1:2, 0:1, 1:0
1/3
2/3

Orli začali boj o play-off výhrou nad Villachem

<em>Znojmo</em> - První výhra v nadstavbě na kontě Orlů! Již ve čtvrté minutě otevřel gólový účet zápasu Jan Hranáč. Hosté ale do půl minuty vyrovnali. I na tento gól však Znojmo našlo odpověď, když skóroval před první sirénou Peter Pucher. Ve druhé dvacetiminutovce se prosadil jako jediný Aleš Staněk, který tak zvýšil náskok týmu na dva góly. Ve třetí periodě se ještě hosté prosadili, ale ani hra bez brankáře vyrovnání nepřinesla. Znojmo tak zaslouženě vítězí 3:2.

První třetina se nesla v duchu častého vylučování. Po úvodním buly se na trestnou lavici posadil hráč Villachu Kevin Mitchell a hned za ním ho následoval znojemský útočník Mike Danton. Už ve třetí minutě se za Znojmo dokázal prosadil Jan Hranáč, který díky přesné přihrávce bez problému zakončil. Villach na sebe nenechal dlouho čekat a po necelých třiceti vteřinách vyrovnal Benjamin Petrik stav utkání na 1:1. Domácí si pak několikrát zahráli přesilovou hru, ale Orli bezpečně bránili prostor před Kacetlovou brankou. Dvě minuty před koncem první dvacetiminutovky se Peteru Pucherovi podařilo protlačit puk za Starkbaumova záda a zajistit tak Znojmu průběžné vedení 1:2.

Do druhé třetiny vstupovali Orli v početní výhodě a po vyloučení na straně domácích se dostali dokonce do přesilové hry 5/3, kterou ale nedokázali využít. Villach si v průběhu utkání vybojoval několik pěkných šancí, které ale naštěstí pro Znojmo nijak nevyužil. Jihomoravané se znovu připomněli až několik minut před koncem druhé periody, kdy skóroval Aleš Staněk, který se dostal do samostatného úniku a přesnou střelou mezi betony zvýšil stav utkání na 1:3. Znojmo i nadále drželo domácí celek pod tlakem, ale žádná ze střel nepronikla přes připraveného gólmana.

Do třetí dvacetiminutovky vstupovali Orli v oslabení, ale díky důsledné obraně se Villach nedostal do žádné pořádné šance. Znojmo si ještě několikrát vysloužilo oslabení, ale domácí si nedokázali vypracovat žádnou šanci, která by nějak ohrozila hostujícího brankáře. Villachu se podařilo skórovat až při vlastním oslabení, kdy Robert Shearer snížil stav utkání na 2:3. Před koncem zápasu domácí odvolali brankáře, ale jejich početní výhoda nestačila na vyrovnání stavu a na zajištění prodloužení. Z dnešního zápasu si tedy Orli odnáší plný počet bodů.