Erste

Znojmo je ve finále extraligy!

Znojmo je ve finále extraligy!
25.03.2011 | Václav Baumann, Lukáš Peroutka

Praha - Sen o titulu pokračuje! Znojemští hokejoví junioři vybojovali v rozhodujícím třetím zápase se Slavií Praha na jejím ledě vítězství 3:2. Domácí dvakrát vedli, Orli zásluhou Komínka a Havlíka ale vždy dokázali vyrovnat. O vítěznou branku se v polovině utkání postaral Richard Jarůšek. Těsný náskok už Znojmo uhájilo, po Zlínu vyřadilo také druhého loňského finalistu a v boji o titul se střetne s Karlovými Vary. První utkání je na programu již v neděli na západě Čech, druhé a případné třetí rozhodující pak v úterý a ve středu ve Znojmě!

SF3, pátek 25. 3. 2011, 15:30
2
Slavia
Znojmo
3
Třetiny: 2:1, 0:2, 0:0
Branky a nahrávky: 6. Mavrojanidis (Krejčí, Žejdl), 10. Klhůfek (Mavrojanidis) - 9. Komínek (Bartoš), 23. Havlík (Opalek), 29. Jarůšek (Komínek). Rozhodčí: Hribik - Bláha, Kostka. Vyloučení: 3:8. Využití: 1:0. Diváci: -. Střely na branku: -:-. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3.
HC Slavia Praha: Dlouhý - Barák, M. Jaškin, Jeník, Krejčí, Růžička, Semrád, Warneke, Hrouda - Doležal, Hellar, Hertl, Kejdana, Klhůfek, Mavrojanidis, Müller, Okuliar, Moravec, Suchánek, Wszolek, Žejdl.
ORLI ZNOJMO: Kacetl - Latner, Opalek, Pláněk, Pospíšil, Tichý, Šaur, Stehlík, Kún - Bartoš, Havlík, Jarůšek, Komínek, Kovalský, Novák, Piskoř, Podešva, Rachůnek, Trojan, Videlka, Zika.

Do klíčového semifinálového utkání vstoupili lépe junioři Slavie, kteří se hned po necelých šesti minutách ujali vedení, když Georg Mavrojanidis využil přesilovou hru. Radost sešívaných ale netrvala dlouho, chvíli po návratu Semráda z trestné lavice se totiž prosadil Tomáš Komínek. Pouhých 43 vteřin nato ale opět vedli slávisté. Pavel Klhůfek využil chyby při znojemském střídání a proměnil krásný pas Mavrojanidise v gól.

Druhé dějství ale bylo zcela v režii Orlů. Nejprve po hrubé chybě v domácí rozehrávce vyrovnal Adam Havlík. Další branku, které taktéž předcházela nepřesná rozehrávka, pak vsítil Richard Jarůšek.

V poslední třetině se červenobílí zoufale snažili dostat do nějaké gólové šance, brzdily je však vlastní chyby i při triviálních přihrávkách. Podobně si vedli i při přesilových hrách, kdy se téměř vůbec nedokázali dostat k ohrožení brankáře Kacetla. A když se neprosadili ani při power-play v poslední minutě, bylo jasné, že do finále postoupí Znojmo.