Znojmo veze z ledu vicemistra bod

20.12.2011 | Lukáš Peroutka

Klagenfurt - Orli ze Znojma svůj první zápas po reprezentační přestávce završili bodovým ziskem a z horkého klagenfurtského ledu si odvážejí bod za porážku v prodloužení. Už po 55 vteřinách otevřel skóre nejrychlejší brankou Orlů v sezóně Adam Havlík, domácí ale ještě do první přestávky skóre otočili. Radek Haman před polovinou utkání vyrovnal a Jakub Stehlík ve 45. minutě poslal Znojmo do vedení, vyloučení a inkasované branky v oslabení ale český tým v závěru připravily o vítězství.

32.kolo, úterý 20. 12. 2011, 19:15
Klagenfurt
po prodloužení
Třetiny: 2:1, 0:1, 1:1 - 1:0
Branky a nahrávky: 9. Hundertpfund (Siklenka), 20. Hager (Tenute, Brandner), 52. Brandner (Hager, Furey), 63. Lammers (Siklenka, Tenute) - 1. Havlík (Podešva), 28. Haman (Štach), 45. Stehlík (Kanko). Rozhodčí: Fussi, Potocan - Hribar, Piragić. Vyloučení: 5:6, navíc Kanko (ZNO) 10 min. a do konce utkání. Využití: 3:2. Diváci: 4179. Střely na branku: -:-. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 4:3.
EC-KAC: Chiodo - Siklenka, Furey, Kirisits, Holzer, Ratz, Isopp - Scofield, Koch, Lammers - Brandner, Tenute, Hager - Geier M., Morrison, Geier S. - Piermann, Hundertpfund, Schellander.
ORLI ZNOJMO: Kacetl - Stehlík, Hranáč, Pláněk, Štach, Hájek, Vosátko, Trojan - Danton, Šeda, Kanko - Podešva, Haman, Havlík - Lattner, Pucher, Staněk - Komínek, Jarůšek, Bartoš.

S novou posilou Mikem Dantonem v prvním útoku po boku Petra Kanka a navrátilce do sestavy Jana Šedy začali Orli na ledě papírového favorita tím nejlepším možným způsobem. Už po 55 vteřinách hry si Adam Havlík dojel odražený puk po vlastní střele a překonal brankáře Chioda. Nejrychlejší gól Orlů v sezóně domácí zaskočil a ti nějakou dobu hledali cestu zpátky do zápasu, postupně ale získávali na ledě kontrolu a v 9. minutě vyrovnal Thomas Hundertpfund. Bohužel pro Znojmo to v první třetině nebylo všechno, pouhých pět vteřin před sirénou překonal Kacetla v přesilovce také Gregor Hager. Jak se ještě mělo ukázat později, přesilové hry nakonec v tomto duelu hrály klíčovou roli.

Prakticky celou druhou třetinu mělo více ze hry Znojmo. Orli nastoupili z kabiny velmi aktivně, soupeře téměř k ničemu nepouštěli a zaměstnávali brankáře Chioda, který zastavil několik velmi dobrých šancí, nestačil ale na vyrovnávací trefu z hole Radka Hamana, který v početní výhodě zakončil kombinaci celého útoku přesnou střelou zblízka. Orli svého soupeře v této dvacetiminutovce přestříleli jasným poměrem 18:3!

Oba týmy si dávaly pozor na zbytečná vyloučení, v jejich využívání totiž byly oba celky velmi efektivní, jak se měli záhy přesvědčit také Orli. V 45. minutě nejprve Jakub Stehlík při výhodě jednoho muže v poli napálil odražený kotouč až do sítě a Znojmo senzačně vedlo, necelých deset minut před koncem třetiny ale z podobné situace vyrovnal Christoph Brandner. To už Znojmo pokračovalo bez Petra Kanka, který za nesportovní chování inkasoval osobní trest do konce utkání.

Po šedesáti minutách zůstal stav nerozhodný, oslabení po vyloučení Radka Hamana hosté v samotném závěru ubránili. Ve druhé minutě nastavení ale přišel další trest pro Znojmo a Stehlíkovo vyloučení potrestal rozhodující trefou John Lammers. Ze sedmi branek v utkání tak pět padlo v početní výhodě, bohužel pro Orly o jednu víc do jejich sítě. Přesto si Znojmo z horkého ledu Klagenfurtu odváží velmi cenný bod.