérovou branku v extralize David Kudělka. V závěru vsadili Orli vše na útok, ale jejich snahu zhatil už po několika vteřinách Čáslava, který dalekonosnou ranou stanovil konečné skóre.

Jiří Seidl (Pardubice): První třetina byla oboustranně vyrovnaná, od druhé třetiny nám začala lépe fungovat kombinace a projevilo se to i na brankách, které jsme dali. Problémy máme ale ještě v obraně jako celku, ale i to se zlepší.

Milan Skrbek (Znojmo): Utkání jsme nezačali špatně, ale ve druhé třetině jsme hráli hodně dopředu a nepohlídali jsme si obranu a soupeř toho využil k vytvoření dostatečného náskoku. Potom se nám už nepodařilo výsledek zvrátit.