Orli Znojmo Orli Znojmo
20. kolo
Tipsport Extraliga - ne 2. 11. 2003 - ČEZ Aréna Ostrava
Vítkovice
3:4p
2:0, 1:1, 0:2 - 0:1
Znojmo

Dvoubodový obrat v Ostravě!

O s t r a v a - Znojemským Orlům se povedl v utkání s Vítkovicemi kousek, který jim vynesl dva důležité body do vyrovnané tabulky. Od první třetiny dotahovali Orli dvougólový náskok, který se povedlo smazat během 110 sekund třetího dějství. Hned v první minutě prodloužení rozhodl Karel Plášek o vítězství a prémiovém bodu pro Znojmo.
Po nepovedeném utkání s Českými Budějovicemi se do znojemské brány postavil Slávik. Trenéři sáhli i ke změnám ve složení útočných formací. První třetina však vyzněla lépe pro domácí mužstvo, které hrálo aktivněji. Jako první otevřel skóre Padělek, jenž využil zmatků po vhazování a odražený puk umístil do znojemské brány. Vyústěním lepší hry Vítkovic byla druhá branka Kaděry, který dokázal využít první početní převahu domácího týmu, když si najel mezi kruhy a prostřelil Slávika. Po první třetině odstoupil z utkání pro zranění třísel obránce Martínek a do zadních řad se postavil útočník Haman.

Dělovkou od modré snižoval na počátku druhé třetiny Erat, ale časté vylučování na straně Orlů napomáhalo vítkovickému týmu k tomu, že hra byla stále v jejich režii. Hosty podržel v bráně Slávik a vyznamenal se zvláště při střelách Semana a Černoška. Na Burgerovu parádní střelu při Pláškově vyloučení však již nedosáhl a domácí se opět dostali do dvoubrankového vedení.

Absolutní obrat nastal ve třetí třetině, Znojmo převzalo iniciativu na své hole. Zlepšeným pohybem rázem ovládli znojemští hráči vítkovický led a setřepali tak ze sebe útlum, který je provázel při předcházejícím utkání a v počátcích tohoto utkání. Ve skvělé formě se ukázal Uram, který zařídil vyrovnání. Nejdříve nahrál na branku Havířovi a pak sám bekhendem zavěsil. Čtyři minuty před koncem mohl strhnout vedení na znojemskou stranu Barus, ale výtečný Trvajův zákrok již změnu skóre nedovolil.

Utkání dospělo do prodloužení, které trvalo pouhých osmačtyřicet vteřin. O brzké ukončení a dva body pro Znojemské se postaral Plášek, jenž po skvěle sehrané kombinaci skóroval do prázdné brány.


Autor: Jan Chlubna, HoR

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Miroslav Barus 0 1 1 1 0
Václav Benák 0 0 0 -1 2
Roman Erat 1 0 1 1 25
Radek Haman 0 1 1 1 0
David Havíř 1 2 3 2 0
David Ludvík 0 0 0 0 0
Jaroslav Mareš 0 0 0 -1 0
Petr Martínek 0 0 0 0 0
Milan Mikulík 0 0 0 -1 4
Pavel Mojžíš 0 0 0 -1 0
Roman Němeček 0 1 1 2 0
Ján Pardavý 0 0 0 0 0
Karel Plášek 1 0 1 1 2
Milan Procházka 0 1 1 1 0
Peter Pucher 0 1 1 2 0
Igor Rataj 0 0 0 -1 12
Jan Snopek 0 0 0 1 0
Marek Uram 1 1 2 2 2

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Robert Slávik 61 0 3 33 91,67 0 0

Ohlasy k utkání

Aleš Tomášek (Vítkovice): Za stavu 3:1 jsme se nechali zbytečně vylučovat a soupeři přenechali iniciativu. Po individuálních chybách jsme dostali dva góly. Znojmo nás v závěru zaskočilo nátlakovým hokejem, přitom jsme hráče upozorňovali, ať se nenechají zmást tím, že soupeř hrál v sobotu zápas.

Milan Skrbek (Znojmo): Už tradičně jsme zopakovali špatný nástup. Hráli jsme špatně dozadu a prohrávali osobní souboje. Ve druhé části jsme sice zlepšili hru, ale hráli jsme několik oslabení. Vývoj se nám proto povedlo otočit až v třetí třetině dvěma góly. Zvrat jsme pak dokonali v prodloužení.

Související články

Fotoreportáž
po 3. 11. 2003

Utkání s Vítkovicemi v obrazech