1:0, 1:0, 1:1
1/3
2/3

Orli odstartovali play-off prohrou

<em>Znojmo</em> - Úvodní utkání čtvrtfinále play-off mezi Záhřebem a Znojmem vyznívalo od prvních minut lépe pro domácí, kteří již ve druhé minutě otevřeli skóre zápasu. Medvědi byli i nadále aktivnější a nebezpečnější, o navýšení stavu se však postarali až ve druhé třetině. V závěrečné dvacetiminutovce se začali více prosazovat i Orli, o zdramatizování hry se postaral sedm minut před koncem Jan Šeda. Záhřeb však neponechal nic náhodě a v následné přesilové hře znovu utekl hostům o dva góly. Znojemští hráči již odpověd nenašli, Chorvaté se tak ujímají vedení v sérii 1:0.

Do utkání vstoupili doslova bleskově domácí hráči, kteří již ve druhé minutě překonali znojemského gólmana Čiliaka, střelou do horního růžku skóroval Alan Letang - 1:0. I nadále byl Záhřeb aktivnějším týmem a dostával se častěji do zakončení. Po chybě orlí obrany se do úniku prodral Zanoski, Čiliak byl však tentokrát na svém místě. Na ledě se postupem času začalo přiostřovat, do konfliktu se dostali Stehlík a Zanoski, kterým sekundoval Hranáč s Naglichem. Nevybíravým způsobem dohrál u mantinelu opět Zanoski Staňka. Tvrdá hra více vyhovovala chorvatskému mužstvu, jež si mohlo pojistit náskok v závěru periody po ráně Kinasewiche z kruhu, Čiliak však podržel své barvy a do šaten se šlo za jednobrankového náskoku domácích.

Druhá třetina odstartovala v režii Orlů, nejprve se o rozruch před Kristanem postarala první útočná trojice Znojma, následně se před bránou v ideální palebné pozici ocitl Komínek, jenž však nedokázal přesně zakončit. Postupně však opět začali přitápět domácí. Prpič nechal vyniknout svou střelou Čiliakovu lapačku, po Dayově úniku se dokonce Záhřeb již radoval z překonání Čiliaka, rozhodčí však nakonec po prozkoumání videa gól neuznal. Orli si zahráli další oslabení, které však výborně odbránili a prakticky nepustili Medvědy do zakončení. Ti se však mohli z druhého gólu zápasu radovat krátce poté. Po dalším zaváhání znojemské obrany se před osamoceného Čiliaka proháčkoval Joel Prpic a blafákem přehodil betony hostujícího gólmana – 2:0.

Domácí hráče dvoubrankové vedení nabudilo a dál se hrnuli do útoku. Do dobré příležitosti se ihned po buly dostal Siddall, od modré čáry tvrdě pálil Kinasewich. S přibývajícími minutami se začali osmělovat i Znojemští, jimž ale dělal problém přechod do útočného pásma. Přesto Podešva z pravého kruhu provětral Kristana a Beroun po vyhraném buly znovu vyzkoušel pozornost gólmana Záhřebu střelou z vrcholu kruhu. Na konci periody dostali ještě jihomoravští hokejisté možnost přesilové hry, jejíž větší část si přenesli do poslední dvacetiminutovky.

Druhá část přesilové hry se však Orlům vůbec nepovedla, až v klasickém počtu hráčů na ledě se v obrovské šanci ocitl Adam Havlík, který puk poslal pouze na vnější tyč Kristanovy brány. Následně se opět vytáhl výtečný Čiliak, jenž nejdříve zlikvidoval trestné střílení z hole Zanoskiho, poté vychytal i Naglicha a dorážejícího Kostovice. Znojmo se ale nevzdávalo, i když přechod do útočného pásma byl čím dál složitější. O to překvapivější byla kombinace Petra Kanka a Jana Šedy, jenž překonal Kristana – 2:1.

Orli se nadechovali k mohutnému závěru, který však přibrzdilo Štachovo vyloučení, při němž se až v posledních vteřinách prosadil Joel Prpic, jenž doklepl Čiliakem vyražený puk za brankovou čáru – 3:1. V posledních minutách dostali ještě hosté možnost přesilové hry, kterou již využít nedokázali.