3:1, 3:0, 3:1
1/3
2/3

Znojmo utržilo debakl ve Vídni

<em>Vídeň</em> - Poprvé pod vedením Martin Stloukala nezískali znojemští hokejisté v mistrovském utkání EBE ligy ani bod. Na ledové ploše vídeňských Capitals utržili drtivou porážku v podobě 2:9. Na rychlou úvodní trefu Rakušanů našel ještě Petr Kanko odpověď, avšak následně patřil zápas již jen domácím, kteří v každé třetině přidali tři branky, a gólman Landsman v polovině hrací doby opustil klec. Druhý gól Orlů vstřelil v jednapadesáté minutě Vladimír Říha.

Domácí Vídeň vstoupila do zápasu velmi aktivně a již na konci druhé minuty využil přesilovou hru Jonathan Ferland, který prostřelil Landsmana z mezikruží - 1:0. O pár momentů později mohl vyrovnat Komínek, ovšem kotouč jej neposlechl, jak by si znojemský útočník představoval. Z gólu se Orli radovali až v deváté minutě. Petr Kanko zachytil přihrávku Podešvy zpoza branky a neomylně zavěsil -1:1.

Další branky na sebe nenechaly dlouho čekat. V jedenácté minutě přidali Capitals dokonce dvě. Nejprve se z kruhu prosadil Martin Oraze - 2:1, a následně překonal hostujícího gólmana nízkou střelou i Benoit Gratton - 3:1. V závěru třetiny se Znojmu nabídla přesilovka pět na tři, ale Vídeň se bez problémů ubránila.

Také druhá třetina byla pod taktovkou Rakušanů. Orlům se prakticky nic nedařilo a otevřené obrana nabízela domácím příliš mnoho šancí. Tu první zužitkoval Phillipe Lakos, který našel před Landsmanem odražený kotouč a bekhendem jej posunul za brankovou čáru - 4:1. V devětadvacáté minutě unikal sám na Stefaniszina Beroun, ale ani on si s pukem moc nerozuměl a trefil jen rameno brankáře.

Černou minutou byla pro Znojmo i ta čtyřiatřicátá. Během pouhých deseti sekund inkasovali hned dva góly. Mario Fischer se nemýlil po přihrávce z rohu - 5:1, a poté při samostatném úniku rozvlnil síť hostů i Benoit Gratton - 6:2. Tato branka již vyhnala Filipa Landsmana z branky a po pětizápasové absenci se do ní postavil znovu Ondřej Kacetl.

Závěrečnou periodu začala Vídeň ve čtyřech. Pucher mohl po učebnicové kombinaci snížit, ale i tentokrát byl Stefaniszin připravený. Překonat se jej podařilo až v jednapadesáté minutě, kdy se v kruhu ocitl zcela osamocený Vladimír Říha a rakouský gólman kapituloval podruhé - 6:2.

Přesilovka čtyři na tři o tři minuty později přinesla domácím ovoce. Francois Fortier zakončoval do zcela odkryté branky - 7:2. Také hra čtyři na čtyři Capitals svědčila a Francois Fortier se trefil po minutě hry znovu - 8:2. To však ještě nebylo vše. Rakouští diváci se mohli radovat i z deváté branky, kterou po samostatném úniku vsítil Jonathan Ferland - 9:2.

O vítězi již tedy nebylo pochyb. Znojemští hokejisté si poprvé pod vedením Martina Stloukala nepřipsali jediný bod.

Martin Stloukal (Znojmo): Musím uznat, že Vídeň hrála velmi dobře, naopak naši hráči působili unaveně. Musíme se nyní připravit na pátek, kdy k nám přijede Lublaň. Ve středu budeme mít den volna, hodíme vše za hlavu, ve čtvrtek se začneme připravovat na další zápas a uvidíme.