Znojmo ani v domácím prostředí Graz neporazilo

06.11.2011 | Petr Frömel, Marcela Procházková

Znojmo - Orli nedokázali proti Grazu navázat na výborný výkon z pátečního utkání. Těžkému soupeři nevstřelili ani jednu branku, zato hosté se prosadili hned třikrát, po jednom gólu přidali v každé třetině. Nejprve v 8. minutě poslal svůj tým do vedení Reinthaler, v polovině zápasu jej napodobil Lysak a stejný hráč dal v závěru utkání svojí druhou trefou výsledku jeho konečnou podobu. Domácí mohou děkovat svému brankáři Filipu Landsmanovi, díky kterému nebyl brankový rozdíl ještě větší.

20.kolo, neděle 6. 11. 2011, 17:30
Graz
Branky a nahrávky: 8. Reinthaler, 28. Lysak (Blatný, Jarett), 56. Lysak (Dahlman, Blatný). Rozhodčí: Erd, Fussi - Smeibidlo, Trattning. Vyloučení: 9:10, navíc Stehlík 10 min a Podešva (oba ZNO) 5 min + DKU - Blatný a Lefebvre (oba GRA) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 2252. Střely na branku: 33:38. Průběh utkání: 0:3.
ORLI ZNOJMO: Landsman - Stehlík, Škadra, Hranáč, Štach, Hájek, Vosátko, Bořuta, Pláněk - Lattner, Šeda, Kanko - Jarůšek, Pucher, Havlík - Staněk, Haman, Komínek - Trojan, Říha, Podešva.
Moser Medical Graz99ers: Weinhandl - Van Ballegooie, Klimbacher, Jarett, Lembacher, Reinthaler, Bisaillon - Dahlman, Blatný, Lysak - Lefebvre, Latendresse, Harand - Busque, Lange, Iberer - Wilfan, Moderer, Ganahl.

Do první třetiny Orli vstoupili intenzivně, avšak jejich aktivita dlouho nevydržela. Znojmo začalo postupně ztrácet a Graz se dostával před prostor hlídaný Landsmanem. V osmé minutě se dokázal prosadit Kristofer Reinthaler, který po zaváhání znojemské defenzivy s přehledem poslal puk do prázdné branky za dezorientovaného Landsmana. Hosté si do konce třetiny vytvořili ještě několik šancí, ale do konce třetiny se další gól neobjevil, a tak se Orli vraceli do kabin s jednogólovou ztrátou.

Na začátku druhé třetiny se Lattner pokoušel v dobré možnosti dostat puk za Weinhandla, ale připravený rakouský gólman nepustil za svá záda jedinou střelu. Naopak hostující hráč Brett Lysak v přesilovce čtyři na tři využil skvělé přihrávky před branku, našel prostor pod padajícím Landsmanem a snadno poslal puk za brankovou čáru. Pár minut před koncem nervózní a rozkouskované druhé třetiny se na ledě strhla bitka v režii Stehlíka a Lefebvra. Pěstní souboj skončil vyrovnaně, oba hráči si za své chování vysloužili shodně tresty na 2 + 2 + 10 minut. Těsně před koncem druhé třetiny ještě unikli do přečíslení Pucher s Hamanem, ale druhý jmenovaný zakončoval těsně vedle levé tyče, a tak druhá třetina skončila za nevyrovnaného stavu 0:2.

Znojmo do třetí dvacetiminutovky nastoupilo už bez hlavního kouče Stloukala, který byl rozhodčími ze střídačky vykázán, a snažilo se zvrátit nepříznivý vývoj duelu, proti silné a dobře organizované obraně hostů si ale nevytvořilo téměř jedinou šanci. Pět minut před koncem zápasu navíc podruhé, znovu v přesilovce, skóroval Brett Lysak a změnil stav utkání na 0:3. Orli nenašli odpověď a na domácí půdě nezískali jediný bod. Naopak Graz zvládl i druhý souboj s českým soupeřem v sezóně a ze znojemského stadionu si odváží cenné dva body.

Martin Stloukal (Znojmo): Byl to pro nás velmi těžký zápas, naopak pro Graz velmi jednoduchý, protože hráli se šesti muži na ledě. Nemůžu k tomu nic víc říct, pravidla soutěže to nedovolují. Musíme teď přemýšlet, jak se připravit na další zápas.

Mario Richer (Graz): V posledních dvou venkovních utkáních jsme hráli velmi dobře, minule nám to sice ještě bodově nevyšlo, dnes už ano. Výborně nám zachytal brankář, měl svůj den. Nedá se říct, že by domácí svým výkonem zklamali, hráli velmi tvrdě, ale porazili jsme jejich systém hry.