Villach
1/3
2/3

Znojmo je jednou nohou v play-off

<em>Znojmo</em> - Orli udělali důležitý krok v boji o play-off. Ve strhujícím zápase porazili na svém ledě Villach a udrželi si velkou naději na postup do vyřazovacích bojů. Skóre utkání otevřel na konci první části Kanko, hosté v polovině zápasu vyrovnali a rozhodnutí tak na sebe vzala poslední perioda. Na jejím začátku se nejprve trefil Podešva a poté jej stejným způsobem napodobil Bořuta. Villach stačil v závěru střetnutí ještě snížit, ale na vyrovnání mu už nezbyl čas.

Hned od úvodního vhazování bylo zřejmé, že utkání bude velmi vyhecované. Weller se totiž pustil do Dantona, avšak znojemský forvard se rvát nechtěl, přesto musel na trestnou lavici i on. První oslabení Rakušané ustáli. Stejně tak si počínal domácí tým o pár momentů později.

Na začátku jedenácté minuty spálil Villach obrovskou šanci. Marek Čiliak vyrazil dělovkou Kuznika od modré jen před sebe, ovšem ani dorážející Damon nebyl úspěšnější než domácí brankář. V dalších minutách Jihomoravané na ledě dominovali a kýžené branky se dočkali v přesilovce půl minuty před sirénou. Střelu Škadry dorážel do odkryté klece připravený Petr Kanko - 1:0.

Také na začátku druhé třetiny bylo Znojmo lepším celkem. Soupeř především bránil a snažil se těžit z brejků. Ve dvaadvacáté minutě mohl navýšit Šeda, jenž stál před Starkbaumem sám, trefil však jen výstroj brankáře. Úspěšnější nebyl ani Pucher, kterému sjel kotouč na poslední chvíli z hole. Paradoxně tedy udeřil Villach. Robert Shearer vybruslil zpoza branky a se štěstím protlačil puk do sítě - 1:1.

Hra se následně uklidnila. Oba manšafty hrály opatrně, což přesunulo děj zápasu do středu kluziště. V sedmatřicáté minutě zneškodnil Čiliak nebezpečnou střelu i následnou dorážku Toporowského.

Třetí třetina přála Znojmu. Po třiceti osmi sekundách vrátil svému týmu vedení Martin Podešva, jenž vložil hůl do střely Puchera od modré - 2:1. Znojmo se následně ubránilo přesilové hře soupeře a ve své další výhodě skórovalo. Od modré čáry se trefil mezi betony Starkbauma Antonín Bořuta - 3:1.

Villach se ještě snažil s výsledkem něco udělat. Zvýšené možnosti k tomu měl minutu a třicet osm sekund před sirénou, kdy šli domácí do čtyř. Villach ještě k tomu odvolal brankáře a zatápěl před Čiliakem. Deset sekund před koncem tlak kulminoval a Markus Peintner zavěsil nad ležícího gólmana - 3:2.

To však bylo, co se týče branek, vše. Znojmo svůj těsný náskok uhájilo a připsalo si dva důležité body do tabulky. O tom, zda dostane vstupenku do play-off, však rozhodnou až úterní výsledky.

Martin Stloukal (Znojmo): Jsme za vítězství moc rádi, dva body jsme po prohře v Jesenici potřebovali. Většinu zápasu jsme byli lepším týmem, Villach nás přehrával asi jen sedm minut ve druhé třetině, z čehož vytěžil gól a nějaký tlak, kterému jsme odolali. Musíme teď čekat na úterní zápasy. Asi všichni budeme sledovat, jak bude hrát Villach, Graz a Vídeň, věřím však, že postoupíme.

Mike Stewart (Villach): Podali jsme dnes dobrý výkon, tvrdě bojovali, ale vracíme se zpátky do Villachu bez bodu. Každý věděl, že dnes to je utkání, ve kterém musíme získat body, takže teď je to pro nás hodně těžké a dost to mrzí. Musíme se nyní připravit na úterní zápas.