Villach
1/3
2/3

Vítězná šňůra Orlů končí, padli v prodloužení

<em>Znojmo</em> - Hokejové Znojmo v nedělní podvečer sledovalo souboj dvou týmů s dravcem ve znaku, na jih Moravy tentokrát zavítali hosté z Villachu. Skóre utkání před zraky slušně zaplněné arény otevřel v první třetině Markus Peintner. Domácí se však nenechali zahanbit a zcela ovládli prostřední dvacetiminutovku, nejdříve srovnal Adam Havlík a další trefu přidal Martin Pláněk. Villachu se podařilo ještě před závěrečnou sirénou vyrovnat, a tak se zápas nakonec rozhodoval v nastaveném čase, kdy z brejku těžil Kevin Mitchell. Orli si tedy po čtyřech vítězných utkáních odnášejí do kabiny první prohru 2:3 v prodloužení.

Úvod utkání přinesl poměrně vyrovnanou hru. Dobrou příležitost před hostujícím gólmanem měl Podešva, jehož nízká střela z mezikruží byla sražena gólmanem do ochranné sítě. Na druhé straně zahrozil Köfeler, ale také znojemská obrana byla pozorná. V desáté minutě si zahrál rakouský tým první přesilovku. Orli však nedovolili soupeři vytvořit si větší gólovou šanci.

Až v šestnácté minutě se na časomíře měnilo skóre. Ovšem na jiné straně, než by si domácí diváci přáli. Roland Kaspitz přihrál z rohu kluziště dobře najíždějícímu Markusovi Peintnerovi, jenž bekhendem přehodil beton Landsmana.

Také ve druhém dějství byl k vidění útočný hokej ze strany domácích a defenzivní hra v podání Villachu. Velkou šanci k vyrovnání měl Štach, ale jeho přesnou střelu nakonec Starkbaum vyrazil. V polovině základní hrací doby se domácím nabídla přesilovka, avšak skórovat se podařilo, až už byl soupeř v pěti. Střelu Davida Hájka od modré vyrazil hostující brankář před sebe, k puku se dostal Adam Havlík a ten nekompromisně zavěsil.

V závěru třetiny si hostující letci ještě vyzkoušeli početní výhodu, ale tým Martina Stloukala je do pásma příliš nepouštěl a ve čtyřech dokonce skóroval. Střela Martina Pláňka se odrazila od brusle obránce a šťastně zapadla za brankovou čáru. Ještě v téže třetině si Znojemští vytvořili útočný tlak, avšak třetí branku se již vsítit nepodařilo. Havlík trefil tyč.

V sedmačtyřicáté minutě si Orli zahráli minutovou přesilovku pět proti třem. Ke střele se však velmi dlouho odhodlávali, a když Hájek vyslal puk od modré, byl hostující brankář připraven. Villachu se následně nabídly dvě početní výhody pět na čtyři rychle za sebou a tu druhou se mu podařilo zužitkovat. Na konci jednapadesáté minuty vyrovnal projektilem z mezikruží Benjamin Petrik.

Skóre 2:2 po šedesáti minutách o vítězi nerozhodlo. O slovo si tak řeklo prodloužení, které domácí tým začal přesilovkou. Rozhodnout mohl stejně jako v Linci Richard Jarůšek, jenž objel Starkbauma a vystřelil, avšak kotouč našel místo pouze v klíně gólmana.

Pouhých deset sekund před koncem nastaveného času se z protiútoku prosadil Kevin Mitchell a zajistil svému týmu dva body do tabulky.

Martin Stloukal (Znojmo): Soupeř hrál velmi defenzivně. My jsme se na to připravovali, ale v zápase poté neměli štěstí. Důležitým momentem byla samozřejmě přesilovka pět na tři za stavu 2:1, kterou jsme neproměnili. Páteční zápas byl hodně náročný, někteří hráči byli unavení, také teď hrajeme jen na šest obránců.

Mike Stewart (Villach): Jsou to pro nás nesmírně cenné body. Hráli jsme skvěle oslabení, což nám velmi pomohlo. Ve druhé třetině nás sice Znojmo hodně zatlačilo a mělo mnoho nebezpečných šancí, podržel nás ale brankář a ve třetí třetině už jsme hráli lépe.