2:0, 1:0, 1:1
1/3
2/3

Znojmo poprvé bez bodu, v Lublani doplatilo na častá vyloučení

<em>Lublaň</em> - Vstup do utkání pátého kola Erste Bank Eishockey ligy se znojemským hokejistům vůbec nepovedl. V Lublani doplatili na častá vyloučení, a soupeř se tak dostal do čtyřbrankového náskoku. Jedinou přesnou trefu za Lamoureuxe zaznamenal v pětačtyřicáté minutě Peter Pucher, který si tak připsal svoji první trefu po návratu na jih Moravy. Orli poprvé v sezóně nezískali do tabulky ani bod.

Znojemští hokejisté vstoupili do zápasu poněkud nervózně a již ve druhé minutě je poslali hlavní sudí do tří, čehož využil Aleš Mušič a poprvé rozsvítil červené světlo za brankou Kacetla – 1:0. O necelou minutu později se situace opakovala a Olimpija využila dvojnásobnou přesilovku znovu. Tentokrát se prosadil Anže Ropret - 2:0. V páté minutě se zjevila před Taylorem prázdná branka, tentokrát však štěstí zelenočerným dresům nepřálo.

Orli zahrozili poprvé v sedmé minutě, ovšem s nebezpečnou střelou Lattnera si gólman Lamourex nakonec poradil. Neuspěl ani o pár minut později Podešva. Ve čtrnácté minutě promarnil svoji druhou velkou šanci zápasu domácí Taylor.

Ve druhém dějství se obrázek hry příliš nezměnil. Hosté si na jeho začátku zahráli první přesilovku. Největší možnost ke snížení měl Šeda, ale ani tentokrát se nepodařilo Lamourexe překvapit. O dvě minuty později prověřil Kacetla zápěstím Justin Tylor potřetí a tentokrát mu to vyšlo - 3:0. Znojmo však zbraně nesložilo a tlačilo se do útočného pásma čím dál více. Bartoš, Trojan, Kanko ani Havlík své příležitosti ke skórování nevyužili.

Také na začátku třetí periody se podařilo domácímu týmu skórovat. Po osmi sekundách zužitkoval přesilovou hru Brad Cole, který obdržel přesný pas od Čecha ve slovinských barvách Petra Štachla. O pár minut později si zahráli Orli proti třem, což přineslo své ovoce. Peter Pucher svým prvním gólem po návratu do Znojma snížil na rozdíl tří branek. Následně mohl přidat další branku Lattner, ale Lamourex byl znovu pozorný.

Olipija si již vysoký náskok pohlídala a připsala si do tabulky další dva body. Naopak český tým odchází z ledu poprvé v sezóně bez bodu.

Hannu Järvenpää (Lublaň): V minulých zápasech nám nefungovaly přesilovky, proto jsme je praktický celý předcházející týden na tréninku nacvičovali. Je velmi potěšující vidět, že to v tomto zápase mělo efekt. Hráli jsme dobře v obraně, skvěle zachytal brankář. V defenzivní hře jsme celkově udělali oproti loňsku velký pokrok.

Karel Soudek (Znojmo): Utkání jsme začali zoufale. V úvodních čtyřech minutách jsme dostali dva góly v oslabení 3 na 5, úplně nám to rozbilo rytmus hry. Ve druhé a třetí třetině jsme již hráli lépe, ale Olimpija dobře napadala a prezentovala se zatím nejlepší defenzivní hrou v lize, kterou jsme mohli vidět, v čele se skvělým gólmanem.