Erste

Juniorka dál tápe

Juniorka dál tápe
14.01.2012 | Petra Matůšová

Znojmo - Již třicáté kolo měla na programu NOEN extraliga juniorů. V sobotním poledni se na znojemském stadionu utkali Orli s Piráty z Chomutova. Domácí hráči vstoupili do utkání směle a dlouho hráli se svým soupeřem vyrovnanou partii. Ještě na začátku poslední dvacetiminutovky drželo Znojmo přijatelný výsledek 1:3, následně se však chomutovští hráči rozstříleli a pěti góly v řadě přejeli všechny domácí naděje.

30.kolo, sobota 14. 1. 2012, 12:00
1
Znojmo
Chomutov
8
Třetiny: 0:1, 0:2, 1:5
Branky a nahrávky: 45. Telesz (Horváth) - 14. Hrabák (Deveri, Bartejs), 23. Račuk (Kolář), 40. Klouček (Hanták, Ondráček), 48. Škorík (Hrabák, Ondráček), 51. Deveri (Pozděna, Hrabák), 51. Račuk (Novák J.), 54. Ondráček (Deveri), 56. Račuk (Novák J., Novák L.). Rozhodčí: Pokorný - Rampír, Samuel. Vyloučení: 7:6, navíc Hanták (CHM) 10 minut OT. Využití: 0:1. Diváci: 103. Střely na branku: 25:37. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:8.
ORLI ZNOJMO: Helešic - Hobza, Kovář, Liška, Pražák, Romanov, Tichý, Šťáva, Latner - Horváth, Janoušek, Kastner, Nováček, Pelikán, Rada, Telesz, Zika, Špaček.
Piráti Chomutov: Strmeň - Kolář, Pozděna, Korim, Čížek, Bartejs, Tejnor, Dobrovolný - Hanták, Hejcman, Komna, Klouček, Deveri, Ondráček, Račuk, Pesjak, Lehnert, Novák J., Novák L., Škorík, Hrabák.

Již 30. kolo NOEN extraligy juniorů proti sobě svedlo na znojemském ledě domácí hokejisty s mužstvem Chomutova. Hned v první minutě dostali Orli možnost přesilové hry, při které zamkli svého soupeře v obranném pásmu, ale ani z několika slibných příležitostí nedokázali skórovat.Také v dalším průběhu hry byli aktivnější domácí, kteří prověřili chomutovského gólmana především při kombinaci Telesze s Horváthem či při střele na lapačku z hole Nováčka.

Postupně se začali osmělovat i Chomutovští. Lukáš Novák prověřil domácího gólmana Helešice, který jeho střelu vyrazil do rohu kluziště. V další velké šanci se objevil opět Lukáš Novák, jenž tentokrát zakončoval do připravených Helešicových betonů. Znojemští se dostávali do rychlých brejků, ale ani z jednoho nedokázali vytěžit gól. Co se nepodařilo domácím střelcům, zvládl chomutovský Radek Hrabák, jenž z mezikruží procedil puk za záda znojemského brankáře – 0:1. Několik příležitostí na obou stranách již ke gólu nevedlo, a tak šly oba týmy po první dvacetiminutovce do šaten za stavu 0:1.

Do druhé třetiny vlétli jako uragán hosté. Helešic pouze vyrazil puk před sebe, kde stál připravený Marek Račuk a nekompromisně prostřelil domácího gólmana – 0:2. Piráti měli více ze hry, lépe bránili a spoléhali na rychlé protiútoky. Helešic se musel několikrát vytáhnout proti Čížkovým střelám od modré čáry, dobrý zákrok si připsal rovněž po kombinaci Lehnerta a Pesjaka. Na druhé straně se u jedovaté dorážky objevil Horváth, neuspěla ani Zikova rána z ostrého úhlu. Na konci druhé periody se několikrát vylučovalo. Přesilovku 5/3 si zahráli jak hosté, tak domácí, gól však padl až v klasickém počtu hráčů na ledě deset vteřin před sirénou. Přihrávku zpoza brány zužitkoval David Klouček a navýšil pro svůj tým na pohodlných 0:3.

Úvod třetího dějství patřil jednoznačně domácím hráčům. Nejdříve nastřelil tyč chomutovské brány Horváth, o minutu a půl později zazvonila tyčka za hostujícím gólmanem podruhé. Na první gól Znojma jsme si museli počkat do 45. minuty, kdy Michal Telesz z dorážky skóroval – 1:3. Orli po zdramatizování hry sahali jen chvíli. Stanislav Škorík překonal z bezprostřední blízkosti Helešice v přesilové hře - 1:4. Znojemská obrana začala hořet, čehož využili krátce po sobě Danko Deveri - 1:5 a z dorážky Marek Račuk - 1:6. Domácí trenér si vzal oddechový čas, ale ani ten nebyl jeho týmu nic platný.

Na konci 54. minuty se k puku dostal Filip Ondráček a bez problémů navýšil - 1:7. Na konečných 1:8 upravil stav Marek Račuk, jenž zamotal domácí obranu a z kruhu skóroval. Menší bitka na konci utkání, následné dvě znojemské přesilovky již nic nezměnily na vývoji hry.