Tipsport Extraliga - pá 12. 12. 2003
Vítkovice

Znojmo s Vítkovicemi ve fotografiích

Z n o j m o - Orli své fanoušky v posledním zápase před vánoční přestávkou nepotěšili. Sport je sport a nedaří se každý den. Soutěž je dlouhá, zápasy jdou po sobě v rychlém sledu a více než fyzická únava dostává do kolen hráče psychické opotřebení. Za necelý měsíc mohou Orli dokázat, že si zaslouží přízeň svých fanoušků v zápase proti Rabatu Kladnu. Fotografie z dění v posledním letošním extraligovém zápase na znojemském stadioně snad nedají aspoň na Orly zapomenout.
Začátek zápasu byl slavnostní. Na pohaslém zimáku zářily nejen dychtivé oči diváků, očekávající pěkný hokej, ale nejvíce prskavky v rukou věrných fanoušků Znojemských orlů. Ledovou plochu ozařovaly jen kužely reflektorů, ale radostná nálada pod dojmem blížících se Vánoc jim však příliš dlouho nevydržela.

První třetinu totiž načali Orli velmi laxně, hned od začátku byl více zaměstnáván domácí brankář Duba, který likvidoval pokusy Tomáška, Irgla a Semana. Znojmo se nemohlo dostat do tempa a Vítkovice byly viditelně lepším týmem. Střely obránců Benáka a Křetínského Pinc zachytil, štěstí při něm stálo při vyloučení Jurečky, když nikdo ze Znojemských nedokázal doklepnout puk do odkryté brány. Tak přišlo v 11. minutě potrestání z hole I. Padělka, který střílel přes ležícího Dubu po předchozí tvrdé ráně Turka. Znojemský brankář měl i nadále plno práce, při trestu Pardavého si neporadil s kombinační akcí ze 14. minuty, kterou zakončoval Štefanka. Duba pak odolával dalšímu náporu hostí, v 18. minutě však přišla další rána, když gólman nestačil na Irglův blafák. Do konce třetiny měli hosté ještě tři šance, které už však nezužitkovali.

Do druhé dvacetiminutovky vstoupili Orli lépe a se Slávikem v brance. Po šancích Ludvíka a Hamana se dokázal ve 24. minutě prosadit Pardavý, který tečoval Uramovu střelu z otočky. Znojemští si vytvořili tlak a začali se dostávat do dobrých příležitostí. Ve 30. minutě se na řítili tři Vítkovičtí na samotného Mojžíše, svůj pokus však překombinovali. Čtvrtá branka hostí však přišla o minutu později, když Ficencovu bombu z modré usměrnil za Slávika Burger. Následně Orli zahodili několik slibných šancí, zejména při nájezdu Urama s Pucherem dva na jednoho, snížit se podařilo až Procházkovi ve 36. minutě, když oklamal Pince tělem. Korigovat se pokoušel ještě Benák tvrdou dělovkou, pálil však jen do Pince. O chvíli později zůstal po zásahu pukem do nohy ležet na ledě Snopek a třetina se dohrávala.

Poslední dějství nepřineslo nic nového. Znojmo se snažilo o korigování výsledku, ale bohužel mu chyběla invence a lehkost, se kterou většinou dokázalo soupeře přehrát. Snaha znojemských útočníku vždy ztroskotala buď na výborném Pincovi, nebo, a to daleko častěji, ve zbytečných kličkách a přihrávkách, které nevedly ke vstřelení branky. V závěru zápasu ještě vítkovičtí využili možnost skórovat do opuštěné branky při power play a definitivní podobu skóre upravil jedenáct vteřin před vysvobozujícím hvizdem rozhodčího Turčana Ivan Padělek.

Ohlasy trenérů

Milan Skrbek (Znojmo): "O výsledku se rozhodlo už v první třetině, kdy si naši hráči ani neuvědomili, že do Znojma přijel velmi kvalitní soupeř. Chtěli jsme pouze útočit, nikdo nechtěl hrát dozadu. Prohrávali jsme osobní souboje. V dalších dvou třetinách jsme vyvinuli snahu o zkorigování výsledku, vše ale bylo ve velké křeči."

Ladislav Svozil (Vítkovice): "Naše taktika vycházela ze zabezpečené obrany a čekání na protiútoky. Hráli jsme druhé utkání po sobě na ledě soupeře a stejně jako v minulém kole ve Zlíně se nám podařilo vstřelit tři góly v první třetině. Rozhodující bylo, že se nám podařilo eliminovat nebezpečný první útok Znojma. Jsem spokojen, protože ve Znojmě se často nevyhrává."