0:0, 0:1, 3:0
1/3
2/3

Znojmo znovu nezvládlo třetí třetinu a z Klagenfurtu odjíždí s prázdnou

<em>Klagenfurt</em> - Podobně jako v předchozích zápasech na cizích kluzištích, i tentokrát se Orli ujali vedení. V polovině utkání se trefil Richard Jarůšek, ovšem poté nezvládli závěrečnou třetinu. V ní inkasovali celkem třikrát, rozhodující gól v jednom z mnoha oslabení, a poprvé v sezóně si tak ze zápasu proti Klagenfurtu nepřipisují do tabulky ani bod.

Znojemští hokejisté odcestovali v neděli do Klagenfurtu bez zraněného slovenského dua Marek Uram - Peter Pucher i bez kapitána Jiřího Berouna. První třetina byla poměrně vyrovnaná, domácí nevyužili tři přesilové hry. Největší akci během jedné z nich spálil paradoxně hostující Jan Lattner, jenž se vydal zcela sám na gólmana Swetteho, ale Rakušan jeho střelu pohotově ustál. Bod do statistik nezaznamenal ani Hundertpfund, jenž dostal přihrávku do ideální pozice mezi kruhy, avšak netrefil branku.

Na začátku druhé dvacetiminutovky si zahráli proti čtyřem Orli. Také Klagenfurt však dobře bránil a svého soka k větší šanci nepustil. Až v devětadvacáté minutě byla k vidění první branka duelu. Richard Jarůšek se zmocnil puku a z blízkosti zamířil mezi odkryté tyče – 0:1. Domácí celek měl možnost odpovědět během následující početní výhody, avšak svěřenci Martina Stloukala byli proti.

Na přelomu druhého a třetího dějství trávil na trestné lavici čtyři minuty Havlík. Klagenfurt si vytvořil několik slibných šancí, ale nedokázal je dotáhnout k úspěšnému konci. To se nedá říci o situaci z devětačtyřicáté minuty, kdy se přihrávka Johna Lammerse s velkou dávkou štěstí ocitla pomocí teče až za brankovou čárou – 1:1.

Tento gól dodal domácím křídla a o čtyři minuty později skórovali znovu. Zrovna, když Havlík skákal na led z trestné lavice, prosadil se dělovkou od útočné modré obránce Florian Iberer – 2:1. Orli zbraně nesložili a ve zbytku základní hrací doby zasypali Swetteho puky. Osmdesát sekund před sirénou opustil klec Ondřej Kacetl, avšak těžili z toho jen Rakušané. John Lammers poslal černou gumu do prázdné branky, čímž pečetil vítězství svých barev – 3:1.

Petr Kučírek (Znojmo): V prvních čtyřiceti minutách jsme byli lepším týmem, měli několik příležitostí navýšit naše vedení. Ve třetí třetině nám dal Klagenfurt šťastný gól a potom nás začal přehrávat. My už jsme se na nic nezmohli.

Christer Olsson (Klagenfurt): Bylo to velmi nervózní utkání, přeci jen na nás ještě zůstaly nějaké stopy po našem předchozím utkání s Linzem, které jsme vysoko prohráli. Přesto musím pochválit své chlapce za to, jak ke konci zabojovali. Tabulka je vyrovnaná, jsem velmi šťastný za zisk dvou bodů.