U Berounky se rozhodlo dvě minuty před koncem, Orli bez bodu

29.01.2011 | Lukáš Caha

Beroun - Skóre utkání otevřeli již v deváté minutě domácí, ale Orlům se podařilo vzápětí během necelých tří minut duel otočit. Nejprve si připsal do svých statistik další zásah mezi tyče Vladimír Říha, následně se nemýlil ani Martin Podešva. Druhé dějství přineslo hokej jako na houpačce. Beroun dvakrát dotáhl jednobrankové manko. Trefu do černého si za Znojmo připsal i Martin Pláněk. Už to vypadalo, že zápas bude muset rozhodnout nastavený čas, avšak Medvědi si body vzít nenechali a zvrátili výsledek na svoji stranu.

41.kolo, sobota 29. 1. 2011, 17:30
Beroun
Branky a nahrávky: 9. Rudovský (Kafka, Besser), 29. Husák (Nedvěd, Švagrovský), 34. Vlček (Kupec, Švagrovský), 59. Novotný (Rudovský, Kafka), 60. Nedvěd (Husák, Vlček) - 14. Říha (Trojan, Vyletelka), 17. Podešva (Lev, Lattner), 32. Pláněk (Trojan, Říha). Rozhodčí: Jebavý - Flegl, Jílek. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. Diváci: 300. Střely na branku: 19:36. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 5:3.
Medvědi Beroun 1933: Furch - Hertl, Nedvěd, Jebavý, Látal, Husák, Zacpálek, Višňák - Vlček, Kupec, Švagrovský - Besser, Kafka, Rudovský - Doležal, Žejdl, Tůma - Novotný, Klhůfek, Polák.
ORLI ZNOJMO: Kacetl (34. - 35. Panec) - Štach, Rangl, Kolafa, Pláněk, Klimeš, Novák, Stehlík, Pospíšil - Vyletelka, Říha, Trojan - Lev, Podešva, Lattner - Jarůšek, Kovalský, Komínek.

Znojmo jelo do Berouna s cílem zvítězit, a po čtyřech zápasech si připsat do tabulky zasloužené tři body i přes absenci tahounů, jako jsou Aleš Staněk a Jiří Beroun.

V šesté minutě mohli otevřít skóre čtyřicátého prvního kola Berounští, kteří prověřili Kacetla několika dělovkami od modré. O pár minut později se před brankou tváří v tvář střetli gólman Furch a znojemský útočník Lattner, ale ani následná dorážka Lva za brankovou čáru neputovala. První gól tak diváci spatřili v deváté minutě. Důvod k radosti měli Medvědi po brejku Jana Rudovského, jenž našel skulinku pod ramenem znojemského gólmana – 1:0.

Hubený náskok vydržel domácím jet pět minut, neboť Trojan našel před brankou nikým nehlídaného Vladimíra Říhu a ten postrčil puk za padajícího Furcha – 1:1. Následně si Orli zahráli početní výhodu. Tu se sice zužitkovat nepodařilo, avšak sotva, když Zacpálek skočil na led, navýšil náskok Jihomoravanů Martin Podešva - 1:2.

Další změnu stavu mohli zařídit na začátku druhé periody Podešva s Lvem, ale jejich křižnou přihrávku berounský gólman včas vystihl. Následovalo pásmo přesilovek domácích. Hráčům od Berounky se podařilo využít až tu třetí. Zhruba v polovině duelu vyrovnal Patrik Husák střelou k odkryté tyčce Kacetlovy branky – 2:2.

Ale také Orli trestali fauly domácích, konkrétně to byl Martin Pláněk, který ve dvaatřicáté minutě vrátit svému týmu vedení. Znojemský obránce si sjel do prostoru mezi kruhy, obdržel kotouč od Trojana a tvrdou střelou rozvlnil Furchovu síť – 2:3. Vzápětí mohl odpovědět Žejdl při úniku, ale nepodařilo se mu zvednout kotouč přes beton znojemského gólmana.

Sedm minut před sirénou chybovala hostující obrana. Ladislav Vlček se rozhodl pro pohotovou střelu, která putovala pod horní tyčku – 3:3. V závěru třetiny se Jihomoravanům nepodařila využít přesilovka pět na tři.

Úvod posledního dějství přinesl vyrovnaný hokej, ovšem ani jeden z týmů se do šancí příliš nedostával, a když už, gólmani si se vším s přehledem poradili. Tutovou šanci měl v jednapadesáté minutě Lattner, jenž si Furcha sice položil, ale puk zvednout nedokázal. Berounský strážce klece se vyznamenal i tři minuty před koncem, když vychytal hned dvojici hostujících hráčů. Podešvovu střelu vyrazil a dorážku zlikvidoval betonem. Závaru v brankovišti se snažil využít ještě Trojan, ovšem Furch pohotově vytáhl lapačku.

Tyto nevyužité gólovky mohly Orly začít mrzet v devětapadesáté minutě, kdy souhra Medvědů, na jejímž konci stál Jiří Novotný, skončila čtvrtou brankou v Kacetlově kleci – 4:3. Hosté neměli tedy na výběr a na posledních deset sekund odvolali gólmana. To však vedlo jen ke kosmetické úpravě skóre na 5:3 z pohledu domácích. Gól do prázdné klece vstřelil přes celé kluziště Jaroslav Nedvěd.