Orli Znojmo Orli Znojmo
38. kolo
1. liga - st 19. 1. 2011
Znojmo
2:5
0:2, 2:2, 0:1
Chomutov

Orlí hnízdo po dvou měsících dobyto

Znojmo - Orli sice začali aktivněji, nedokázali ovšem svoje šance využít a přišel trest. Chomutov se dostal do tříbrankového vedení. Znojmo sice snížilo gólem Rangla, ale hosté znovu odskočili. Ještě jednou se domácí radovali po nenápadné střele Podešvy, ale to bylo z jejich strany všechno. Severočeši navíc přidali pátou branku a po dvou měsících znovu dobyli znojemskou Hostan arénu.

Téměř celé dva měsíce trvala domácí neporazitelnost znojemských hokejistů. Naposledy ochutnala Hostan aréna porážku v polovině listopadu, kdy se zde představil Chomutov. A stejný soupeř přijel i tentokrát.

Začátek utkání patřil domácím hráčům. Do obrovské příležitosti se hned zkraje dostal Lubomír Štach, jeho dorážku však Hanuljak dokázal pokrýt. Následně divákům zatrnulo, na ledě zůstal ležet chomutovský Kraft. Nepříjemné tržné zranění na jeho tváři přerušilo na pár minut hru. Další velká šance se objevila opět na straně Znojma. Tentokrát se po individuálním průniku dostal až před chomutovského gólmana Jakub Lev, ale ani ten Hanuljaka nepřekonal.

Z gólu se tak jako první radoval Chomutov. Po nedorozumění ve znojemské obraně zachytil puk David Hruška, přihrál Tomáši Slovákovi, který tečoval puk za Kacetlova záda – 0:1. Znojmo se mohlo postarat o vyrovnání, ale v nařízeném trestném střílení Orsava nedokázal překonat skvělého Hanuljaka. O necelou minutu později se tak z dvoubrankového vedení radovali hosté. V přesilové hře si do mezikruží najel Zdeněk Skořepa a tvrdou ranou navýšil skóre – 0:2.

Úvod druhé třetiny přinesl dobrou příležitost pro Vladimíra Říhu, jenž se krásně dostal až před brankáře Chomutova, ale již nedokázal zavěsit. Dalšího gólu se tak opět dočkali hosté. Tomáš Slovák svou druhou brankou v utkání rozesmutnil domácí fanoušky – 0:3. Znojmo se dostávalo stále více do hry, gól na sebe nenechal dlouho čekat. O snížení stavu se postaral tvrdou ranou od modré čáry David Rangl - 1:3. Dvoubrankové vedení vrátil o pár minut později hostům František Bombic, který po vhazování prostřelil Kacetla – 1:4. Necelou minutu před odchodem do šaten vykřesal jiskřičku naděje pro Znojmo Martin Podešva, jenž po Lattnerově střele tečoval puk za Hanuljakova záda – 2:4.

Závěrečné dějství již přineslo jen jeden gól. Postarali se o něj opět chomutovští hráči, konkrétně Jaroslav Kůs, jehož teč završila gólový účet zápasu – 2:5. Orli se ještě pokoušeli dostat zpět do zápasu, několik slibných šancí měl Jiří Beroun, v závěru se o snížení pokoušel i Vladimír Říha, ale žádná ze střel se již neujala.


Autor: Petr Frömel, Petra Matůšová

Práskl jsem do toho a padlo to tam, smál se David Rangl

Znojmo - Nebylo to zrovna vydařené utkání. Chomutovští hráči ukázali ve Znojmě svou sílu, kterou pilují do případné baráže, a Orli se tak museli před svým rivalem opět sklonit. Pár světlých okamžiků si však pro své fanoušky připravili i domácí hráči. O první znojemský gól se tvrdou ranou od modré čáry postaral David Rangl. Dvaadvacetiletý bek, který do Znojma přišel před sezónou z Třince, zaznamenal nejen svůj první gól v červenobílém dresu, ale vůbec první zásah v seniorské soutěži.

Také tentokrát si Orli nechali utéct začátek zápasu, než se rozkoukali, prohrávali 0:2. Malé zlepšení však přeci jen bylo vidět, Znojmo bylo v úvodu aktivnější, svého soupeře dokonce přestřílelo, ovšem bez kýženého výsledku. „Chomutov je špičkové mužstvo. Když chceme doma porážet taková mužstva, tak musíme hrát na sto dvacet procent. Pohyb jsme dneska neměli moc dobrej, Chomutov trestal naše zbytečné fauly,“ posteskl si Rangl.

Vstup do utkání je tradičním tématem hovorů v kabině, prozatím se však míjí účinkem. „Bavili jsme se o tom, chtěli jsme si na to dát pozor. Nevím, co na to říct. Měli jsme šance, byl tam nájezd, nemuselo to být tak jednoznačné. Musíme si na to dávat pozor.“

foto
Obránce David Rangl (1 + 2)

Průběh hry výrazně ovlivnil svými rozhodnutími hlavní arbitr. Přesto rozhodně nebyl tím, na koho by se měla svádět veškerá zodpovědnost za výsledek. „Rozhodčí byl přísný, to každopádně. Ale měli jsme tam i fauly, které jsme nemuseli udělat. Byli jsme tam dvakrát vyloučeni za příliš mnoho hráčů na ledě, to jsou takový fauly, které prostě zkušená mužstva trestají,“ ví mladý obránce.

Ke dvěma sporným vyloučením ze závěru první třetiny se vyjádřil také znojemský trenér Karel Soudek. „Jednou to odpískal dobře, podruhý špatně. Poprvé, když šel Jiří Beroun střídat, tak se mu tam pletl rozhodčí, ještě ho objížděl, skočil tam Aleš Staněk, na kterého šel puk, takže to bylo jasný. U toho druhého vyloučení stáli dva hráči u dvířek a šli střídat, rozhodčí to pískl. To bylo nesmyslný rozhodnutí.“ Také Soudek byl trochu v rozpacích z výkonu sudích. „Samozřejmě to ovlivnilo utkání, místo hokeje to byla bramboračka,“ okomentoval častá vyloučení na obou stranách.

I přes jasnou prohru, mohl mít David Rangl ve znojemské kabině alespoň dílčí radost. Jeho gól, který ve druhé třetině znamenal snížení skóre na 1:3, byl zároveň Ranglův první v seniorské soutěži. „Hráli jsme 5/3, Štachy (Lubomír Štach, pozn. red.) mi to tam dával asi už potřetí, já jsem dvakrát trefil hráče před sebou, takže už jsem byl docela naštvanej. Chtěl jsem do toho co největší silou prásknout a padlo to tam,“ usmíval se premiérový střelec.

Znojemské hráče poslední dobou trápí vysoký počet inkasovaných branek. „Trenér nám pořád vytýká, že obrana musí víc bruslit, hrát víc do těla. Musíme to určitě zlepšit, takhle se hrát nedá,“ je si vědom nejbolavějšího místa Rangl.

V bráně se proti Chomutovu objevil místo Petra Přikryla juniorský gólman Ondřej Kacetl. Neodchytal špatné utkání, přesto Orli nebodovali. „Přikryl si potřeboval něco zařídit, takže chytal Kacetl. Myslím si, že by měl dostávat šanci častěji. Proti Chomutovu to neměl nejjednodušší. Věřím ale, že do branky ještě vleze,“ poodkryl další možná střídání ve znojemské kleci Karel Soudek. Novou tváří v sestavě byl plzeňský junior Jakub Lev, který by měl ve Znojmě odehrát i další utkání, stejně jako Kamil Rajnoha, jenž na jihu Moravy zůstane zřejmě až do konce sezóny.


Autor: Petra Matůšová

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
David Bartoš 0 0 0 0 0
Jiří Beroun 0 0 0 0 0
Jiří David 0 0 0 0 0
Richard Jarůšek 0 0 0 -1 2
Tomáš Klimeš 0 0 0 0 0
Tomáš Komínek 0 0 0 0 0
Jan Lattner 0 1 1 -1 0
Jakub Lev 0 1 1 0 0
Petr Novák 0 0 0 0 2
Jakub Orsava 0 0 0 -1 2
Martin Pláněk 0 0 0 0 0
Martin Podešva 1 0 1 0 2
František Pospíšil 0 0 0 -1 2
Kamil Rajnoha 0 0 0 0 0
David Rangl 1 0 1 0 0
Vladimír Říha 0 0 0 0 2
Aleš Staněk 0 1 1 0 2
Lubomír Štach 0 1 1 -1 0
Jan Trojan 0 0 0 0 2

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Ondřej Kacetl 60 0 5 17 77,27 0 0

Ohlasy k utkání

Karel Soudek (Znojmo): Nepodali jsme dobrý výkon. Byla tam velká nedisciplinovanost hráčů a těžko budeme přehrávat Chomutov ve čtyřech nebo ve třech. Častým vylučováním se z hokeje stala bramboračka. Ale nevím, co víc bych k tomu řekl. Možná to ani nesmím.

Milan Kašpárek (Chomutov): Znojmo hrálo dobře, ale nám se podařilo využít přesilovky, kterých jsme měli poměrně hodně. Hokej, který hraje Znojmo, je pro fanoušky jistě atraktivní, ale dnes si naštěstí odvážíme všechny body do Chomutova.

Fotogalerie

Související články