LA Stars Junior
1/3
2/3

Report ze zápasu ZNO vs. LAJ (8:1)

Mladí Orli přivítali na domácím stadionu beznadějně poslední tým EBYSL Lower Austria Junior Stars, již úvod utkání ukázal, že ani tentokrát výběr hokejové akademie po bodech sahat nebude.

Znojmo vlétlo na svého rivala s vervou a už v 5. minutě musel mexický gólman Albrecht lovit puk za svými zády po samostatném úniku Jana Müllera, jenž svou sólovou akci zakončil krásným bekhendovým blafákem – 1:0. Domácí mladíci i nadále Stars svírali v jejich obranném pásmu, hosté ale přeci jen dokázali zahrozit. Po dalším individuálním úniku nastřelil Antonitsch tyč Novotného svatyně. V závěru prvního dějství získali znojemští hokejisté možnost přesilové hry, kterou přetavil v gól Aleš Pelikán - 2:0.

Prostřední část hry odstartovali opět lépe Orli. V čase 23:24 nejprve Nováček orazítkoval tyč Albrechtovy klece, poté již Aleš Koňařík dopravil puk střelou z pravého kruhu za brankovou čáru – 3:0. V následující pasáži utkání měli o trochu navíc Stars, kteří si po akci Mathiase Kastnera vysloužili trestné střílení, které sám poškozený nekompromisní tvrdou ránou proměnil – 3:1.

Po menším odpočinku ale již zase skórovali jen domácí hráči. Nejprve vrátil svým barvám třígólové vedení Michal Telesz - 4:1, o minutu později vsítil pátý gól Znojma Radovan Holub, jenž z prostoru vedle levé tyčky propasíroval puk kolem brusle Albrechta do rakouské klece – 5:1. Brankář Albrecht se posléze nechal vystřídat svým náhradníkem Johannem Bauerem, který již do konce druhé třetiny udržel čisté konto.

Stačila však uběhnout necelá minuta třetí periody a brankové světlo za Bauerem se rozsvítilo. Robert Cerovečki krásnou střelou do horní části brány navýšil vedení Orlů – 6:1. Znojmo dál s chutí útočilo a další zásah na sebe nenechal dlouho čekat. Jan Müller vyvezl puk až před Bauera, kde po několika dorážkách dokázal puk dopravit za záda gólmana Stars nejproduktivnější hráč Jihomoravanů Jakub Fusek - 7:1.

V dalším průběhu duelu si vypracovaly oba týmy několik pěkných příležitostí, za zmínku jistě stojí dělovka Leitnera od modré čáry či kombinace Müllera s Fuskem. V závěru ještě přidal svůj druhý gól v utkání Aleš Pelikán - 8:1, jenž zároveň ustanovil konečné skóre.