Orli Znojmo Orli Znojmo
37. kolo
EBEL - út 1. 1. 2013
Znojmo
1:2sn
0:0, 1:0, 0:1 - 0:0
Záhřeb

Orli si připisují novoroční bod se Záhřebem

Znojmo - Orli vkročili do utkání velmi dravě. V první třetině však spálili minimálně dvě stoprocentní šance. Až na začátku druhého dějství se prosadil Adam Havlík. Domácím vydržel těsný náskok sedmadvacet minut. Poté při přesilovce pět na tři vyrovnal David Brine. Utkání dospělo až k samostatným nájezdům, v nichž rozhodl o bonusovém bodu pro Chorvaty Adam Miller.

Znojmo v zápase s neoblíbeným soupeřem dlouho soka přehrávalo. Již od prvních minut si vytvářelo dobré šance, které však chorvatský brankář Ouzas s lehkostí pochytal. Až postupem času se začali Orli zlepšovat. Nejdříve neuspěli Šeda s dorážejícím Havlíkem, následně se neprosadil Jarůšek z tutové šance. I přes tyto zahozené šance byli domácí hráči aktivnější a celkově měli více ze hry.

Druhé dějství započali domácí ještě o poznání aktivněji, což korunoval Adam Havlík nádherným gólem, kdy ranou prostřelil nic nevidícího Ouzase. Bezprostředně po otevření gólového účtu zápasu měl na holi další gól Lattner, z dobré pozice ale přestřelil bránu. Medveščak se však v průběhu druhé třetiny probudil a nedovoloval Znojmu tolik šancí. I přes tento fakt však byli domácí aktivnějším týmem.

Poslední část se však chorvatský tým předvedl zcela jinou hrou. V prvních osmi minutách závěrečné třetiny na Znojmo soupeř doslova vlétl, brankář Kacetl měl najednou více práce než v obou předešlých dějstvích dohromady. Veškeré soustředění se navíc přeneslo před znojemského maskovaného muže po záhřebské přesilovce pět na tři. Hosté nakonec proměnili, David Brine vzal osud na svá bedra a Kacetla se štěstím prostřelil. Zbylých deset minut byl však k vidění vyrovnaný hokej, který ale nepřinesl žádnou branku. Zápas tak došel do prodloužení.

I prodloužení nabídlo velice vyrovnaný hokej, byť již vyčerpaných hokejistů. Několik šancí bylo k vidění na obou stranách, Ouzas ani Kacetl se však nenadřeli. Nutno podotknout, že hráči na obou stranách šli na doraz. Ani prodloužení však nepřineslo gól, a tak musely rozhodnout až samostatné nájezdy. Ve trestných stříleních byli úspěšní záhřebský Buck a Bickell. Náhlou smrt ale vyhrál Záhřeb, když rozhodující nájezd proměnil Adam Miller.


Autor: Lukáš Caha

Celých padesát minut jsme byli lepší, ví Adam Havlík

Znojmo - Adam Havlík. Jediný úspěšný střelec, kterému se podařilo v základní hrací době se Záhřebem překonat důsledného hostujícího brankáře. Orli se dostali do spousty šancí, ale téměř v žádné nestálo štěstí na jejich straně. "Kdybych věděl, čím to je, že šance příliš neproměňujeme, tak to samozřejmě změním. Ale nějak nám to tam nepadá," říká k zápasu znojemský útočník.
Jak byste popsal zápas se Záhřebem? Získali jste alespoň jeden bod.

Neřekl bych, že jsme bod získali. Spíše jsme ho ztratili. Celých padesát minut jsme hráli lépe, ale góly nám prostě nepadaly. Nakonec se necháme vyloučit a hrajeme jen se třemi hráči. Takovýhle zákrok, je ale věc rozhodčích. Bohužel jsme ale zase třetí třetinu neudrželi vedení. Měli bychom s tím něco dělat. Na druhou stranu, ne každý se Záhřebem vyhrává a na konci základní části by se i ten jeden bod mohl hodit.

Záhřeb je pro vás neoblíbený soupeř. Už desetkrát v řadě jste s ním prohráli. V čem je jeho hra tak jiná?

Hrají hodně fyzický hokej a tím mají nad námi velkou převahu. Všichni hráči jsou kolem metru devadesát, a mají tak sto kil. My jsme spíše menší techničtější tým. Dneska byla klasická ukázka našich vzájemných zápasů. My je přehráváme a oni to potom nezvládají, snaží se jenom provokovat a rozhodit nás. Tenhle způsob hry nám moc nesedí, ale i tak myslím, že jsme se s nimi dneska popasovali dobře a nenechali jsme se zbytečně vyprovokovat.

Jak vidíte tu část, kdy jste hráli tři proti pěti?

Oslabení už se samo o sobě nedá ani nějak moc zahrát. Spíš se dá špatně sehrát ze strany útočícího týmu. Záhřeb to zvládl dobře, i když se jim kotouč se štěstím odrazil před bránu. Ani nevím, jestli to bylo od hokejky nebo od nohy. K tomu vyloučení se nebudu ani moc vyjadřovat. Podle mě bylo velmi sporné. Jít do tří bylo podle mě zbytečné.

foto
⇒  Adam Havlík si v zápase připsal jednu branku
Které momenty byly pro zápas klíčové?

Nejdůležitější byla šance, kdy jsem dal gól, a na konci nájezdy.

V zápase jste jako jediný skóroval. Můžete mi tu situaci popsat?

Přeletěla střela od jednoho z našich obránců a odrazila se od rohu. Já jsem stál mezi kruhy a Honza Šeda mi puk posunul, ale nemohl jsem hned zakončovat, tak jsem najel k mantinelu. Soupeřovi hráči si nás špatně pohlídali a já vybruslil mezi kruhy a přes hráče vystřelil. Gólman nevěděl, kde kotouč byl, a tak tam spadl.

Jel jste první nájezd, ale neproměnil jste jej. Co bylo špatně?

No já už si ani moc nepamatuju. Neměl jsem štěstí. Celou dobu jsem si říkal, že udělám blafák do forehandu a nakonec to změním do backhandu. Letos nájezdy prostě nejdou. Kdybych věděl čím to je, tak to změním, ale bohužel to tam nepadá.

Po čtvrté v sezóně jste se dostali do nájezdů a po čtvrté neuspěli. Proč?

Já si myslím, že nájezdy nejsou o trénování. Nechci říkat, že to je loterie. Jsou spíš o šikovnosti hráčů a hlavně o momentálním pocitu hráče, jak se cítí na ledě a jestli si věří nebo ne. Nechci říkat, že si nevěřím. Vždycky tam jdu s tím odhodláním, že dám gól, ale když se mi potom nedaří, tak už to mám zase v hlavě, že už je to po několikáté, co jsem letos nedal nájezd. Před každým nájezdem si vždycky věřím, že gól dám, ale když se mi nepoštěstí, tak mi to hlavě probleskne, že zase nic.

Dnes bylo na stadionu spoustu fanoušků. Vnímáte nějak atmosféru kolem?

Určitě ano. Lidí přišlo opravdu dost. My k atmosféře musíme taky trošku přispět. Samozřejmě, když se dostaneme do větší šance, tak fanoušci se k nám přidají.

Vy sám nějak sledujete ostatní týmy?

Určitě je sleduji. V tabulce je to hodně na těsno. Teď jsme dokonce byly myslím i tři týmy se stejným počtem bodů. O postup do elitní šestky se bude určitě hrát až do posledního kola.

Teď vás čeká zápas s Grazem...

Určitě je těžký soupeř. Ale nemáme na výběr. Teď se počítá každý bod a my se musíme snažit bodovat s každým. I když v zápase se Záhřebem jsme měli urvat oba dva ale stalo se.


Autor: Marcela Procházková

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
David Bartoš 0 0 0 0 0
Bryan Bickell 0 0 0 0 0
Antonín Bořuta 0 0 0 0 0
Ondřej Fiala 0 0 0 0 0
Adam Havlík 1 0 1 1 2
Burke Henry 0 0 0 0 2
Richard Jarůšek 0 0 0 0 0
Tomáš Komínek 0 0 0 0 0
Vesa Kulmala 0 0 0 0 2
Jan Lattner 0 0 0 0 0
Martin Pláněk 0 0 0 0 0
Juraj Rožník 0 0 0 0 0
Aleš Sova 0 0 0 1 0
Jakub Stehlík 0 0 0 1 2
Kim Strömberg 0 0 0 0 0
Jan Šeda 0 1 1 1 0
Lubomír Štach 0 1 1 1 0
Kyle Wharton 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Ondřej Kacetl 65 34 2 32 94,12 0 0

Ohlasy k utkání

Martin Stloukal (Znojmo): Rozhodla první třetina, ve které jsme nevyužili spoustu gólových šancí a mohli zápas rozhodnout. Máme mladý tým a myslím si, že je to trochu dané naší nezkušeností a velkým tlakem, který teď v boji o šestku na hráče je. Tabulka je velmi našlapaná a bohužel momentálně nám chybí trochu střeleckého štěstí. Máme také hodně zraněných, dnes navíc nedohrál Luboš Štach.

Marty Raymond (Záhřeb): Proti Znojmu je to vždy těžké, hraje podobný hokej jako my. Pomohlo nám, že jsme dokázali přežít první třetinu. Domácí nás dostávali pod tlak, ale my poctivě bránili. Když pak přišla v přesilové hře naše šance, dokázali jsme ji využít a vyrovnat.

Fotogalerie

Související články