Junioři na výhru nenavázali a podlehli Ústí

27.03.2012 | Vojta Pojer

Znojmo - Znojemským juniorům se nepodařilo přehrát soka z Ústí nad Labem a podlehli s velkým náskokem hostí. Přitom to byli mladí Orli, kdo otevřel skóre zápasu, když se ve čtvrté minutě trefil Nováček. Pak již ale úřadovali Severočeši. Ještě v první třetině vyrovnali, v následujících dvou pak přidali po dvou brankách. Po nepřesvědčivém výkonu ze strany domácích tak zaslouženě vyhrává Slovan.

B2, úterý 27. 3. 2012, 17:30, Zimní stadion Znojmo
Ústí n. L
Branky a nahrávky: 4. Nováček (Špaček) - 9. Pořický (Kuchynka), 22. Bulva (Hanzl), 30. Hošek (Grin, Hanzl), 47. Baránek (Grin), 50. Pořický. Rozhodčí: Homola - Klouda, Křivohlavý. Vyloučení: 4:7, navíc Pořický (UNL) - 10 min. OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 124. Průběh utkání: 1:0, 1:5.
ORLI ZNOJMO: Helešic - Kovář, Horváth, Horák, Tichý, Latner, Mikulášek, Janoušek, Nahodil, Špaček, Telesz, Pelikán, Schejbal, Zika, Hobza, Pražák, Kún, Kastner, Šťáva, Nováček.
HC Slovan Ústečtí Lvi: Formánek - Holeček, Grin, Burkovec, Kuchynka, Hanzl, Šetka, Ságer, Rovný, Tuček, Vegner, Herna, Pořický, Baránek, Faigl, Hošek, Bulva.

Do prvního dějství druhého barážového utkání nastoupili jasně aktivněji domácí. Svůj počáteční tlak završili Orli z hole Lukáše Nováčka, který prudkou střelou mezi nohy strhl vedení na stranu Znojma. I nadále zůstávali Znojemští v tlaku, což jim bylo umožněno částečně i díky dvěma po sobě jdoucími vyloučeními Ústí. Vrcholem byla nastřelená Teleszova tyč.

Poté ale přešla taktovka na stranu Severočechů, když únik využil Jakub Pořický po dlouhém pasu. Brankáře Helešice překonal zkušenou kličkou mezi nohy. Od té doby bylo utkání velice vyhrocené, ve dvanácté minutě se před gólmanem hostí málem strhla i bitka. Zbytek první dvacetiminutovky proběhl relativně v klidu, šance byly vidět na obou stranách, ale brankáři si své svatyně ohlídaly a oba celky tak odcházely do kabin pouze s jedním vstřeleným gólem.

Druhé dějství začalo příznivěji pro hosty, když se jen minutu a půl po jeho začátku prosadil Martin Bulva. Orli se ještě snažili vyrovnat, málem se jim to i podařilo, ale Špaček trefil jen tyč. První přesilovky si zahrál i Slovan, z té druhé se nakonec podařilo vsítit Vojtěchu Hoškovi, který předvedl krásnou spolupráci a zasunul puk do jediné možné volné skulinky. Hosté nadále naléhali, jejich snahu ale brzdila častá vyloučení. Herna byl blízko dalšího gólu, ale Helešice podržela jeho branková konstrukce.

Na začátku třetí periody se nedařilo ani jednomu týmu, hru brzdily nepřesné přihrávky a bruslařská neaktivita obou celků. Tento nezajímavý hokej zlomil až Martin Baránek, který ukázal krásnou individuální akci a z nájezdu se prosadil mezi nohy domácího brankáře. Sám střelec ale za nesportovní chování dostal ve stejném čase desetiminutový osobní trest. Orli ještě doufali ve zvrat, jejich častá vyloučení ale bránila taktizovat, natožpak skórovat a z vypjatého duelu tak nakonec odchází zaslouženě vítězní hráči Ústí nad Labem.

Milan Kastner (Znojmo): Zápas jsme si prohráli už v první třetině, kde jsme měli spoustu šancí, ale nedokázali jsme je proměnit. Nezvládli jsme ani přesilovku pět na tři. Po první třetině přišel náš normální přístup k hokeji, snaha jít dopředu znamená ztrátu bránit. Z pěti samostatných nájezdů jsme nedali ani jeden gól a soupeř proměnil všechny. Pak to zákonitě musí dopadnout tak, jak to dopadlo. Jako trenér chci, aby se tu extraliga udržela, ale je potřeba mít k tomu kádr, který pro to bude ochoten něco udělat. Příští zápas nás čeká s Havlíčkovým Brodem, špatný manšaft to není. Nezbývá než doufat, že vyhrajeme.

Hlavní trenér (Ústí nad Labem): Bylo to druhé barážové utkání a my jsme doma ztratili dva body s Halvíčkovým Brodem. Nezvládli jsme tam nájezdy, bylo to zbytečné. Do Znojma jsme jeli s pokorou, protože jsme ho neznali. Znojmo nás první třetinu jasně přehrávalo, mělo víc pohybu, ale od poloviny zápasu se to srovnalo a v poslední třetině, když jsme hráli pět na pět, tak jsme na ledě byli lepším týmem. S kádrem máme postupové ambice, jsme ale omezeni počtem hráčů, máme velice úzký kádr.