Erste

Černá křídla dostala pod stromeček bůra

Černá křídla dostala pod stromeček bůra
26.12.2012 | Vojta Pojer

Znojmo - V posledním domácím zápase roku 2012 si Orli poradili v odvetě s úřadujícím mistrem z Linze. Přes první třetinu, kterou hosté se štěstím vyhráli, se Orli nevzdali a ve druhém dějství nejdříve srovnali a následně přidali hned tři branky. Poslední dějství již bylo bezbrankové, Znojmo si vedení ohlídalo. Dvě trefy zaznamenal Jan Lattner.

34.kolo, středa 26. 12. 2012, 17:30, Zimní stadion Znojmo
5
Znojmo
Linz
2
Třetiny: 1:2, 4:0, 0:0
Branky a nahrávky: 6. Lattner (Wharton, Bickell), 28. Šeda (Strömberg, Bořuta), 30. Fiala (Jarůšek, Bickell), 32. Lattner (Bartoš, Bořuta), 39. Bartoš (Strömberg, Štach) - 11. Lukas P. (Hedlund, MacDonald), 16. Ouellette (Dorion, Irmen). Rozhodčí: Erd, Smetana - Kovacs, Smeibidlo. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:1. Střely na branku: 35:37. Diváci: 2503. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 5:2.
ORLI ZNOJMO: Kacetl - Henry, Pláněk, Wharton, Bořuta, Stehlík, Štach, Kulmala, Sova - Jarůšek, Fiala, Bickell - Strömberg, Bartoš, Lattner - Podešva, Šeda, Havlík - Komínek, Beroun, Rožník.
EHC LIWEST Black Wings Linz: LeNeveu (41. Hirn) - Murphy, Lukas R., MacDonald, Hedlund, Dorion, Mitterdorfer, Scholz, Mayr - Lebler, Ouellette, Irmen - Baumgartner, Hisey, Leahy - Grabher Meier, Oberkofler, Engelhardt - Spannring, Lukas P., Mairitsch.

Odveta po třech dnech od minulého duelu s Linzem přinesla znovu rychlý hokej se šancemi na obou stranách. Lépe začali hosté, ale Murphy od modré trefil pouze tyč a naopak Znojmo z první šance skórovalo. Jan Lattner po ostřelování hostující klece našel puk ve skrumáži, vybruslil kolem brankáře a zavěsil. V 8. minutě navíc mohli Orli zvýšit své vedení po vyloučení Phillipa Lukase, ale místo gólu v síti hostů přišla studená sprcha, poté co Lukas naskočil zpět na led rovnou do samostatného úniku a s pomocí tyče a Kacetlova betonu srovnal.

Po sporné situaci z 15. minuty, kdy po zkoumání videa nebyla uznána za gól střela Podešvy, přišla gólová radost na druhé straně. Z dorážky se prosadil Mike Ouellette. Nepříznivý stav Orli dokonale otočili v období kolem poloviny utkání. Jednogólovou ztrátu smazal bekhendem do horního růžku Jan Šeda, o dvě minuty později prostřelil přesouvajícího se brankáře zblízka Ondřej Fiala a skvělou pasáž Orlů zakončil střelou z mezikruží mezi tělem a rukou LeNeveua Jan Lattner.

Oddechový čas hostů pomohl zastavit lavinu branek v síti Linze, ale přesto se do konce druhé třetiny diváci ještě jednou radovali. David Bartoš využil přesné Strömbergovy přihrávky od mantinelu a sám před brankou doklepl za čáru. Do třetí části hosté vystřídali brankáře a mezi tyče se postavil Hirn, ve snaze o bodový zisk ale Linz musel útočit. K velkým šancím se však nedostal. Ondřej Kacetl s obranou nepřipustili drama a dva body tentokrát putovaly na konto Orlů.

Ohlasy

Martin Stloukal (Znojmo): Zápas byl v podstatě stejný jako ten předchozí v Linzi s tím rozdílem, že tentokrát jsme průběžný výsledek obrátili my. V posledních zápasech máme trochu smůlu. Nechci říct, že je to ten hlavní důvod, ale dostáváme poměrně smolné góly a na ty naše se velmi nadřeme. Neuznali nám regulérní gól, chybovat je lidské.

Rob Daum (Linz): Hráli jsme od základu špatně. Měli jsme na naše poměry moc vyloučení, která nás stála hodně sil. Znojmo předvedlo krásnou hru úplně odlišnou od té v neděli. Navíc my jsme neproměnili naše šance.

Fotogalerie

     
 
 
Související články
Vzájemné zápasy
5.kolo | ZNO - LIN | 3:2
19.kolo | LIN - ZNO | 4:7
33.kolo | LIN - ZNO | 5:3
34.kolo | ZNO - LIN | 5:2
Statistiky zápasu
Facebook