1:0, 3:1, 1:3
1/3
2/3

I přes strhující závěr se Orli na Moravu vrací bez bodu

<em>Znojmo</em> - Orli v pátek odcestovali na Slovinsko, kde se ve svém předposledním zápase bojů o play-off střetli s Jesenicí. Bohužel pro Jihomoravany vstoupil soupeř do utkání lépe, skóre zápasu otevřel již v 15. minutě a k prvnímu zářezu přidal v prostřední dvacetiminutovce další tři branky. Naopak Znojmo na svůj kontaktní gól čekalo téměř pětatřicet minut hry, postaral se o něj až Peter Pucher. V poslední třetině šli svěřenci trenéra Stloukala tvrdě za vyrovnáním, nejdříve se trefil Adam Havlík, na jehož střelu Jesenice ještě našla odpověď, ale poté již inkasoval jen Fikrt. Na rozdíl jediné branky snížili Jan Šeda s Martinem Podešvou, více toho však Orli do konce duelu i přes strhující závěr nestihli, a domů se tak vrací bez bodů.

Znojmo nastoupilo do zápasu opět v plné polní, po jednozápasové stopce se do hry zapojili i Mike Danton a Martin Škadra. Jesenice však byla tentokrát na Jihomoravany dobře připravená. Začala velmi agresivně a Kacetl měl již od začátku duelu hodně práce. Se střelami Pusy, Manfreda a Berčiče vyslanými z dálky při početní výhodě si ale poradil. I hosté si za několik málo okamžiků vyzkoušeli přesilovou hru, Pucherova střela však na českého brankáře ve slovinské bráně nevyzrála. Jakmile byly oba týmy v plném počtu, získala Jesenice opět převahu. Zvýšená aktivita se jí vyplatila již v 15. minutě, kdy se dočkala první branky. Kacetl sice na poprvé střelu Anzeho Kuralta vyrazil, ale pouze zpět na jeho hůl a mladý útočník už neměl problém na druhý pokus dotlačit puk za brankovou čáru, 1:0. Orli se poté pomalu dostávali do tempa, ke konci první třetiny si ještě vynutili přesilovou hru, domácí ale dobře bránili hubený náskok, ani Pláněk se svoji tvrdou střelou od modré na Fikrta nevyzrál.

V prostřední dvacetiminutovce to bylo Znojmo, kdo měl lepší start, brankář Fikrt byl ovšem vynikající. Přesto to byla znovu Jesenice, která si vytvořila gólovou příležitost. Ve 23. minutě nechali znojemští obránci před Kacetlem nebráněného Pretnara, ten naštěstí nedokázal ležícího strážce orlí svatyně překonat. V polovině duelu už Jesenice zaměřená spíše na defenzivní činnost zvýšila zásluhou Anzeho Kuralta, který si v utkání připsal již druhý zásah, na rozdíl dvou branek, 2:0. To ale nebylo všechno. Ve 32. minutě se domácí dostali ke slovu znovu, když se Brus zbavil dvou bránících hráčů a sám se objevil před Kacetlem. Dobře mířející Miha Brus se trefil pod břevno a rozhodčí po krátkém prozkoumání videa gól uznali, 3:0. Znojmo se opět rychle vrátilo do hry, za necelé dvě minuty dokázalo zužitkovat přesilovou hru, když Peter Pucher dorazil za Fikrtova záda Podešvovu střelu, 3:1. Radost ale netrvala dlouho, Danton při obranné práci natlačil Berliska do vlastního brankoviště a znojemská jednička to odnesla zraněním. Stloukal tedy musel sáhnout k výměně a do brány poprvé povolal Čiliaka. Ten se ani nestačil pořádně rozkoukat a už z klece lovil kotouč. Miha Brus po spolupráci se svým kapitánem těžil z rychlého brejku, 4:1.

Znojmo to nevzdávalo, poslední část hry měla raketový start v podobě druhého jihomoravského gólu. Adam Havlík obdržel krásný pas od Podešvy, obkroužil bránu a bez problémů Fikrta překonal, 4:2. Domácí však stihli najít rychlou odpověď a třígólové vedení opět obnovit. Bendik poslal zpoza brány přihrávku na Anttiho Pusu, který Čiliaka překonal podruhé, 5:2. Orli začali tento náskok ale znovu mazat. Nejdříve orazítkoval slovinskou klec Pucher a následně tyčka zazvonila po ráně Berouna, jehož střelu ovšem do sítě doklepl Jan Šeda, 5:3. Hosté se vrhli do ofenzívy a v 55. minutě slavili další úspěch. Třetí po sobě jdoucí přesilovou hru využil Martin Podešva, 5:4. Stloukalovi svěřenci to ještě zkusili při hře bez gólmana, ale skóre zápasu už se dál nepohnulo. Jesenice tedy v posledním domácím duelu zvítězila a na konto si připsala dva body.

Dejan Varl (Jesenice): Dali jsme pět gólů, s tím samozřejmě musíme být spokojeni. Na druhou stranu Znojmo dalo dva góly v přesilovkách, musíme tedy pracovat na oslabení. Čeká nás poslední zápas sezóny ve Vídni a chceme, aby Capitals nezískali body zadarmo.

Martin Stloukal (Znojmo): Zápas jsme nezačali dobře, hráči možná měli v hlavách důležitost utkání. Už se ale soustředíme na neděli, kdy nás čeká rozhodující souboj s Villachem. Musím říct, že domácí dnes hráli opravdu velmi dobře.