Z divoké přestřelky bere Znojmo dva body

08.01.2011 | Lukáš Peroutka, Petra Matůšová

Znojmo - Souboj Orlů s Medvědy nabídl divákům v Hostan aréně nevídaných třináct gólů. Hosté se dostali do tříbrankového vedení, Znojmo ale od druhé třetiny bylo lepší a vývoj otočilo. Tříbodová výhra přesto domácím přána nebyla, srážely je laciné inkasované góly, a o vítězství musel rozhodnout až v nájezdech Trojan. Dvě trefy si připsali Jiří Beroun a Jan Lattner, skórovali také Rachůnek a Říha.

34.kolo, sobota 8. 1. 2011, 17:30
Beroun
po samostatných nájezdech
Třetiny: 1:3, 4:2, 1:1 - 0:0
Branky a nahrávky: 20. Lattner (Jarůšek), 22. Beroun (Trojan, Říha), 24. Lattner (Klimeš), 30. Rachůnek, 35. Říha (Kolafa), 44. Beroun (Pláněk), rozhodující sam. nájezd Trojan - 1. Vlček (Švagrovský), 12. Švagrovský (Veselý, Vlček), 17. Hertl (Besser, Pavel), 23. Malý (Hašek), 36. Besser (Kupec), 57. Hašek (Rudovský). Rozhodčí: Kubeš - Guth, Rittich. Vyloučení: 2:4, navíc Novotný (BER) 10 minut. Bez využití. V oslabení: 1:1. Diváci: 1442. Střely na branku: 49:29. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4, 5:4, 5:5, 6:5, 6:6.
ORLI ZNOJMO: Přikryl - David, Kolafa, Novák, Štach, Pláněk, Klimeš - Trojan, Beroun, Říha - Staněk, Rachůnek, Jarůšek - Lattner, Videlka, Vyletelka - Komínek, Bartoš
Medvědi Beroun 1933: Furch (44. Kareš) - Malý, Jebavý, Jelínek, Žovinec, Veselý, Višňák, Hertl - Besser, Novotný, Pavel - Rudovský, Hašek, Doležal - Kupec, Vlček, Švagrovský - Polák, Žalčík

Velice zajímavou podívanou připravil pro své návštěvníky v sobotní podvečer znojemský hokejový svatostánek. Bitva mezi domácími Orly a hosty z Berouna nabídla nefalšovanou gólovou přestřelku okořeněnou nečekanými obraty ve vývoji skóre i kuriózními brankami.

Jako uragán vstoupili Berounští do utkání, už v první minutě překonal Přikryla ve znojemské bráně svou střelou z mezikruží Ladislav Vlček - 0:1. Domácí úvodní gól nepoložil, tlačili se dopředu, ale jejich útočná snaha byla bezzubá. Není tedy divu, že i o druhou branku střetnutí se zasloužili hosté. David Švagrovský se po individuální akci dostal až před Přikryla a střelou mezi betony nachytal znojemského gólmana na švestkách – 0:2.

O pár vteřin později mohlo být Orlům ještě hůř, nejproduktivnější hráč Berouna Jiří Hašek již překonal Přikryla, ale jeho střelu tentokrát zastavila tyčka. Znojemský zmar první třetiny podtrhla přesilová hra, v níž obránce Klimeš přišel na modré čáře o puk, a Jaroslav Hertl navýšil skóre – 0:3. Orli přeci jen na konci prvního dějství zabrali, v nepřehledné situaci před Furchem doplácl puk za jeho záda Jan Lattner - 1:3.

Úvod prostřední třetiny patřil opět Znojmu. Jiří Beroun na druhý pokus procedil puk za Furchova záda – 2:3. Ze snížení se však Znojemští příliš dlouho neradovali. Lehké nahození Robina Malého nedokázal Přikryl vystihnout a touš skončil nečekaně za jeho zády – 2:4. Ani ne o minutu později bylo opět sníženo. Tentokrát se po Klimešově přihrávce dostal k zakončení Jan Lattner, který s dopomocí břevna zametl puk do berounské klece – 3:4.

Přestřelka však pokračovala i v dalších minutách. Hostům nepomohl ani oddechový čas, Orli byli v této fázi hry na koni. To dokumentuje vyrovnávací gól z hole Tomáše Rachůnka, který, i když faulován, dotáhl do konce svůj forhendový blafák – 4:4. Do prvního vedení v zápase se Znojemští dostali zásluhou Vladimíra Říhy, jenž doťukl za brankovou čáru střelu Kolafy – 5:4. Ani tento stav však nevydržel déle než dvě minuty. O vyrovnání Berouna se postaral svou střelou k tyči Jan Besser - 5:5.

Třetí perioda začala lépe pro domácí. Berounští sice dostali v úvodu třetiny možnost hrát přesilovou hru, ta se jim ovšem krutě nezdařila. O svůj druhý gól v utkání se zasloužil Jiří Beroun, který v oslabení ujel hostující obraně a z velké dálky překonal Furcha – 6:5. To bylo na Dominika Furcha příliš a místo v brankovišti přenechal Danielu Karešovi. Ten už si po zbytek zápasu udržel své čisté konto. Vše směřovalo k tomu, že Znojemští dokonají velký obrat a odnesou si z ledu všechny tři body. Proti byl však Jiří Hašek, jenž svou dobře položenou čepelí hole tečoval puk do Přikrylovy brány – 6:6.

V prodloužení zahrozil především domácí Říha, ale ani jeho střela z bezprostřední blízkosti neskončila za Karešovými zády. Na řadu tak přišly samostané nájezdy. V nich se představil jako zkušený mazák znojemský Jan Trojan, který jako jediný dokázal dostat puk za brankovou čáru – 7:6. Z utkání si tak domácí Orli odnesli dva body, hosté z Berouna si uloupili na cestu domů bod jeden.

Milan Kastner (Znojmo): Mužstvo se za stavu 0:3, navíc po vysoké porážce v Ústí, dokázalo zvednout, což hodnotím velice pozitivně, stejně jako útočnou fázi a vytváření šancí. Přesto si myslím, že jsme ztratili bod. Hrozně nás sráží trestuhodné individuální chyby v obraně, dnes navíc tým nepodržel ani gólman. Soupeře jsme přehráli a přestříleli, bohužel ale nevyhráli v základní hrací době.

Jiří Doležal (Beroun): Dostali jsme gól dvacet vteřin před koncem první třetiny. Zdálo se, že to s týmem zamávalo a domácí poté otočili utkání. Jsme rádi za bod, protože Znojmo mělo hodně šancí a trestalo všechny naše chyby. V obraně nastoupil jediný zkušený hráč, jinak to byli samí mladí kluci.