Barusova branka zařídila remízu

17.10.2003 | Michal Berg, David Schlegel

L i t v í n o v - Jako už tradičně skončil zápas žlutočenými Chemiky a červenobílými Orly prodloužením, ve kterém branka nepadla. Domácí dvakrát dostal do vedení Kubinčák, za Orly srovnávali Erat a Barus. V neděli doma Orli přivítají hokejisty Vsetína.

14.kolo, pátek 17. 10. 2003, 17:30, Zimní stadion Ivana Hlinky
Litvínov
Třetiny: 0:0, 1:1, 1:1 - 0:0
Branky a nahrávky: 31. Kubinčák (Kroupa), 50. Kubinčák (Martínek) - 39. Erat (Snopek), 56. Barus (Pucher). Rozhodčí: Bolina - Pouzar, Bádal. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. Diváci: 4650.

Hráčské statistiky

HC Litvínov: Mařík - Poživil, Kroupa, Martínek, Ťupa, Hranáč, Klobouček - Kašpar, L. Havel, Prorok - Balázs, V. Hübl, Žemlička - Trávníček, Kubinčák, Gombár (21. T. Martinec) - od 30. navíc Rolínek. Trenéři: Výborný, Hynek a J. Hübl.
ORLI ZNOJMO: Slávik - Havíř, Křetinský, Benák, Němeček, Snopek, Mojžíš, Prošek - Pucher, Barus, Rataj - Milan Procházka, Ludvík, Erat - Plášek, Haman, Pardavý. Trenéři: Pazourek, Kastner a Skrbek.

Znojemským Orlům se venku příliš nedaří. Náznak zlepšení prokázali v posledním zápase venku v holešovické T-Mobile Areně, ale tam to na body ještě nestačilo. V Litvínově podali Orli disciplinovaný výkon, od začátku hráli velmi koncentrovaně a bylo evidentní, že jim spíše než o dobrý hokej jde o dobrý výsledek. Do první větší příležitosti pustili Litvínovské až ve své početní nevýhodě v 15. minutě, ale brankář Robert Slávik, který odstal přednost před Dubou, všechny střely pochytal.

Do druhé třetiny poslali litvínovští trenéři Tomáše Martince, který nahradil ve druhém útoku Gombára a notně oživil hru. Sotva se utkání přehouplo do své druhé poloviny, otevřel skóre jeho spoluhráč z útoku Vojtěch Kubinčák. VHosté odpověděli zvýšenou snahou, ale z ojedinělé akce mohli udeřit domácí podruhé. Hüblem sklepnutý puk však Slávik skvěle chytil. necelé dvě minuty před druhou sirénou vyrovnal po přihrávce Snopka Roman Erat.

Třetí třetina nabídla zpočátku opět z obou stran spíše vyčkávací taktiku. Nový náboj mohl zápas dostat ve 49. minutě, kdy Slávik špatně odhadl směr Trávníčkovy střely, ale nakonec situaci zachránil. O minutu později však přesto dostal domácí svým druhým gólem v zápase do vedení Vojtěch Kubinčák. Hosré zmobilizovali síly a v 56. minutě našel mozek elitní formace Peter Pucher Miroslava Baruse, který si vynutil prodloužení. Jediná litvínovská šance ve zbytku utkání totiž sokončila na Slávikově tyči.

V nastavení mohl rozhodnout Peter Pucher, ale druhý bod na konto Orlů nepřidal. Slávik v prodloužení naopak musel likvidovat šanci Ivo Proroka.

Milan Skrbek (asistent trenéra Znojma): Tři zápasy předtím jsme venku nebodovali, protože nám scházel větší důraz a bojovnost, takže jsme za dnešní výsledek a bod do tabulky rádi. Uram po nemoci nastoupí již tuto neděli.
Pavel Hynek (asistent trenéra Litvínova): První třetinu se hrál hodně opatrný hokej, potom zápas začal nabírat na tempu. Může nás mrzet, že i přes dvojí vedení jsme utkání nedotáhli do vítězného konce. To říkáme teď bezprostředně po zápase. Na druhou stranu soupeř se tady prezentoval aktivním hokejem, problémy nám dělal jeho pohyb a byl nebezpečný do protiútoků. Takže bod je myslím pro obě strany zasloužený.