Fehérvár
1/3
2/3

Jihomoravský led přál nakonec Ďáblům

<em>Znojmo -</em> Znojemský hokejový svatostánek v pátek večer hostil sedmé kolo EBEL. Před zraky nedočkavých fanoušků se utkali domácí Orli s maďarským Fehérvárem. Brankový účet otevřel na začátku první periody krásnou dělovkou Martin Pláněk. Hosté ale měli v rukávu eso v podobě Derika Ryana, který na jihu Moravy zaznamenal čtyři trefy. Na pohled velice rychlá a vyrovnaná hra nakonec přála hostům, kteří si těsným rozdílem jedné branky zajistili další bodový příspěvek na své konto.

Orli začali velmi svižně a podařilo se jim prosadit již v šesté minutě, kdy přesnou střelou od modré skóroval Martin Pláněk. V další části úvodní dvacetiminutovky předváděly oba celky rychlý hokej. Ve dvanácté minutě srovnal stav Derek Ryan. Domácí se nadále drželi v útočném pásmu a pět minut před první sirénou se podařilo Lubomíru Štachovi vrátit týmu v černých dresech jednobrankové vedení.

Ve druhé části hry začali Orli postupně ztrácet a Fehérvár odstřeloval znojemskou bránu čím dál více. Domácím se ale přeci jen podařilo přebruslit maďarskou obranu a několikrát Munroa ohrozit. Ten byl vždy připraven a nedovolil puku překročit brankovou čáru. V šestadvacáté minutě se to však povedlo na druhé straně Dereku Ryanovi a stav byl znovu nerozhodný. Fehérvár se připomněl také o chvíli později, kdy inkasoval Kacetl další gól a opět z hole Dereka Ryana, jenž si touto brankou zajistil hattrick. Orli se snažili o rychlou odpověď a tlačili se do útočného pásma. V třicáté minutě se po dobře připravené akci trefil Jan Lattner. Do třetí třetiny tak vstupovaly oba celky s nerozhodným stavem 3:3.

Fehévár ukázal svoji houževnatost hned na začátku poslední periody a obsadil obranné pásmo Znojma. Hostům se však nedařilo dlouho úspěšně zakončit. V jednapadesáté minutě opět střílel již počtvrté zmiňovaný Derek Ryan a další gól byl na světě. Orli si zahráli ještě čtyřminutovou přesilovku, avšak branku se jim již vsítit nepodařilo, a tak si dva body do tabulky připsali hosté. Naopak Znojmo prodloužilo sérii neúspěšných zápasů.

Karel Soudek (Znojmo): Podali jsme lepší výkon než v Grazu, ale přesto jsme udělali mnoho chyb. Navíc jsme nevyužívali přesilovky, a proto jsme prohráli.

Kevin Primeau (Fehérvár): Byl to zápas s mnoha přesilovkami a oslabeními, v takových utkáních jsou pak někteří hráči vytěžovaní víc než jiní. Pro hráče je pak těžké udržet po celou dobu energii, nebo se naopak dostat do rytmu. Hrát venku je v téhle lize těžké, ale nám se to poslední dobou daří. Teď ještě zbývá, abychom začali získávat body i doma.