1:0, 2:3, 3:1
1/3
2/3

Smolná situace čtyři minuty před sirénou stála Znojmo body

<em>Záhřeb</em> - K poslednímu utkání v roce 2011 si to Orli namířili do chorvatského Záhřebu. Týmy se o vedení po přetahovaly šestapadesát minut. Za Znojmo se trefili Lubomír Štach, Peter Pucher a dvakrát Aleš Staněk. O osudu utkání rozhodla až smolná situace necelých pět minut před sirénou. Gólman Landsman byl totiž po střetu s útočícím hráčem odvezen z ledu na nosítkách a do branky se tak musel postavit nerozchytaný Ondřej Kacetl, čehož Medveščak využil a urval vítězství pro sebe.

V prvním třetině byl k vidění poměrně vyrovnaný hokej. Již v sedmé minutě měli příležitost před gólmanem Jarůšek s Pucherem, ale ani jeden z hráčů se do puku po střele Hájka od modré netrefil. Ani Komínek o necelých pět minut později ze samostatného úniku neuspěl. Branku s Kristanem pouze přestřelil.

Ve třinácté minutě se Orlům nabídla přesilová hra, avšak jen na chvíli, neboť síly na ledě se brzy vyrovnaly a následně šli hosté dokonce do tří. Medveščak uzavřel soupeře v pásmu a při hře pět na čtyři se střelou z první prosadil David Brine.

Pokud diváci v prvním dějství branky postrádali, přišli si na své ve druhé dvacetiminutovce. Nejprve v pětadvacáté minutě vyrovnával po střele mezi betony Lubomír Štach. Tento stav však vydržel pouhé tři minuty a Záhřeb znovu vedl. Z hranice kruhu rozvlnil síť znojemské klece Frank Banham.

Hostující tým se však nenechal zastrašit a gólové šance si vytvářel i nadále. Neproměněný únik Havlíka nemusel dlouho mrzet, neboť padesát sekund nato zasadil puk za záda Kristana Aleš Staněk. Následující přesilovku nesehráli Orli sice nejlépe, ovšem v osmatřicáté minutě si Havlík vyhlídl najíždějícího Petera Puchera a ten střelou do odkryté branky poslal bílé barvy poprvé v zápase do vedení. Pouhých osmnáct sekund před sirénou však znovu vyrovnal zápas Vyacheslav Trukhno.

Ani ve třetí třetině nebylo o góly nouze. Již v třiačtyřicáté minutě tečoval puk za Landsmana Sasha Pokulok. V dalších minutách se chorvatská obrana pořádně zapotila, neboť Znojmo zasypalo Kristana sprškou střel. Až kotouč z hole Aleše Staňka prošel za jeho záda. Domácí tým mohl rychle odpovědět. Měl k tomu dokonce dvě dobré příležitosti, ale ani Banham ani Naglich před hostující brankou tentokrát nepochodili.

Čtyři a půl minuty před sirénou fauloval Hranáč ujíždějícího Trukhna, který nešťastně najel do brankáře Filipa Landsmana a ten musel být z ledu odvezen na nosítkách. Orli šli do čtyř a mezi tyče se navíc postavil nerozchytaný Ondřej Kacetl. Medveščaku netrvalo dlouho, aby tuto znojemskou nepříjemnost potrestal. Vyacheslav Trukhno se trefil pod břevno. Trenéru Kučírkovi již nezbývalo nic jiného, než aby vyzkoušel hru bez brankáře. Jihomoravané se však nedokázali usadit v útočném pásmu a navíc inkasovali. Ryan Kinasewich stanovil konečné skóre zápasu na 6:4.