5:1, 2:0, 1:0
1/3
2/3

Report ze zápasu BNK vs. ZNO (8:1)

Jak už bylo zmíněno výše, začátek duelu ovládla druhá útočná letka Komety. Jako první se prosadil Jan Podešva po exkluzivním Káňově pasu zpoza klece, střežené brankářem Kuchařem. Další branku přidal Jan Káňa sám. Na útočné modré si počkal na křižný pas Patrika Nováka a zleva uháněl sám na Kuchaře, kterého překonal pomocí bekhendové kličky.

Při svém třetím střídání rozebral druhý útok Komety své soky takovým způsobem, že Patrik Novák skóroval do zcela prázdné branky, přičemž stál na hranici brankoviště. V čase 5:14 tak měli všichni tři forvardi druhého útoku na svém kontě branku a dvě asistence! Pikantní navíc je, že Patrik Novák a Jan Podešva přišli do Komety před dvěma týdny právě ze Znojma, navíc jen na hostování.

Domácí brankostroj se ale nezastavil. Jako další skóroval Adam Zbořil, který dorážel Šidákovu střelu od modré. Pátou branku přidal Branislav Jankovič po akci dva na nikoho. Společně s Wasserbauerem totiž jeli sami dva na nebohého Kuchaře v brance Orlů.

I Znojmo nakonec v prvné třetině poznalo chuť vstřeléno gólu. Martin Rada se šikovně protáhl mezi dvěma beky Komety a nerozchytaného Zelenku překonal střelou nad vyrážečku. Do kabin se tedy šlo za stavu 5:1 pro Brněnské.

Druhá třetina byla o poznání klidnější, než ta první. Přeci jen bylo vidět, že o osudu zápasu rozhodla už úvodní dvacetiminutovka. Tempo hry poněkud opadlo a na Kometě bylo vidět, že už chce hrát i na krásu. Ve dvacáté sedmé minutě našel Káňa z druhé vlny najíždějícího Jana Křivohlávka. Ten dostal kotouč na dlouho hůl d a dosáhl na něj jen jednoručně. I to však stačilo, kotouč nabral správný směr a doputoval za Kuchařova záda.

Ve druhé desetiminutovce prostřední části hry se poněkud přitvrdilo. Z toho plynula i dvojnásobná přesilovka Brna. Domácí dlouze kombinovali a čekali na ideální pozici ke střelbě. Do té se dostal Branislav Jankovič až v klasické přesilovce pěti proti čtyřem. Roman Jurák jej našel krásným pasem napříč celým pásmem a hráč, který patří do kádru brněnského „A“ týmu, se z voleje prosadil podruhé v utkání. Další branka už ve druhé periodě nepadla.

V poslední třetině pokračovala tendence uvadajícího tempa hry. Kometa vetšinu času držela kotouč a v klidu kombinovala. O jediný zářez se postaral Adam Zbořil, který dorazil Dlapovu střelu. Ta původně směřovala do mantinelu, ale od něj se vrátila přímo před branku. Brňané měli i další přesilovku pět na tři, tentokrát ji však nevyužili.

Pavel Pazourek (Brno): Dnes jsme zápas rozhodli hodně brzy, jsme hlavně rádi za úspěšný vstup. V průběhu utkání jsme mohli dát příležitost všem hráčům, aby si všichni zahráli. Zápas pochopitelně s přibývající dobou ztrácel na tempu, ale dnes bylo důležité, že jsme soupeře nepodcenili, Znojmo jistojistě má svoji kvalitu.

Milan Kastner (Znojmo): Rozhodla první třetina, ve které nás soupeř přehrál, a bylo po zápase. Náš tým má pořád stejné problémy, nestíháme jak silově tak bruslařsky a soupeř hraje v pohodě. Dnešní výsledek je zasloužený, Kometa má kvalitní kádr.