2:0, 0:1, 0:0
1/3
2/3

Pátek třináctého Orlům nepřál, v Grazu rozhodla již první třetina

<em>Graz</em> - Orlům se proti soupeřům z dolní poloviny tabulky příliš nedaří. Důkazem toho byl i páteční zápas v Grazu, kde nezačali vůbec dobře a již po první třetině prohrávali 0:2. Přestávka po jejím konci však hostům prospěla a jejich herní projev se výrazně zlepšil. V šestadvacáté minutě snižoval za pomoci své končetiny Jiří Beroun. Ani tlak ve třetí třetině ale vyrovnání nepřinesl, a tak odjíždějí svěřenci trenéra Stloukala ze Štýrska bez nulového zisku.

První třetina se nevyvíjela pro hosty nikterak dobře. Jejich největší možnost ke skórování zhatil ve třetí minutě Jarůšek, jenž unikal do brejku, ovšem Weinhandl vykryl jeho blafák betonem. To soupeř své první příležitosti využil.

Patrick Harand Landsmana napoprvé sice neprostřelil, avšak s dorážkou do odkryté klece již neměl problém – 1:0.

Chvíli na to mohl navýšit Blatný, kterého nechali znojemští obránci osamoceného v mezikruží, ale gólman si s jeho střelou nakonec poradil. Podobná situace se odehrála i na začátku jedenácté minuty, ovšem tentokrát měla lepší konec pro Graz. Toni Dahlman poslal puk nad ležícího Landsmana – 2:0. Rakušané dominovali i v dalších minutách úvodní dvacetiminutovky. Naopak Orli měli problémy s udržením kotouče na vlastních holích a do žádné větší šance se nedostali.

To se však nedá říci o začátku druhé periody. V šestadvacáté minutě udeřila formace znojemského kapitána. Štach vystřelil od modré, kotouč se odrazil od brusle Jiřího Berouna a překročil brankovou čáru. Rozhodčí sice ještě chvíli debatovali o regulérnosti branky, avšak nakonec ji uznali – 2:1. Domácí se tak o svůj hubený náskok mohli začít strachovat, následující oslabení však bez větších komplikací ubránili. Ani oni ale nebyli při dalších dvou výhodách úspěšnější. Přesto byl Landsman zaměstnaný více než jeho protivník.

Pokud v první třetině byl lepší Graz, bylo to Znojmo, kdo určovalo tempo hry v závěrečné dvacetiminutovce. Nejprve se dokázalo ubránit přesilovce Štýřanů pět na tři, a pak vyslali na Weinhandla několik slibných střel, ovšem domácí gólman se již znovu překonat nenechal. Dokonce ani při dorážkách Podešvy a Lattnera z bezprostřední blízkosti. Orli byli nebezpeční i v dalších minutách, avšak ani hra bez brankáře pětatřicet sekund před sirénou nevedla k vyrovnání.