Slavia
1/3
2/3

Report ze zápasu ZNO vs. SLA (2:5)

V dalším kole juniorské nejvyšší soutěže se na znojemském zimním stadionu střetli Orli se Slavií Praha. Zápas aktivněji rozehráli hostí, kterým pomohl svým faulem již ve třetí minutě Rada. Pražané sice ostřelovali domácího gólmana Vrbu ze všech pozic, v početní výhodě se jim však ještě skórovat nepovedlo. Co se nezdařilo v přesilové hře, zvládli hosté těsně po jejím skončení. Richterovu střelu od modré tečoval za Vrbova záda Tomáš Havelka - 0:1. Na bleskurychlou odpověď ze strany Znojma se čekalo jen necelou minutu. Zmatku před Dlouhého bránou využil Jakub Zika a srovnal stav 1:1.

Ani nerozhodné skóre však netrvalo dlouho. Slávisté si ukázkově rozebrali znojemskou obranu a pro Georga Mavrojanidise již bylo jen lahůdkou zakončit do poloprázdné klece – 1:2. V dalším průběhu hry se začalo vylučovat na obou stranách, když ale ani dvojice domácích Špaček-Telesz nevyzrála na skvělého Dlouhého v bráně, udeřilo na straně druhé. Lukáš Žejdl mohl poděkovat svému spoluhráči Hellarovi, který se středem kluziště dostal až před Vrbovu bránu, navázal na sebe dva obránce, a finálním pasem nabídl zvýšení skóre právě Žejdlovi – 1:3. Orli dostali ideální příležitost snížit z trestného střílení, ale Špaček v samostatném nájezdu přestřelil slávistickou svatyni.

Druhé dějství začali opět lépe hostující hráči, kteří využili fatální chyby ve znojemské rozehrávce a Martin Kotyra se sám před Vrbou nemýlil – 1:4. Ve druhé třetině se již tolik nevylučovalo, pěkné šance si však hokejisté na straně Znojma i Slavie vypracovali. Za zmínku jistě stojí Žejdlova dělovka od modré či přečíslení Nováčka s Radou na straně domácích. Oba gólmani se však činili a nedovolili změnu skóre.

Poslední dvacetiminutovka se musela obejít bez druhého čárového rozhodčího, který v předchozí třetině inkasoval zásah pukem do obličeje. Hned úvodu se dostaly do slibných příležitostí oba týmy. Nejprve dělovka Vrby od modré čáry, posléze Zikovo zakončení na lapačku Dlouhého ale úspěch neslavily. Orli byli ve třetí třetině o něco málo aktivnější, ale skvělý slávistický gólman jim přidělával vrásky na čele. Ani hosté však nezaháleli, což se jim vyplatilo necelé tři minuty před koncem hry. Michal Hellar poslal jedovatou ránu na znojemského brankáře Vrbu, ten kotouč jen vyrazil nad sebe, následně si jej sám doklepl do klece – 1:5. Znojmo ještě získalo výhodu přesilové hry, kterou patnáct vteřin před koncem zásluhou Filipa Mikuláška a jeho přízemní střely využilo – 2:5.