0:1, 1:0, 0:0 - 0:0
1/3
2/3

Znojmo se vrací z Grazu s dvěma body

<em>Graz</em> - Po třech ubráněných oslabeních na začátku úvodní třetiny poslal v patnácté minutě hosty do vedení Jan Lattner. Soupeř dokázal odpovědět až o dvacet minut později. Nerozhodný stav vydržel až do nájezdů. V nich zazářili vystřídaný Filip Landsman, jenž nepropustil za svá záda jediný kotouč a Bryan Bickell, který svojí přesnou trefou rozhodl o dvoubodovém zisku pro Jihomoravany.

Utkání v Grazu nezačalo pro Orly právě tím nejšťastnějším způsobem a kvůli své nedisciplinovanosti si zahráli během úvodních deseti minut hned tři oslabení. Větší tlak si domácí vytvořili až v té třetí v pořadí. Znojmo však podržela dobrá defenzivní činnost a v těch nejtěžších momentech i gólman Kacetl. Při hře v plném počtu na obou stranách se začali postupně osmělovat i jihomoravští hokejisté a brankář Grazu musel vytáhnout záchranný zákrok proti tvrdé ráně finského útočníka Strömberga. V čase 14:44 vykrystalizoval znojemský nápor v první gól utkání, jehož autorem se po střele z vrcholu stal Jan Lattner - 0:1. V závěru třetiny se ještě pokusil ohrozit Kacetla člen první rakouské formace Olivier Latendresse.

Druhé dějství odstartovala tyčka Cloutierovy klece, kterou nastřelil Jan Lattner. Ale také domácí si uvědomovali důležitost zápasu a postupem času si vytvořili několik dobrých gólových příležitostí. Znojemští kontrovali brejkovou situací dva na jednoho, v níž se blýskl opět Cloutier. V polovině klání odjela na trestnou lavici dvojice Labelle a Pláněk. Hra se čtyřmi muži v poli na straně Znojma i Grazu nepřinesla nic důležitého, avšak jen několik málo sekund po návratu na led se puku ujal útočník Olivier Labelle, protáhl se kolem mantinelu, nechal za sebou hostujícího obránce a namířil kotouč do rohu Kacetlovy klece – 1:1.

Až ke konci druhé periody se dostali také Orli k možnosti přesilovky, a to dokonce hned dvakrát za sebou. Znojmo se usadilo před gólmanem Grazu, ten si ale všechny střely pohlídal.

Také třetí třetinu načalo vyloučení na straně domácích. Tentokrát se Jihomoravané dostali do velké příležitosti, v níž však žádný z hráčů nedopravil puk, jenž se povaloval v brankovišti, za záda bezmocného Cloutiera. Rovněž rakouské mužstvo spálilo svou obrovskou šanci, když Moderer nastřelil tyč Kacetlovy svatyně. Minuty rychle ubíhaly, oba týmy si ještě vyzkoušely jednu přesilovou hru, rozhodující gól ale nepadl. O vítězi tak mohlo více napovědět až prodloužení, v němž byl navíc potrestán znojemský Bořuta za hákování. Ani v nastaveném čase jsme se však rozřešení zápasové hádanky nedočkali, přestože Graz vyprodukoval hned pět střel, zatímco Znojmo neohrozilo soupeřovu klec ani jedním pokusem.

Orli tak dovedli již své druhé utkání v řadě do samostatných nájezdů. Mezi brankovými tyčemi se místo Kacetla objevil Filip Landsman a jako jediný prokázal při hře vabank přesnou mušku Bryan Bickell, který rozhodl o bodu navíc pro hosty. Znojmo tak mohlo poprvé v sezóně oslavovat výhru po závěrečných nájezdech.

Herbert Hohenberger (Graz): Věděli jsme, že Znojmo je kvalitní mužstvo. Nepodařilo se nám proměnit několik slibných gólových šancí, poté nám rozhodčí jeden gól neuznali. Mohli jsme získat i dva body, ale myslím, že i bod je pro nás dobrý.

Martin Stloukal (Znojmo): Chtěli jsme hrát velmi pozorně, předchozí tři zápasy s Grazem nám nevyšly. V naší hře se objevilo pár chyb, ale konečně jsme zvítězili po samostatných nájezdech. Musím říct, že kluci tvrdě pracovali. Potřebovali jsme vyhrát a dva body jsou pro nás výborné.