Graz
1/3
2/3

Orli klepou na brány play-off, doma porazili Graz

<em>Znojmo</em> - V šestém kole bojů o play-off přivítali Orli na svém ledě Graz. Do prvního dějství nastoupili Jihomoravané aktivně, když se po třech minutách hry trefil Beroun. Hosté sice ještě našli odpověď, zbytek utkání ale patřil domácím. Ve druhé dvacetiminutovce překonali Cloutiera Pucher a Danton, zvýšili tak vedení Znojma na dvě branky. Třetí část již byla zcela pod taktovkou svěřenců trenéra Stloukala. Vyhrocený konec klání vyšperkoval Lattner, když zvýšil, bitky na konci utkání však skóre neovlivnily a Orli tak zaslouženě berou dva body.

Orli vstoupili do zápasu nejlepším možným způsobem, už po dvou minutách Jiří Beroun střelou po ledě mezi betony překonal brankáře Cloutiera a dal Orlům cenné vedení, navíc proti soupeři, kterému Znojmo střílí góly jen zřídka. Domácí poté přežili úspěšně sérii vyloučení a do kabin odcházeli s těsným náskokem.

Úvod druhé části se nesl ve znamení nepřesností, více šancí mělo Znojmo. Pucher, Bořuta ani Stehlík ale své šance nevyužili, a tak v 28. minutě Orli zaplatili. Zdeněk Blatný stál sám před brankou na konci rychlé a přesné kombinace hostů a doklepával do prázdné branky – 1:1. Vyrovnané skóre vydrželo do 35. minuty, kdy Michael Danton napřáhl kousek za modrou a svým příklepem se trefil ke vzdálenější tyči. Skvělou dvouminutovku Znojma zakončil Peter Pucher, který z hranice brankoviště doklepl kotouč poté, co Cloutier neudržel Štachovu střelu.

Téměř 2400 spokojených diváků doufalo, že ve třetí třetině se Orlům podaří udržet náskok, a přesně to svěřenci trenérů Stloukala a Kameše zvládli. Zhruba deset minut před koncem se ale led začal postupně měnit v boxerský ring. Nejprve se do sebe po vzoru NHL pustili staří známí Stehlík a Lefebvre, kteří na znojemském ledě už jednu bitku na podzim absolvovali.

V závěrečné minutě si pak nejprve vyřizovali účty Lattner s Modererem, to už ale Jan Lattner měl za sebou gólovou radost, poté co v 58. minutě zakončil samostatnou akci střelou pod břevno. Deset vteřin před koncem se do sebe pustily rovnou celé pětky, které byly na ledě. Rozhodčí udělili na domácí straně tresty ve hře Dantonovi a Škadrovi, tito hráči tak budou zcela určitě chybět v nedělním duelu s Vídní, o případném dalším potrestání rozhodne disciplinární komise.

Martin Stloukal (Znojmo): Je to pro nás velmi důležité vítězství, ale musíme jít dál a v neděli také uspět. Potřebujeme body, když se podíváte na tabulku, určitě to chápete. Velmi dobře jsme bruslili, naše sebedůvěra je zdravě vysoká. Pokud ale chceme jít tou správnou cestou, musíme se celý zápas stoprocentně koncentrovat. V poslední minutě jsem na našeho Sovu viděl ošklivý faul, naši hráči pak byli trochu naštvaní, ale to je hokej.

Mario Richer (Graz): Nebyli jsme dnes dost dobří v útočné fázi. Naše přesilovky byly špatné, vytvořili jsme si málo šancí. V dalších zápasech si musíme vypracovat více příležitostí, abychom vůbec měli šanci vyhrát zápas. Myslím, že vedení ligy se teď musí podívat na video a některé hráče suspendovat.