Salzburg
1/3
2/3

Orli porazili Salzburg a ukořistili dva body

<em>Znojmo</em> - Orli nastoupili do první třetiny velmi svérázně a hned na začátku se podařilo zajistit Martinu Podešvovi gólový náskok. Poté se Orli prosadili s pomocí Petera Puchera a Tomáše Komínka ještě dvakrát, a do třetí třetiny vstupovali za stavu 3:0. Poslední dvacetiminutovka přinesla několik šancí na straně loňského mistra EBEL Salzburgu, ten dokázal Znojmu vstřelit celkem dvě branky. Jihomoravané si pojistili vítězství pět minut před koncem krásným gólem z hole Mika Dantona.

Záznam zápasu Orli Znojmo - EC Red Bull Salzburg online!

Orli si lepší vstup do zápasu nemohli přát. Již ve čtvrté minutě vybruslil zpoza branky Martin Podešva a bez větších obtíží procedil kotouč Hönecklovi mezi betony. Domácí tlačili hosty i v dalších minutách a soupeře do šancí pouštěli jen sporadicky. Ani oddechový čas svěřencům kanadského trenéra nepomohl a v patnácté minutě inkasovali znovu. Peter Pucher vyjel z rohu kluziště a z mezikruží poslal puk bekhendem za brankovou čáru.

Do druhé třetiny vstoupilo Znojmo ve čtyřech, ovšem Red Bullu se nedařilo uzamknout soupeře v pásmu, natož vážněji ohrozit gólmana Kacetla. Byli to znovu Jihomoravané, kdo v pětadvacáté minutě skóroval. Do přečíslení dva na jednoho se dostal Tomáš Komínek, jenž se rozhodl k pohotové střele z kruhu a navýšil na 3:0.

V dalších minutách měl několik střel i Salzburg, avšak domácí brankář zůstával neomylný. Na druhé straně se nedokázal prosadit zcela osamocený Danton. V závěru dvacetiminutovky si zahrály oba týmy početní výhody, ale gólmani obou týmů neměli příliš práce.

Red Bull čekal na svůj první gól až do dvaačtyřicáté minuty. Andreas Kristler našel skulinku a tvrdou střelou zasadil puk za Kacetla. Další minuty se odehrály bez větších šancí. Až v jednapadesáté minutě šel do úniku Lynch, ten byl však faulován, a tak hlavní sudí nařídili trestné střílení. Střela rakouského zadáka ovšem těsně minula branku.

Ve čtyřiapadesáté minutě udeřila orlí letka znovu. Poprvé před domácími diváky se předvedl Kanaďan Mike Danton, jenž zavěsil puk pod horní tyčku. Minutu před sirénou museli hosté ještě do čtyř, avšak byli to oni, kdo vstřelil branku. Daniel Welser stanovil konečné skóre na 4:2 z pohledu černých barev.

Petr Kučírek (Znojmo): Dali jsme brzo první branku, hráli jsme celý zápas útočně, agresivně a s aktivním forčekingem. Pokud bychom hráli defenzivě, asi bychom nepřežili. Bylo pro nás důležité, že jsme eliminovali první útok Salzburgu, Robbie Earl je vynikající hráč. Znovu jsme neproměnili tři velké šance, skóre mohlo být ještě vyšší. Všichni hráči včetně gólmana dnes ale zahráli dobře.

Rejo Ruotsalainen (Salzburg): Musíme si zvyknout na to, že každý zápas musíme tvrdě pracovat. Po Vánocích jsme to zatím nedokázali, přitom každý soupeř v této lize je těžký. Dnes jsme nebyli lepší, přesto se pro nás vyskytly šance, jak se dostat zpět do zápasu, ty jsme ale nevyužili. Momentálně nedáváme góly.