Záhřeb
1/3
2/3

I přes zdrcující tlak v poslední třetině Orli neuspěli a sezóna pro ně končí

<em>Znojmo</em> - Do čtvrtého utkání play-off proti Záhřebu vlétli Orli s velkou chutí, bohužel nevyužili nabízené šance, a tak to byl opět soupeř, kdo otevřel účet utkání. Medveščak využil dvě přesilové hry a po čtyřiceti minutách už vedl 3:0. Rytíři ale nehodlali protivníkovi dát vítězství zadarmo, do závěrečné třetiny vlétli jako uragán a Ouzase postupně pokořili čtyřmi brankami z holí Šedy, Bořuty a Havlíka, který se trefil dvakrát. Záhřeb však také přidal dva góly a nakonec jednobrankový náskok ubránil. Sérii vyhrál 4:0 a postupuje do dalších bojů.

Do úvodní třetiny Orli vstoupili velmi bojovně. Naneštěstí pro domácí ale všechny pokusy o překonání chorvatského brankáře skončili bezúspěšně. Naopak Záhřeb našel recept na znojemského gólmana a v první dvacetiminutovce poslal puk za Čiliakova záda celkem dvakrát. Už ve čtvrté minutě se hosté radovali z gólu Matta Siddalla, který tímto zajistil svému týmu jednobrankové vedení. Znojmo se poté v několika přesilových hrách dokázalo probojovat až před Ouzase, ten ale svými úspěšnými zákroky nedovolil žádnému ze znojemských hráčů úspěšně zakončit. Druhý gól ze strany hostů na sebe nenechal dlouho čekat. Důsledný Ryan Kinasewich tak díky svojí přesné střele poslal puk za brankovou čáru a zajistil svému týmu průběžné vedení.

Do druhé dvacetiminutovky hosté vstoupili poněkud aktivněji a hned v úvodu se usadili v obranném pásmu Znojma. Připravený Čiliak ale nepropustil žádnou ze střel za brankovou čáru. Záhřebu se nakonec podařilo skórovat až v přesilové hře, kdy dobře postavený Adam Naglich poslal puk téměř do prázdné brány. Znojmo se v průběhu druhé třetiny několikrát dostalo do šancí, ale žádný z hráčů nedokázal protlačit puk za Ouzasova záda. A tak se i přes snahu a pokusy vraceli Orli do kabin za nepříznivého stavu 0:3.

Již od začátku třetí třetiny znojemští hokejisté bojovali o útočné pásmo. Znojmo se poprvé dokázalo prosadit až v čtyřicáté sedmé minutě, kdy Jan Šeda překonal chorvatského brankáře a snížil tak na rozdíl dvou branek. O necelou minutu později se z pravého kruhu trefil Adam Havlík, který tímto dával naději znojemskému týmu na zvrat utkání. Hosté se ale nevzdávali a obsadili obranné pásmo Znojma. Necelých pět minut před koncem zápasu ještě dokázali zvýšit na 2:5. Rychlou odpovědí jim však byl gól vstřelený z hole Antonína Bořuty, který tímto snížil na rozdíl dvou branek - 3:5. Ke konci utkání Znojmo obsazovalo prostor před Ouzasem a několik vteřin před sirénou se podařilo podruhé skórovat Adamu Havlíkovi. Týmy tak odcházely do kabin za konečného výsledku 4:5.

Martin Stloukal (Znojmo): Byl to typický zápas této série. Záhřeb je určitě lepší mužstvo než my a nás v rozhodujících chvílích opustilo takové to střelecké štěstí. Oni hrají velmi jednoduše, zatímco nám přeskakovaly puky hole. Kdybychom měli puk v držení, potrápili bychom je víc. Do všech zápasů jsme vstoupili dobře, prvních deset minut byli kromě prvního zápasu lepší, ale jejich tým je kvalitní, starší a zkušenější.