Orli Znojmo Orli Znojmo
10. kolo
Tipsport Extraliga - ne 5. 10. 2003 - Hostan Aréna Znojmo
Znojmo
3:0
1:0, 0:0, 2:0
Kladno

Tvrdou hru Kladna potrestali Orli výhrou

Z n o j m o - Znojemští orli bojovným výkonem přehráli nováčka z Kladna, který se projevil až příliš tvrdou hrou. Podle toho byl také trestán a v přesilové hře zajistil Znojmu vedoucí branku Milan Procházka. Další dva góly v poslední části přidal Plášek, brankář Duba svým výkonem předčil kladenského Orcta a zajistil si svou druhou nulu v extralize.

V úvodu první třetiny měl v brance Znojma více práce Duba, když jej ohrozili Štefanka a Bílek. Poté už přejali iniciativu domácí, kteří drželi soupeře v permanentním tlaku i díky častým vyloučením kladenských hráčů. Ti často jen za cenu faulů zachraňovali hrozící nebezpečí před Orctovou brankou. Při vyloučení Štefanky pálil v 10. minutě od modré Snopek, Orct jeho střelu pouze vyrazil a k volnému puku se dostal Milan Procházka, který zavěsil do prázdné klece. Znojmo pak pokračovalo v tlaku až do konce třetiny, ovšem žádná z šancí neskončila v kladenské svatyni.

Do druhé části vstoupily oba týmy vlažně a hra se odvíjela převážně ve středním pásmu, kde se soupeři vzájemně obírali o puk. Žádný z nich se dlouho nedostal do větší příležitosti. Až ve 25. minutě se ocitl sám před Dubou Bílek, znojemský brankář však jeho šanci vykryl. V polovině zápasu hrála velmi aktivně první znojemská pětka, Orct však všechny jejich pokusy zastavil. Rozhodčí Kolísek pokračoval ve vylučování, ovšem často přehlížel zákroky Kladenských, které měly být potrestány. Kladno se před koncem třetiny trochu vzchopilo, jeho snaha však k vážnějšímu ohrožení Duby nevedla.

Orli udeřili hned na začátku třetí třetiny, když ve 42. minutě vypálil Haman a Orctem odražený puk se dostal k Pláškovi, který se nemýlil. Domácí viditelně ožili a urputně se snažili svůj gólový účet navýšit. To se jim podařilo ve 48. minutě, kdy po pěkné kombinaci s Pucherem přidal svou druhou branku v zápase Plášek. Kladno začalo stupňovat svůj tlak, neboť se nezadržitelně blížil konec zápasu. Duba se najednou octil pod palbou střel, avšak se všemi si, někdy i se štěstím, poradil. Až Štefankovo vyloučení hosty trochu zbrzdilo a v útočné třetině se opět usadilo Znojmo. O zvýšení skóre se ještě s samém závěru snažil Haman s Pucherem, ovšem bezvýsledně.


Autor: BaM

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Miroslav Barus 0 0 0 0 2
Václav Benák 0 0 0 1 0
Roman Erat 0 0 0 0 0
Radek Haman 0 1 1 2 2
David Havíř 0 0 0 0 2
Aleš Křetínský 0 0 0 1 0
David Ludvík 0 0 0 0 2
Pavel Mojžíš 0 0 0 1 0
Roman Němeček 0 0 0 0 0
Ján Pardavý 0 0 0 1 0
Karel Plášek 2 0 2 2 0
Milan Procházka 1 0 1 0 0
Peter Pucher 0 1 1 1 0
Igor Rataj 0 0 0 1 0
Jan Snopek 0 1 1 0 2

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Tomáš Duba 60 0 0 24 100,00 0 0

Ohlasy k utkání

Milan Kastner (Znojmo): Po zápase s Plzní jsme přidali ve všech směrech, v důrazu, v koncovce, akorát jsme neporměnili to množství šancí, které jsme dnes měli. Dařily se nám i přesilovky. Marodí nám spoustu hráčů, tak jsme museli hrát na tři pětky. Po sérií zápasů, kdy jsme přesvědčivě nezvítězili, jsme dnešní zápas velice dobře zvládli a počínaje gólmanem a konče posledním hráčem odvedli všichni svůj standartní, ne-li maximální výkon. Zápas, který jsme dnes potřebovali zvládnout, jsme zvládli.

Zdeněk Müller (Kladno): Dneska to byla jasná záležitost pro domácí. Po celé utkání byli lepší a vyhráli zaslouženě. Jen díky Zdeňkovi Orctovi jsme nedostali daleko větší příděl, podal vynikající výkon. Jen trochu na naši omluvu musím dodat, že máme obrovskou marodku, hlavně na postu obránců, takže jsme tady dnes neměli šanci vyhrát.

Související články

Naši soupeři
so 4. 10. 2003

Po roce opět zavítá do Znojma Kladno

Aktuální zprávy
po 6. 10. 2003

Marodka Orlům paradoxně pomohla