Villach
1/3
2/3

Villach si odvezl ze Znojma opět debakl

<em>Znojmo</em> - Úvodní třetina byla pro domácí jako z říše snů. Po dvou gólech Strömberga, jedné brance Lattnera a Rožníka se dostali do čtyřgólového vedení. Soupeř sice na začátku druhé části dvěma zásahy snížil, ale to bylo z jeho strany všechno. Ještě v prostřední periodě zvýšil druhým gólem Lattner a v závěrečné dvacetiminutovce pojistili vítězství Bickell a Fiala. Orli si tak připsali třetí výhru v řadě.

Domácí vstoupili do utkání zcela nečekaně. Po prvních pár vyrovnaných minutách totiž v páté minutě skóroval Kim Strömberg, který protlačil kotouč za záda soupeřova gólmana. Hosté se gólového manka nezalekli a snažili se prosadit. Bylo to ale Znojmo, kdo skóroval. A to hned dvakrát ve velice krátkém sledu. Jan Lattner krásnou střelou od modré zvýšil vedení domácích. Následně Kim Strömberg podruhé vsítil branku, když tečoval Stehlíkovu střelu od modré čáry.

Tím ovšem první třetina plná šancí neskončila. Juraj Rožník příklepem neminul bránu. Černí Orli vystřídali gólmany. Hosté se sice chvíli zdáli opaření čtyřmi góly, ve třinácté minutě Hughes pálil z úniku do lapačky Landsmana. Na druhé straně si Strömberg sahal pro hat-trick, obránce Villachu se ale stihl vrátit. Hostující Hughes ještě v prvním dějství dostal desetiminutový trest za nesportovní chování, to však bylo vše.

Druhá perioda přinesla o něco vyrovnanější hokej, jen tři minuty po prvním vhazování prostřelil Landsmana Derek Ryan krásnou ranou mezi betony. Znojmo si vytvořilo vynikající šance, ale skórujícím týmem byl opět Villach. Markus Peintner ranou od modré neminul a snížil skóre. I tak ale byli aktivnější Orli, což potvrdil Jan Lattner nádhernou individuální akcí, při které prostřelil Höneckla. To bylo ze druhé třetiny vše.

Poslední část opět zcela ovládli domácí. Již čtyřiačtyřicet vteřin po začátku se přesně trefil Bryan Bickell, který střelou švihem zvýšil vedení Znojma. Domácím už nic nehrozilo, přesto se o šest minut později prosmýkl přes celé hřiště a obranu soupeře Ondřej Fiala, který jednou rukou a tlačen obránci zvýšil na konečných 7:2. Villach tak odjel ze Znojma opět s debaklem.

Petr Kučírek (Znojmo): Zápas byl rozhodnut prakticky již v první třetině, kterou jsme vyhráli 4:0. Poté Villach dvakrát skóroval po našich chybách, ale přesto jsme byli lepší tým. Hra Villachu nás ničím nepřekvapila. Vítězství je zasloužené.

Hannu Järvenpää (Villach): Domácí dnes hráli velmi dobře, je to dobrý tým. My naopak první a třetí třetinu odehráli katastrofálně. Bohužel to bylo velmi podobné jako náš první zápas tady. Do Znojma jsem jezdil velmi rád, ale už tomu tak není.