Erste

Orli odvrátili zlatý mečbol osmi brankami!

Orli odvrátili zlatý mečbol osmi brankami!
29.03.2011 | Lukáš Caha, Jana Šremrová

Znojmo - Znojemští junioři dokázali na své půdě zastavit rozjeté Karlovy Vary a v souboji o titul si tak vynutili třetí rozhodující zápas. Domácí tým nedal soupeři jedinou šanci a před vynikající diváckou kulisou nasázel do klece energetiků osm branek. Dvě trefy zaznamenal Tomáš Komínek. Po jedné brance skórovali Tomáš Rachůnek, Jakub Stehlík, Dominik Piskoř, David Videlka, David Bartoš a Richard Jarůšek. Čisté konto si připisuje Ondřej Kacetl. O nejlepším juniorském týmu České republiky se rozhodne již ve středu na jihu Moravy.

F2, úterý 29. 3. 2011, 18:00
8
Znojmo
Karlovy Vary
0
Třetiny: 1:0, 3:0, 4:0
Branky a nahrávky: 17. Rachůnek, 32. Stehlík (Bartoš, Pospíšil), 37. Komínek (Jarůšek), 39. Komínek (Jarůšek, Bartoš), 47. Piskoř (Tichý), 52. Videlka (Pláněk, Podešva), 53. Bartoš (Jarůšek), 59. Jarůšek (Komínek, Bartoš). Rozhodčí: Šír - Dřinovský, Tošenovjan. Vyloučení: 3:8. Využití: 2:0. Diváci: 1465. Střely na branku: 44:21. Průběh utkání: 8:0.
ORLI ZNOJMO: Kacetl - Pospíšil, Pláněk, Tichý, Latner, Stehlík, Šaur, Kún, Zika - Rachůnek, Novák, Komínek, Bartoš, Trojan, Podešva, Piskoř, Kovalský, Havlík, Videlka, Jarůšek.
HC Energie Karlovy Vary: Habal (47. Endal) - Urbančok, Valeš, Šik, Táborský, Schusser, Tomeček J., Funk, Rohan - Klíma, Koblasa, Winkler, Kentoš, Vaněk, Vachovec, Baar, Švec, Kverka, Záhora.

Začátek druhého finálového utkání mezi Znojmem a Karlovými Vary byl poněkud opatrný, pozorně se bránilo. Ovšem hned první akce hostů mohla skončit gólem. Vachovec stál před Kacetlem zcela nehlídán, jeho tvrdá rána se ale pouze otřela o konstrukci brány. Vidina gólu hosty nakopla k dalšímu náporu, ani jeden pokus nebyl úspěšný. Znojmo se však nedokázalo udržet delší dobu v obranném pásmu soupeře, který rychlým přístupem všechny pokusy ukončil. Pozornost Habala vyzkoušel až v osmé minutě Komínek, který v rohu kluziště vybojoval puk a poslal ho na brankáře.

Postupem času se dostali do tempa domácí a dělali rozruch před soupeřovou brankou. Jarůšek ve středním pásmu vybojoval puk a poslal ho na gólmana, který střelu vyrazil. Tyto akce se opakovaly několikrát, chyběl jen někdo, kdo by kotouč do brány dorazil.

V druhé polovině první třetiny měli Západočeši možnost využít přesilové hry, když byl za vysokou hůl na trestnou lavici odeslán Pospíšil. Hostům se hra v početní výhodě příliš nevedla, většina střel končila na výstroji znojemských bránících hráčů a se zbytkem střel si Kacetl v klidu poradil.

Diváky ze sedaček poprvé nadzvedl až v 17. minutě gól z trestného střílení Tomáše Rachůnka, jehož střela se se štěstím došourala za brankovou čáru, 1:0. Na konci třetiny mohl náskok svých barev navýšit ještě Podešva, ten ovšem minul bránu.

Do druhé periody vlétli Orli po hlavě. Karlovarské obraně zatápělo především trio Jarůšek – Komínek – Bartoš. Díky zlepšení pohybu, si i Znojemští vyzkoušeli přesilovou hru. Bohužel ani jim se nevyvedla. Za celé dvě minuty se hráčům nepodařilo na delší dobu usadit v pásmu a výrazněji soupeře ohrozit.

Následnou sérii vyloučení využili opět domácí, přestože střelu Záhoře Kacetl vyrazil jen se štěstím, puk ze sítě lovil Habala. Střelou z pravého kruhu překonal gólmana Jakub Stehlík, 2:0.

Orli byli při chuti. Vynikající práci v soupeřově pásmu odvedl Jarůšek, který vybojoval puk, nahrál zcela osamocenému Tomáši Komínkovi, jenž obelstil brankáře a kotouč posílal do prázdné brány, 3:0. O necelé dvě minuty přidal Tomáš Komínek další trefu. Učebnicová kombinace tria Jarůšek – Komínek – Bartoš skončila gólem do prázdné brány, 4:0.

Do poslední periody si Znojmo přineslo téměř celé dvě minuty hry v početní převaze. Tentokrát ovšem hostující tým náporu odolal. Do velké šance se v 46. minutě hnali Piškoř s Novákem, druhý jmenovaný byl ale při pokusu nasměrovat puk do prázdné brány faulován, a vynutil tak pro svůj tým další přesilovku.

A Znojmo ji využilo. Dominik Piškoř obdržel ideální přihrávku zpoza brány a puk už se třepal v síti, 5:0. Jakmile se na světelné tabuli objevilo skóre 5:0, vystřídali hosté gólmany. Mezi tyče se postavil Endal. Ani jeho konto však nevydrželo dlouho čisté. V 52. minutě byl krátký na dorážku Davida Videlky, 6:0.

Za necelou minutu byl znovu překonán. Jarůškovu střelu sice ještě dokázal vyrazit, ovšem na dorážku Davida Bartoše nestačil, 7:0.

Kacetl si na kotouč sáhl po dlouhé době až ve 57. minutě, kdy Vachovec zkoušel své štěstí střelou z dálky. Znojemský gólman byl ovšem připraven. Gólovou exhibici ukončil v 59. minutě Richard Jarůšek. Konečný stav skóre se tedy zastavil na číslech 8:0.

Ohlasy

Martin Stloukal (Znojmo): Připravili jsme se kvalitně na soupeře, vycházeli jsme z minulého utkání, kde bych považoval za zásadní zlom to, že rozhodčí k zápasu přistoupil tendenčně. Dnes to pískal profík a pískal to tak, jak má být. My jsme odehráli zápas bez nějakých vnějších vlivů a zabrždění, prokázala se kvalita. Ještě ale nejsme na konci, takže brzdím všechnu euforii. Vycházeli jsme z toho, že venku nebudeme tolik útočit, necháme soupeře trochu nadechnout. Doma je pak zmáčkneme a buď si to uhrajeme sami nebo si to taky sami prohrajeme.

Karel Mlejnek (Karlovy Vary): Utkání jsme začali velmi dobře. V úvodu jsme měli dvě gólové příležitosti, ale dali jsme jen tyčku. Zlom nastal při proměněné přesilovce soupeře na 2:0. Poté už měli utkání v režii domácí. Myslím si ale, že to dnes bylo o neproměněných šancích. Jestli prohrajeme 0:1, nebo 0:8, tak to není důležité.

Fotogalerie