Jihomoravský led přál nakonec Ďáblům

30.09.2011 | Jana Šremrová, Marcela Procházková

Znojmo - Znojemský hokejový svatostánek v pátek večer hostil sedmé kolo EBEL. Před zraky nedočkavých fanoušků se utkali domácí Orli s maďarským Fehérvárem. Brankový účet otevřel na začátku první periody krásnou dělovkou Martin Pláněk. Hosté ale měli v rukávu eso v podobě Derika Ryana, který na jihu Moravy zaznamenal čtyři trefy. Na pohled velice rychlá a vyrovnaná hra nakonec přála hostům, kteří si těsným rozdílem jedné branky zajistili další bodový příspěvek na své konto.

7.kolo, pátek 30. 9. 2011, 19:15
Fehérvár
Třetiny: 2:1, 1:2,0:1
Branky a nahrávky: 7. Pláněk (Lattner, Bořuta), 15. Štach (Škadra, Říha), 30. Lattner (Podešva) - 12. Ryan (Johannson, Palkovics), 26. Ryan (Pratt, Palkovics), 29. Ryan (Johansson), 51. Ryan (Borgatello). Rozhodčí: Smetana, Jelinek - Siegel, Siegl. Vyloučení: 9:11, navíc Nagy (FEH) 10 min. Využití: 2:2. Diváci: 2235. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4.
ORLI ZNOJMO: Kacetl - Bořuta, Pláněk, Štach, Škadra, Hájek, Vosátko, Stehlík, Platil - Lattner, Podešva, Kanko - Beroun, Říha, Šeda - Trojan, Haman, Havlík - Jarůšek, Bartoš, Komínek.
Fehérvár AV19: Munro - Horvath, Tokaji, Pratt, Borgatello, Sille, Durco, Lada - Kovacs, Vas, Sofron - Ryan, Johansson, Palkovics - Benk, Sikorcin, Nagy - Toth, Magosi.

Orli začali velmi svižně a podařilo se jim prosadit již v šesté minutě, kdy přesnou střelou od modré skóroval Martin Pláněk. V další části úvodní dvacetiminutovky předváděly oba celky rychlý hokej. Ve dvanácté minutě srovnal stav Derek Ryan. Domácí se nadále drželi v útočném pásmu a pět minut před první sirénou se podařilo Lubomíru Štachovi vrátit týmu v černých dresech jednobrankové vedení.

Ve druhé části hry začali Orli postupně ztrácet a Fehérvár odstřeloval znojemskou bránu čím dál více. Domácím se ale přeci jen podařilo přebruslit maďarskou obranu a několikrát Munroa ohrozit. Ten byl vždy připraven a nedovolil puku překročit brankovou čáru. V šestadvacáté minutě se to však povedlo na druhé straně Dereku Ryanovi a stav byl znovu nerozhodný. Fehérvár se připomněl také o chvíli později, kdy inkasoval Kacetl další gól a opět z hole Dereka Ryana, jenž si touto brankou zajistil hattrick. Orli se snažili o rychlou odpověď a tlačili se do útočného pásma. V třicáté minutě se po dobře připravené akci trefil Jan Lattner. Do třetí třetiny tak vstupovaly oba celky s nerozhodným stavem 3:3.

Fehévár ukázal svoji houževnatost hned na začátku poslední periody a obsadil obranné pásmo Znojma. Hostům se však nedařilo dlouho úspěšně zakončit. V jednapadesáté minutě opět střílel již počtvrté zmiňovaný Derek Ryan a další gól byl na světě. Orli si zahráli ještě čtyřminutovou přesilovku, avšak branku se jim již vsítit nepodařilo, a tak si dva body do tabulky připsali hosté. Naopak Znojmo prodloužilo sérii neúspěšných zápasů.

Karel Soudek (Znojmo): Podali jsme lepší výkon než v Grazu, ale přesto jsme udělali mnoho chyb. Navíc jsme nevyužívali přesilovky, a proto jsme prohráli.

Kevin Primeau (Fehérvár): Byl to zápas s mnoha přesilovkami a oslabeními, v takových utkáních jsou pak někteří hráči vytěžovaní víc než jiní. Pro hráče je pak těžké udržet po celou dobu energii, nebo se naopak dostat do rytmu. Hrát venku je v téhle lize těžké, ale nám se to poslední dobou daří. Teď ještě zbývá, abychom začali získávat body i doma.