Zlín
1/3
2/3

Report ze zápasu ZNO vs. ZLN (1:6)

Hosté ze Zlína vstoupili do zápasu nejlepším možným způsobem a už ve druhé minutě využili po střele Lubomíra Kovaříka přesně pod břevno první přesilovou hru v zápase. Znojmo se snažilo o odpověď, ale přesnější a lépe bruslící hosté zvýšili náskok ještě v úvodní desetiminutovce, poté co příklepem z mezikruží skóroval Kristian Kučera.

Znojemský kapitán Jakub Zika poté sice po individuální akci krásnou kličkou vykoupal zlínského brankáře a snížil na 1:2, obraz hry ale nadále vyzníval mnohem lépe pro zlínské hokejisty. Ti se před brankou dlouho nemohli prosadit, až v 29. minutě překonal Kuchaře v přesilovce střelou bez přípravy Pavel Sedláček. Mikulášek na jedné a Jurík na druhé straně pak zazdili vyložené šance, ještě před druhou sirénou ale branka padla. Tomáš Fořt se sám před Kuchařem nemýlil a zvýšil na 4:1.

Hned v úvodu třetí třetiny navíc zvýšil v další přesilovce dorážkou po odrazu puku od zadního mantinelu Lukáš Finsterle a o vítězi nebylo pochyb. Kosmetickou úpravu skóre pak ještě tři minuty před koncem obstaral přesnou dorážkou Milan Merta. Zápas se na zlínské straně velmi vydařil zejména Tomáši Valentovi, který si připsal asistence u všech pěti úvodních branek hostů.

Milan Kastner: Byl to jednoznačný zápas. Zlín byl lepší, pohotovější, my jsme nestíhali a ještě navíc dělali zbytečné fauly. Jak se soupeř dostal na rozdíl dvou gólů, vytratil se i bojovný duch. Ve druhé třetině jsme si ještě vytvořili nějaké tutové šance, které by nás dostaly zpět do zápasu, ale zůstaly neproměněny a výsledek vypadá jednoznačně. I takové zápasy se hrají.

Máme problémy se sestavou, hráli jsme celý zápas na čtyři obránce, zatímco Zlín točil čtyři formace. Během zápasu nám ještě odešli tři hráči, takže to dnes bylo hrané na doraz. Řešíme i administrativní problém, někde se zatoulaly registračky dalších hráčů. Až tohle srovnáme, měla by se srovnat i sestava.