0:0, 0:0, 0:0 - 0:1
1/3
2/3

Vítězná šňůra pokračuje, Orli vyloupili i Linz

<em>Znojmo</em> - Další vydařenou bitvu mají za sebou znojemští hokejisté. Orli se nezastavili ani před lídrem tabulky z Linze a přivážejí na jih Moravy dva body. Utkání, ve kterém se na gól čekalo až do prodloužení, rozhodl svou přesnou trefou Richard Jarůšek. Výborná obrana v čele s brankářem Filipem Landsmanem, nedovolila nejproduktivnějšímu útoku ligy skórovat, a Znojmo tak vítězí i počtvrté v řadě.

Po týdenní přestávce se ke svému dalšímu zápasu vydali znojemští hokejisté do rakouského Linze. Povzbuzováni skupinou věrných fanoušků vstoupili Orli do hry aktivněji. K prvnímu většímu ohrožení Westlunda se dostal Jan Šeda, jehož střela z mezikruží prověřila lapačku domácího gólmana. O chvíli později se pokoušel z brejku prosadit Tomáš Komínek, ale ani on nenašel na lineckého brankáře recept. Když poté Znojmo nedokázalo využít jedinou přesilovou hru první třetiny, zahrozil na druhé straně Oberkofler, jenž však nedokázal usměrnit puk za ležícího Landsmana. Linz se začal postupně osmělovat a Landsman musel zasahovat proti pokusu Murphyho, následně si poradil i s Baumgartnerovou jedovkou z prostoru kruhu. Asi největší šanci Znojma spálil v závěru prvního dějství Petr Kanko, jenž v úniku na jediného domácího beka nedokázal prostřelit Westlunda ani tentokrát.

V úvodu druhé periody se musel Landsman zapotit proti několika střelám domácích, nebezpečná byla především ta Oullettova, znojemský strážce svatyně byl však nadále pozorný. Zastrašit ho nedokázala ani Leblerova žabička či Murphyho vybruslení zpoza brány. Linz se dostával do tempa a byl o poznání aktivnější. V polovině hrací doby nabídli i Orli svému soupeři první přesilovou hru, která se však domácím vůbec nevyvedla. Až ve hře v plném počtu se Linečtí dostali k nabezpečnému zakončení, při němž se nikým nehlídaný Martin Grabher Meier pokoušel z mezikruží překonat znojemského Landsmana. Čtyři minuty před koncem druhé dvacetiminutovky se do pěstního souboje pustili Aleš Staněk a Fabian Scholz, z celého souboje vzešla dvouminutová přesilovka pro Linz, kterou Znojmo opět ubránilo. Před závěrečnou třetinou tak na světelné tabuli stále svítilo skóre 0:0.

Vstup do poslední třetiny patřil jednoznačně domácím. Landsman ve znojemském brankovišti se měl co ohánět, asi největší příležitost spálil Baumgartner, jehož ránu pod břevno Landsman vyrazil. Znojmo se stáhlo do své obranné třetiny a hrozilo především z brejků, v jednom z nich se objevil i Jan Šeda, ale Westlund byl na svém místě. Linz však nadále Orly dusil a ostřeloval hostující bránu, z čehož vykrystalizovala přesilová hra pro Černá křídla, v níž se po nepřesném střídání znojemské čtveřice ocitl Irmen sám před Landsmanem, ten brilantním rozklekem nedovolil změnu stavu. Znojmo se pasovalo do obranné role, stále však hrozilo z rychlých protiútoků, po jednom z nich mohl skórovat Pucher, ale i Westlund byl nadále pozorný. Obrovské štěstí stálo při Orlech dvě minuty před koncem, kdy tyčku za znojemským gólmanem označil Mairitsch, který byl v témže čase vyloučen. V nabídnuté přesilovce měli Jihomoravané blízko ke gólu, ale v nepřehledné situaci několik vteřin před koncem základní hrací doby nedokázali protlačit puk za Westlundova záda. Zápas tak dospěl až do prodloužení.

Z pětiminutového prodloužení se odehrály jen dvě minuty a za domácí obranu se dostal Richard Jarůšek, který se svou přesnou ránou stal jediným úspěšným střelcem zápasu – 0:1. Znojmo si tak z Linze odváží nejen skalp vedoucího mužstva, ale také dva body.

Martin Stloukal (Znojmo): Jsem velmi spokojený. S hráči jsem mluvil před zápasem a náš systém už funguje. To je ta nejdůležitější věc. Očekávali jsme, že Linec bude dnes hrát velmi útočný hokej, a tak jsme se chtěli přizpůsobit. Rychle jsme bruslili.