Orli Znojmo Orli Znojmo
42. kolo
EBEL - út 15. 1. 2013
Villach
7:4
3:2, 2:2, 2:0
Znojmo

Ani čtyři góly v síti Villachu k bodům nevedly

Villach, Znojmo - Úterní gólové hody odstartoval domácí tým, který se již ve 2. minutě ujal vedení, Orli se ale nenechali zahanbit a během necelé minuty otočili průběžné skóre. I nadále se činili střelci obou mužstev a po druhé třetině odcházel Villach do kabin s náskokem jedné branky. V posledním dějství Znojmo dlouho drželo naději na zisk bodů, vytvářelo si slibné šance, na obrat to však již nestačilo. Naopak v samotném závěru ještě dvakrát udeřili rakouští dravci.

Znojemští hokejisté neponechali nic náhodě a k důležitému utkání do vzdáleného Villachu odcestovali již o den dříve. Odhodlání Orlů však již v čase 1:31 zmrazila nesouhra vlastní obranné dvojice, která si srazila puk do své sítě, gól byl připsán americkému útočníkovi v dresu Rakušanů Dereku Damonovi - 1:0. Úvodní gól domácí hráče nabudil a znojemský brankář musel čelit dalším nepříjemným pokusům. V 9. minutě dostal český tým výhodu přesilové hry a Adamu Havlíkovi stačilo necelých třicet vteřin, aby ji přesně umístěnou ránou od modré čáry přetavil ve vyrovnávací trefu – 1:1. O necelou minutu později se hostům naskytla další početní výhoda, kterou opět využili a zásluhou Petera Puchera, jenž nezištně tečoval před brankovištěm střelu Štacha, dokonale otočili skóre zápasu – 1:2.

Gólová přestřelka pokračovala i dále. Uběhla minuta a podruhé v utkání překonal strážce jihomoravské klece Kacetla po rychlém brejku Derek Damon - 2:2. V závěru třetiny ještě poslali rozhodčí znojemský celek do tří a Mario Altmann tuto luxusní výhodu využil střelou z kruhu nad lapačku brankáře – 3:2.

Prostřední dějství odstartovalo poklidněji, hra se přelévala ze strany na stranu. Kacetl podržel své barvy při akci Marca Pewala, naopak Lamoureux nestačil na krásnou střelu Jana Lattnera z mezikruží, jenž tak opět zařídil srovnání – 3:3. Poté přišla další série vyloučení a na znojemskou trestnou lavici usedli ve stejném čase Šeda a Kulmala. Villach opět nabídnutou šanci nepromarnil a při hře pět na tři Brad Cole rozvlnil síť za zády Kacetla – 4:3. S končící početní výhodou pět na čtyři navíc navýšil vedení svých barev John Hughes - 5:3. Orli se nevzdali a se závěrem třetiny stáhli náskok Villachu na rozdíl jedné branky, autorem gólu se stal Burke Henry, který poslal puk přesně pod víko Lamoureuxovy brány - 5:4.

Třetí dvacetiminutovku odehráli lépe hostující hokejisté, kteří si také vytvořili více střeleckých příležitostí. Naráželi však na dobře organizovanou obranu Villachu i gólmana Lamoureuxe. S příchodem 54. minuty si Znojmo vybojovalo i přesilovku, ani ta však ke kýženému výsledku nevedla. Těžkou ránu tak svěřencům Martina Stloukala zasadil Scott Hotham - 6:4, jenž výrazně srazil znojemské šance na úspěch v utkání. V závěru ještě přidal sedmý gól do české sítě John Hughes a stanovil konečné skóre duelu na 7:4. Možnost přímého postupu Znojma do play-off tak opět poklesla.


Autor: PeM

Byli jsme lepším týmem, vrací se k utkání ve Villachu Martin Stloukal

Znojmo - Znojemské naděje na přímý postup do play-off jsou dva zápasy před koncem základní části téměř mizivé. Nepříjemnou ránu zasadil svěřencům trenéra Martina Stloukala úterní zápas v rakouském Villachu, který prohráli 4:7. Nutno však dodat, že Orli ještě několik minut před koncem základní hrací doby sahali po bodu. „Pro úspěch ve Villachu jsme udělali maximum,“ říká Martin Stloukal.

Jak byste zhodnotil úterní duel ve Villachu?
Mužstvo odehrálo kvalitní utkání, ale zápas se mi celkově komentuje velmi špatně. Ve Villachu jsme vedli 2:1, rozhodčí nás poté několikrát vyloučil, ve dvou za sebou jdoucích přesilovkách jsme inkasovali. Ve třetí třetině za stavu 5:4 pro domácí jsme měli jasnou šanci, ale nakonec z toho byla jen tyčka. A z toho samého protiútoku se Villach prosadil a bylo prakticky po všem. Tady už to je trochu o hokejovém štěstí. Já na tým nemůžu být naštvaný, hrál dobře. Dali jsme čtyři góly, na to se běžně při venkovních zápasech vyhrává.

Právě časté vylučování vás v posledních zápasech docela sráží, jak se s tím mužstvo srovnává?
My teď máme takový nepříjemný pocit...celou sezónu jsme byli mužstvem, které mělo nejméně vyloučených hráčů. Momentálně se hrají nejdůležitější zápasy a my dostáváme tolik trestů, chodíme často i do tří. To jsou situace, které jsme v průběhu ročníku nezažívali nebo jen velmi výjimečně. Teď najednou jsme se do této situace dostali pětkrát během tří zápasů. Mohu říct, že teď máme všichni vnitřní pocit, že rozhodčí jdou proti nám. Nechci, aby to znělo jako nějaké naříkání, ale teď s tím bojujeme. Nám v jednom střídání ve stejném čase vyhodili dva hráče, to je unikum. To se stane jednou za sezónu. Nám se to stalo v posledních třech zápasech potřetí.

Můžete se vyjádřit k trestům, které hráči inkasovali?
Ty zákroky, co pískli, mohou být posuzovány jako faul. Na druhou stranu my jsme viděli naprosto stejné fauly, které soupeři rozhodčí pustili. O tomto celém to momentálně je. Když se podíváte na zákrok, tak padesát procent lidí řekne, že to faul byl, zbylých padesát procent řekne, že to faul nebyl. Ale o tom nepolemizujme. Já se bavím o tom, že za stejné nebo podobné prohřešky je postihováno každé mužstvo jinak.

Do Villachu jste jeli den dopředu, jak proběhla cesta a příprava na místě?
Ano, cestovali jsme den předem. Všechno bylo zajištěno, vše proběhlo v pořádku. Zázemí bylo výborné. Už jsme byli podruhé v tomto hotelu, takže jsme nejeli do neznámého. Přijeli jsme do města v pondělí večer kolem sedmé hodiny, v úterý dopoledne bylo klasické rozbruslení. Pro to, abychom v zápase uspěli jsme udělali maximum. I když počasí nebylo zrovna ideální, tak cesta tam i zpět byla v pořádku.

V pátek vás čeká utkání se Salzburgem, co od soupeře očekávat?
Na zápas se samozřejmě kvalitně připravíme, jedeme na sto procent a chceme vyhrát. Salzburg jsme v letošním ročníku třikrát porazili, naše hra na ně platí. Poslední dobou se trochu rveme s tím, že potřebujeme na každý gól více šancí. Na tom se snažíme zapracovat.

Máte již jasno o páteční sestavě?
Momentálně trénujeme ve stejném složení, ve kterém jsme odehráli poslední zápas. Ale v této chvíli nejsem schopen říct, jestli tak nastoupíme i v pátek (rozhovor vznikl ve čtvrtek dopoledne). Budeme o tom s kolegy mluvit až odpoledne.

Jak to vypadá s poslední dvojicí zraněných hráčů, tedy Martinem Podešvou a Janem Lattnerem?
Co se týče Martina Podešvy, tak osobně to nevidím moc dobře. Je předpoklad, že do konce sezóny se na ledě neobjeví. Honza Lattner už hraje, ve Villachu skóroval. Je tam u něj malé manko, ke konci zápasu trochu uvadal, ale je dobře, že už je zpět.


Autor: PeM

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
David Bartoš 0 0 0 -1 0
Petr Beránek 0 1 1 0 0
Jiří Beroun 0 0 0 0 0
Antonín Bořuta 0 0 0 0 0
Ondřej Fiala 0 0 0 0 0
Adam Havlík 1 2 3 0 4
Burke Henry 1 0 1 -1 0
Richard Jarůšek 0 0 0 -1 0
Vesa Kulmala 0 0 0 0 4
Jan Lattner 1 0 1 0 0
Martin Pláněk 0 0 0 0 0
Peter Pucher 1 1 2 0 0
Juraj Rožník 0 1 1 0 0
Aleš Sova 0 0 0 1 0
Jakub Stehlík 0 0 0 0 0
Kim Strömberg 0 0 0 -1 0
Jan Šeda 0 1 1 0 4
Lubomír Štach 0 1 1 -3 0
Marek Uram 0 1 1 0 0
Kyle Wharton 0 0 0 0 2

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Ondřej Kacetl 60 41 7 33 82,50 0 0

Související články