Záhřeb
1/3
2/3

Orli na medvědy ani před domácími zraky nestačili

<em>Znojmo</em> - Do prvního dějství nastoupili Znojemští rozhodně aktivněji než soupeř, nedokázali ale skórovat, a na řadu tak přišli hosté. V první dvacetiminutovce se podařilo Medveščaku vsítit dvakrát, ve druhé taktéž. Teprve po nabídnuté přesilovce se prosadil Pláněk, který ještě dal Jihomoravanům naději. Třetí třetina ale patřila Chorvatům, když opět zvýšili na rozdíl čtyř branek. Skóre ještě upravil Podešva, to bylo ale vše. Série tak pokračuje pro Orly nepříznivě 0:2.

Silová i herní dominance Medveščaku byla v úvodu střetnutí jakoby zapomenuta. Orli svého soupeře zatlačili a vytvářeli si množství šancí, dvakrát Pucher a po něm ani Podešva s Berounem ale kýžené úvodní branky nedosáhli, o což se postaral skvělými zákroky gólman Záhřebu Robert Kristan. Znojmu nepomohla ani dlouhá přesilovka pět na tři, naopak první vyloučení domácích bylo potrestáno.

Šedu vyhnal z trestné lavice v 15. minutě Vjačeslav Truchno, který zůstal sám mezi kruhy a zamířil přesně. Za 56 vteřin klesly znojemské naděje ještě níže, poté co Frank Banham schoval svou střelu za několik těl clonících hráčů a trefil skulinu v Čiliakově postoji. Po dlouhém tlaku tak Orli nejen nevedli, ale ještě prohrávali 0:2.

Úvod druhé části se nesl ve znamení snahy Orlů o zvrat, ale Medveščak hrozil rychlými brejky. Joel Prpic sice svou první šanci sám před Čiliakem neproměnil, ve 24. minutě při přečíslení dvou na jednoho ale zamířil přesně ke vzdálenější tyči. Znojmu nešla upřít snaha, ale před Kristanem měli vždy navrch hosté. V závěru třetiny navíc využil Štachova podklouznutí Tomislav Zanoski a v oslabení zakončil samostatný únik razantní střelou mezi betony.

V dlouhé přesilovce pět na tři se pak konečně prosadili také domácí, když odkrytou branku po závaru v brankovišti trefil Martin Pláněk. Zápas pokračoval ve vysokém tempu, ale rozdíl ve skóre byl přeci jen příliš velký, tím spíš když ve 44. minutě našel Letang mezi znojemskými obránci Grega Daye, který bez přípravy zavěsil a posunul skóre na 5:1 z pohledu hostů. Domácí sice vzápětí kontrovali díky přesné teči Martina Podešvy, ale to bylo z jejich strany vše. V sérii tak po dvou utkáních stále čekají na vítězství.

Martin Stloukal (Znojmo): Místo toho, abychom vedli po první třetině 2:0, tak prohráváme. Klukům nemůžu v podstatě nic vytknout, i když jsme propadli v obraně, protože to je v přemíře snahy. Každý to chce urvat. Dneska nemůžu říct proti klukům půl slova. Samozřejmě, byla tam jedna chyba, kterou jsem již tomu konkrétnímu hráči vyčetl na střídačce a ještě si s ním o tom promluvím. Dnes jsme neměli štěstí, ale bojujeme dál.

Marty Raymond (Záhřeb): Jsem samozřejmě spokojený s výsledkem, ale hráčům jsem v kabině říkal, že to nebyl náš nejlepší výkon, při vší úctě k domácím. V neděli jsem byl spokojenější. Znojmo se snaží hrát tvrdý styl hokeje, myslím ale, že jim to úplně nesedí. Máme zkušenější tým a nenecháme se zastrašit. Musíme se dál soustředit, série ještě není u konce.