Klagenfurt
1/3
2/3

Před rekordní návštěvou Orli nezvládli zápas proti Klagenfurtu

<em>Znojmo</em> - Sváteční zápasový maratón Orlů pokračoval ve středu večer odloženým zápasem s týmem z Klagenfurtu. V tomto utkání mohl trenér Stloukal využít pouze hráčů, kteří byli na soupisce v původním přerušeném duelu. Skóre zápasu otevřel na konci první třetiny Pirmann, druhou branku přidal stejný hráč ihned na začátku prostřední dvacetiminutovky. Orli na svoji trefu čekali až do 32. minuty, kdy se trefil přesně střílející obránce Jakub Stehlík. I přestože se Znojmo snažilo výsledek změnit do poslední sekundy, dva body a výhru do svých statistik si nakonec připsali hosté.

Před téměř zaplněnými znojemskými ochozy začala obě mužstva aktivně. Do první velké příležitosti utkání se dostal již ve třetí minutě domácí Jan Lattner, jenž sice dostal puk do Swetteho klece, rozhodčí však gól neuznali pro úmyslné kopnutí nohou. Orli si i nadále vytvářeli brankové příležitosti, nejdříve se v úniku ocitl Petr Kanko, blízko k prvnímu přesnému zásahu měla i Hamanova střela či následná Staňkova dorážka, ale klagenfurtský gólman byl na svém místě. Nejblíže k otevření skóre byl však znojemský Vladimír Říha, jehož rána orazítkovala jen tyčku Swetteho brány. Změna stavu tak trochu paradoxně přišla na straně hostů. V závěru první třetiny si před znojemskou svatyni najel Markus Pirmann a zblízka překonal Kacetla – 0:1.

Do druhé periody nastoupili výborně Klagenfurtští. Již ve druhé minutě si před Kacetla vybruslil opět Markus Pirmann a poslal puk přesně mezi betony znojemského gólmana – 0:2. Následovalo několik vyloučení na obou stranách, při kterých si mužstva vytvořila slibné příležitosti, jmenujme například Říhovu střelu od modré čáry či Kentovu dělovku z mezikruží, oba brankáři však byli tentokrát na svých místech.

O změnu skóre se postaral až v polovině hry Jakub Stehlík, jenž po výměně puku s Lubomírem Štachem využil přesilovou hru – 1:2. Zbytek prostředního dějství se odehrával v režii domácích. Do dobré šance se dostal Adam Havlík, z mezikruží se o vyrovnávací branku pokoušel Jan Lattner, ale Swette byl bezchybný.

Poslední dvacetiminutovka odstartovala dvěma tresty domácích hráčů. Klagenfurtu se však ani jedna z nabízených přesilových her nevydařila a jen ztěží dokázal ohrozit Kacetla ve znojemské bráně. Asi největší šanci hostů ve třetí třetině si vytvořil Geier, jenž nechal střelou zblízka vyniknout Kacetlovu lapačku. Orli se snažili o vyrovnání skóre. Především závěrečných deset minut drtili soupeře pod obrovským tlakem. Od modré čáry zkoušel štěstí Bořuta, poté Staněk, neuchytila se ani Jarůškova teč. Dvě minuty před koncem si vybrali znojemští trenéři oddechový čas, ale ani následná hra bez brankáře nevedla ke srovnání stavu, přestože po závaru před klagenfurtským brankovištěm již část hlediště oslavovala gól poté, co Radek Haman napálil puk pouze do břevna.

Martin Stloukal (Znojmo): Myslím, že jsme hráli velmi dobře. Bohužel rozhodčí byli znovu velmi špatní. První neuznaná branka měla podle mého názoru platit. Abychom uspěli, potřebujeme hrát zápas v tempu, to znamená pět na pět. To tempo jsme dnes podle mého názoru dokázali vytvořit a pokud by zde byli normální rozhodčí, mohli jsme uspět.

Manny Viveiros (Klagenfurt): Jsem s mým týmem a naším dnešním výkonem velmi, velmi spokojený. Přestože nám někteří hráči chyběli, hráli jsme velmi kompaktně a dokázali uspět. I když nám chyběl první gólman Andy Chiodo, věřil jsem, že René Swette nás podrží. Už na začátku sezóny prokázal, že je skvělý brankář.