Orli Znojmo Orli Znojmo
7. kolo
Tipsport Extraliga - ne 28. 9. 2003 - Hostan Aréna Znojmo
Znojmo
4:3p
1:0, 0:2, 2:1 - 1:0
Vítkovice

Domácí výhra opět v prodloužení

Z n o j m o - V infarktovém zápase, o jehož konečném výsledku muselo rozhodnout až prodloužení, se skóre měnilo velmi často. První třetinu lépe zvládlo Znojmo, když skóre otevřel Uram. Ve druhé třetině Vítkovice začaly hrát na čtyři pětky a dostaly se do vedení. V poslední části začali hrát Orli znovu svoji hru a vyrovnali brankami Havíře a Ludvíka. Vítězství si však opět na domácím ledě zajistili domácí až v prodloužení druhým gólem Urama.
V první třetině bylo jednoznačně aktivnější Znojmo, které si vytvořilo několik slibných šancí. Už při vyloučení Tomáška zahrozili v 5. minutě Benák s Ludvíkem, o minutu později vstřelil úvodní branku zápasu znojemský ostrostřelec Uram, který po přihrávce Havíře zavěsil do prázdné Trvajovy klece. Vítkovice se k žádnému vážnému ohrožení Dubovy branky nedostaly díky zodpovědnému bránění domácích, naopak Procházka s Pucherem nevyužili nájezd v přečíslení při vlastním oslabení. V poslední minutě třetiny měl ještě Uram možnost navýšit svůj gólový účet, tentokrát však Trvajovu svatyni přestřelil.

Druhá dvacetiminutovka byla spíše opakem první. Ve 22. minutě po chybě Havíře zachytil odražený puk Krayzel a neměl s Dubou slitování. Vítkovice si začaly vytvářet i další příležitosti a dařilo se jim i při vhazování. Sporadické pokusy Znojma zlikvidoval Trvaj, úder však přišel na druhé straně, když ve 31. minutě překonal znojemského gólmana zblízka Hubáček po ideální přihrávce Irgla. Ve druhé půli třetiny pokračovali Vítkovičtí ve své hře, Trvaj měl však také hodně práce, ve 39. minutě ho zpoza branky ohrozil Mikulík.

V poslední třetině plné zvratů začali zlepšenou hrou domácí a ve 47. minutě po závaru Pucherovy lajny z ní vytěžil gól Havíř. Úroveň hry se pozvedla, avšak už ve 49. minutě kontrovali Ostravané Semanem, který po chybné rozehrávce Havíře propálil Dubu od modré čáry. Znojemští se snažili o vyrovnání a kýžené branky se dočkali v 54. minutě z hole Ludvíka po Eratově přihrávce. Oba týmy chtěly strhnout vedení ve svůj prospěch, proto se po zbytek třetiny střídaly akce na obou stranách. Na skóre se už však nic nezměnilo a muselo se prodlužovat.

V nastaveném čase mělo více ze hry Znojmo, v poslední minutě prodloužení se dokázal přes vítkovickou obranu protlačit Uram, který se dostal až před Trvaje. Nekompromisní střelou do víka stanovil konečný výsledek.


Autor: BaM

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Miroslav Barus 0 0 0 -1 0
Václav Benák 0 0 0 -1 2
Roman Erat 0 1 1 0 0
Radek Haman 0 0 0 -2 0
David Havíř 1 1 2 0 0
Aleš Křetínský 0 0 0 -1 0
David Kudělka 0 0 0 0 4
David Ludvík 1 0 1 0 0
Jaroslav Mareš 0 0 0 0 2
Milan Mikulík 0 0 0 0 0
Ján Pardavý 0 0 0 0 2
Karel Plášek 0 0 0 -2 0
Milan Procházka 0 0 0 0 0
Peter Pucher 0 1 1 -2 0
Igor Rataj 0 0 0 0 0
Jan Snopek 0 0 0 0 0
Karel Soudek 0 1 1 -2 0
Marek Uram 2 0 2 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Tomáš Duba 65 0 3 26 89,66 0 0

Ohlasy k utkání

Pavel Pazourek (Znojmo): Začali jsme dobře, v první třetině jsme měli i šance, bohužel jsme proměnili jenom jednu. Ve druhé třetině jsme se soustředili jenom na útok místo toho, abychom bránili a dostali jsme nešťastnou branku. To s náma trochu zamotalo, ve třetí třetině se hra zvedla. Bylo to těžké, pořád jsme dotahovali. Blbý je, že jsme za zápas měli spoustu brankových příležitostí, které jsme bohužel neproměnili.

Aleš Tomášek (Vítkovice): V první třetině bylo Znojmo lepší, hrálo kompaktněji, do druhé třetiny jsme nasadili čtyři pětky, abychom hru vyrovnali. To se nám podařilo, ale Znojmo díky přesilovým hrám naši snahu eliminovalo. V prodloužení už to bylo hop nebo trop.

Související články

Naši soupeři
so 27. 9. 2003

Na jih Moravy zamíří Vítkovice

Aktuální zprávy
po 29. 9. 2003

Uram: Zatím mám víc štěstí