Havl. Brod
1/3
2/3

Po vlažné první třetině se Orli rozstříleli

<em>Znojmo</em> - Dalším soupeřem, který se přesvědčil o nedobytnosti Hostan arény, se stal Havlíčkův Brod. Po první dvacetiminutovce sice Orli prohrávali 0:2, avšak následně udeřili junioři Orsava s Jarůškem a utkání vyrovnali. Hosté se na začátku druhé periody vrátili do vedení, které však netrvalo ani půlminutu a kontrolu nad hrou převzalo Znojmo. Dvě šance v závěru využil Vladimír Říha, po jedné brance si do svých statistik připsali nováček Kamil Rajnoha a Jan Lattner.

Domácí mužstvo již poněkolikáté nevstoupilo do zápasu ideálním způsobem a brzy prohrávalo. Už ve druhé minutě totiž poprvé udeřila nejsilnější zbraň Havlíčkova Brodu v tomto utkání, útočná formace Holec – Knotek – Rytnauer. Knotek jako mozek útoku objel domácí branku, našel křížným pasem Ladislava Rytnauera, a ten zavěsil k pravé tyči. Znojmo se pokoušelo o odpověď, ale Pláňkova střela skončila pouze na tyči. Vzápětí Orli doplatili na nedůraz ve vlastním pásmu, Knotek ustál souboj před brankou a přesnou zadovkou podruhé umožnil Ladislavu Rytnauerovi gólové zakončení do prázdné klece.

Druhá třetina už přinesla jiný obrázek hry. Havlíčkův Brod nenacházel tak snadno cestu před Přikryla a hrozil spíše z rychlých brejků, naopak domácí svůj rostoucí tlak zužitkovali po Štachově přesném pasu od levého mantinelu a zakončení Jakuba Orsavy číhajícího na brankovišti. Diváci v těchto fázích viděli kvalitní utkání s rychlými akcemi na obou stranách, při jedné z nich promarnil velkou možnost Zohorna, jenž sám před ležícím Přikrylem příliš dlouho váhal se zakončením, až jej o kotouč obral vracející se obránce. Hosty tato situace mrzela ještě více, když v 39. minutě ujel do brejku Richard Jarůšek a sólo zakončil přesným blafákem.

Na začátku poslední části ale otěže zápasu znovu převzali hráči z Vysočiny. Pomohl jim k tomu nejistý zásah brankáře Přikryla, kterému vypadl kotouč po nahození od modré a číhající Hynek Zohorna pohotově doklepl do sítě. Za pouhých 22 vteřin ovšem bylo znovu srovnáno, když si slabší chvíli vybral na druhé straně také gólman Neruda, jenž propustil střelu Vladimíra Říhy z velké vzdálenosti.

Zápas zlomila nedisciplinovanost kapitána hostů Moravy, který se dvakrát v krátkém intervalu nechal vyloučit, a druhý trest Orli využili díky přesné teči Kamila Rajnohy, čerstvé posily z Techniky Brno. Snahu o srovnání v podání Havlíčkobrodských pak definitivně uťal špatný odhad Nerudy, který vyjel pro nahození, avšak rychleji se k puku dostal Vladimír Říha a do prázdné branky zvýšil už na 5:3. Finální podobu skóre stanovil v samotném závěru zakončením z úhlu Jan Lattner, od třetí třetiny znovu hrající na pozici útočníka.

Milan Kastner (Znojmo): Zase jsme začali špatně. Vždycky začneme hrát až ve druhé třetině. To jsme se zlepšili, jako kdyby přišlo úplně jiné mužstvo. Samozřejmě jsme spokojení jak s předvedenou hrou, tak s výsledkem, ale jak říkám, my musíme začít hrát už od první minuty a nečekat, až dostaneme gól.

Petr Novák (Havlíčkův Brod): My máme pět hráčů, co si zahráli v extralize, a jednoho reprezentanta do dvaceti let. Oni si možná mysleli, že se Znojmo porazí samo, ale prostě se tak nestalo a domácí nám dali lekci. Ti hráči, kteří k tomu takto přistoupili, si to musí do zítřka rozmyslet, protože jsem jim jasně řekl, že buď půjde někdo z nich, nebo půjdu já. Na tohle se dívat nebudu. Zítra v Brodě se u nás bude určitě něco dít.