0:1, 2:1, 0:0 – 0:0
1/3
2/3

Orli neudrželi dvougólový náskok, přesto získali v Lublani bod

<em>Lublaň</em> - Znojemští hokejisté vstoupili na led Lublaně bez bázně a jejich snaha byla ještě v první půli utkání korunována dvěma góly z holí Šedy a Komínka. Po sérii vyloučení na straně Orlů se obraz hry změnil a domácí během čtyř minut srovnali. Ani v dramatické koncovce a v následném prodloužení se o vítězi nerozhodlo, rozuzlení tak přinesly až samostatné nájezdy. V nich prokázal pevné nervy lublaňský Ratchuk, jenž jako jediný svůj pokus proměnil.

Hokejisté Znojma si hned v úvodu utkání vyzkoušeli přesilovou hru, domácí gólman Kuhn se však zaskočit nenechal. Naopak na druhé straně se musel po rychlém brejku De Vergilia předvést hostující Landsman, jenž vytěsnil střelu svými betony. Orli se nenechali zahanbit a v jejich první obrovské šanci se ocitl kanadský zadák Burke Henry, jenž v ideální pozici před gólmanem příliš dlouho otálel se zakončením a sám se vystrnadil ze střeleckého úhlu. Následně několikrát zafungovala spolupráce útočného tria Podešva-Šeda-Havlík, především centr formace Šeda musel zpytoval svědomí po promarněné střele z mezikruží.

S přibývajícím časem znojemští hráči svůj tlak ještě více stupňovali a v čase 15:47 našel Havlík přesnou přihrávkou Jana Šedu, jenž se tentokrát z prostoru mezi kruhy nemýlil – 0:1. K dalšímu ohrožení lublaňské brány se dostali ještě Fiala či Strömberg, Kuhn několika dobrými zákroky svůj tým podržel. Černou kaňku na jinak výborně sehranou první třetinu ze strany Orlů přineslo odstoupení zraněného kapitána Jiřího Berouna.

Druhá dvacetiminutovka byla zprvu opět v režii hostujícího mužstva. Velkou příležitost spálil v přesilové hře útočník Bryan Bickell, Kuhn si poradil i s jedovkou Whartona od modré čáry. Co se nepodařilo v početní výhodě, zvládli Orli těsně po ní. Po hezké kombinaci se dostal puk na hůl Tomáše Komínka, jenž sám před bránou prostřelil domácího gólmana – 0:2. Pro Komínka to byla první přesná trefa v letošním ročníku.

Lublaň však své zbraně nesložila, výrazně jim k tomu dopomohlo také několik vyloučení Jihomoravanů. Až to třetí v řadě využil Michael Ratchuk, jenž poslal puk k tyči Landsmanovy klece – 1:2. V závěru třetiny dostali přesilovou hru i hokejisté Znojma, tato výhoda se jim však hrubě nevyvedla. Zmatky v rozehrávce potrestal střelou z vrcholu kruhu Patrick Coulombe - 2:2.

Poslední dějství přineslo opatrnější hokej. Oba týmy si zahrály přesilovku, v té domácí se blýskl po McBridově ráně bekhendem Landsman. Hra se přelévala ze strany na stranu, obrany však v této fázi utkání dominovaly. Největší šance přišla až v samotném závěru třetiny. Hostující Adam Havlík se řítil na Kuhna pronásledován dvěma hráči Lublaně, ti mu nedovolili zakončit a znojemská střídačka se velmi divila rozhodnutí rozhodčích, kteří odmítli zákrok potrestat.

V prodloužení se aktivněji projevovalo Znojmo. Štachova střela z mezikruží mířila pouze do připraveného Kuhna, stejně tak D´Alvisovu ránu z kruhu Landsman vyrazil. Zápas tak dospěl až do samostatných nájezdů. V nich se jako jediný úspěšný exekutor představil lublaňský Michael Ratchuk, jenž svou trefou získal pro domácí bod navíc.

Bojan Zajc (Lublaň): Vítězství si velmi cením. Dokázali jsme smazat dvoubrankový náskok soupeře a v samostatných nájezdech uspět. Byl to skvělý zápas samozřejmě především pro Michaela Ratchuka a našeho brankáře Jerryho Kuhna.

Martin Stloukal (Znojmo): Co bych měl říct? Kvalita rozhodčích v dnešním zápase byla strašná. Náš kapitán Jiří Beroun je v nemocnici, za zákrok na něj nepřišel žádný trest. Dvě vteřiny před koncem pak neodpískané jasné trestné střílení pro náš tým. Další rozhodnutí byla také divná. To je asi vše.