Linz
1/3
2/3

Černá křídla odlétají ze Znojma s prázdnou

<em>Znojmo</em> - Hokejové Znojmo dnes večer zažilo svůj první domácí zápas EBEL ligy. Duel plný gólů byl dramatický až do samého konce. Kolotoč branek otevřel ve 12. minutě s pomocí štěstěny Martin Podešva. Soupeř se však nedal zahanbit a vzápětí bylo vyrovnáno střelou Georga Baumgartnera. Poté se hrálo jako na houpačce, jednou domácí, podruhé hosté. Puk ze sítě se tahal ven celkem dvanáctkrát, naposledy po přesné střele Martina Pláňka, který přes celé kluziště trefil prázdnou Westlundovu klec, a ustanovil tak konečné skóre zápasu 7:5.

Do úvodní třetiny nastoupili znojemští hokejisté velmi intenzivně a dostali se také do úvodní šance. Jan Lattner byl faulován v úniku a rozhodčí nařídili trestné střílení, které ovšem následně nebylo proměněno. Znojmo se prosadilo po několika minutách, kdy skóroval dorážkou z brankoviště důrazný Martin Podešva. Linz ale nenechal Znojmo příliš dlouho radovat z průběžného vedení a v přesilové hře zavěsil puk za Kacetlova záda Gregor Baumgartner. Před koncem první části hry se hosté dostali do vedení, zcela volný Gregor Baumgartner s přehledem uklidil puk do znojemské branky.

Ve druhé třetině Znojmo opět ukázalo svoji houževnatost. Z kruhu vystřelil dobře postavený Petr Kanko, který svým gólem vyrovnal stav utkání. Orlům se poté podařilo uzavřít Linec v útočném pásmu a hosté šli po nedovoleném bránění do oslabení. Této situace využil Radek Haman, který tečoval Říhovu střelu a bezpečně zakončil. Jenže hned po necelé minutě se Linz probojoval přes znojemskou obranu a dobře mířená přihrávka zůstala na čepeli Mika Ouelletta, který poslal puk do Kacetlovy branky. Hrálo se ve vynikající atmosféře a oboustranně vysokém tempu, v němž se Orli dokázali dostat do další šance. Jan Lattner tentokrát uspěl, upravil skóre na 4:3, a Znojmo tak pokračovalo do další třetiny s průběžným vedením.

Skóre ve třetí periodě opět otevřeli Orli, když vystřelil dobře rozjetý Jan Šeda, který zvýšil náskok ve vedení. Černá křídla ale znovu odpověděla velmi rychle. Během necelé minuty střílel úspěšně z mezikruží Patrick Leahy. Znojmo se drželo v obranném pásmu Lince, a tímto si dokázalo vybojovat další šanci, v níž nezaváhal Adam Havlík a bylo to opět o dva góly. Téměř okamžitě ovšem přišla další linecká rychlá odpověď a Brian Lebler dotáhl svůj tým na těsný rozdíl jedné branky. Do konce třetí třetiny se tak hosté rozhodli jít na led se šesticí hráčů, ale power play nesehráli ideálně a své šance využil Martin Pláněk, který přes celé kluziště poslal puk do prázdné branky.

Karel Soudek (Znojmo): Jsem velmi spokojený. Hokej se musel líbit, hrálo se v tempu a padlo hodně branek. Linec je velmi dobrý tým a přesně toto jsme od zápasu očekávali.

Robert Daum (Linz): Myslím, že to byl zajímavý zápas. Znojmo do nás šlo velmi tvrdě, agresivně forčekovalo, celý zápas nás dostávalo pod tlak a my příliš často ztráceli puky a nabízeli soupeři šance. Byla tu opravdu vynikající atmosféra. Nevím toho sice zatím o lize moc, ale tady ve Znojmě je skvělé prostředí a dobrý tým.