Orli Znojmo Orli Znojmo
EBYSL - st 2. 1. 2013
Jesenice

Jesenice vyloupila znojemskou juniorku

Znojmo - Znojemští junioři vstupovali do utkání posilněni sérií osmi vítězných utkání v řadě. Již v 1. minutě promarnil nařízené trestné střílení Kastner. Orli si i nadále vytvářeli dostatek gólových příležitostí a se svým soupeřem drželi krok až do závěrečného dějství. V poslední dvacetiminutovce Jesenice domácímu týmu nasázela během tří minut tři góly a vytvořila si rozhodující náskok, který si poté bez větších potíží pohlídala.

Znojemští hokejisté se ještě v utkání s Jesenicí nestačili pořádně rozkoukat a Milan Kastner se postavil již ve dvacáté vteřině k nařízenému trestnému střílení, které však neproměnil. To jakoby předznamenalo další minuty zápasu. Orli si vytvářeli šance, ale vázla koncovka. Cerovečki spálil svou příležitost z hranice brankoviště, Nahodil z ostrého úhlu poslal puk jen do boční sítě. Co se nepovedlo domácím hráčům, zvládli posléze hosté. Z dorážky otevřel skóre duelu Peter Bizalj - 0:1. O necelé tři minuty později dostalo Znojmo výhodu přesilové hry, která se mu však vůbec nevyvedla. Po nepřesné rozehrávce se k puku probil Žan Zupan, nabruslil si až před gólmana Novotného, jehož si vytáhl z brány a poté bez potíží poslal puk do odkryté části klece – 0:2.

Orli si nadále vytvářeli slibné možnosti a jednu z nich proměnil v první gól svého týmu Marek Špaček, jenž dorazil za brankovou čáru puk, který předtím po Teleszově ráně orazítkoval tyč Pavličovy brány - 1:2. Znojmo se ze snížení na rozdíl jednoho gólu neradovalo dlouho. Krásnou dělovkou od modré čáry propálil Novotného Anže Zupančič - 1:3.

Druhé dějství odstartovali lépe domácí a ve 23. minutě opět snížil z další dorážky Milan Kastner - 2:3. Jesenici stačilo necelých čtyřicet vteřin a Jaka Podrekar rozvlnil po rychlém brejku síť za zády znojemského gólmana – 2:4. Následující pasáž hry patřila Orlům, kteří doslova ostřelovali Pavliče v hostující kleci. Dobře chytající brankář si poradil s Kastnerovou střelou k tyči, stejně tak vyřešil i nepřehlednou situaci ve svém brankovišti po nahození Nováčka. Lukáš Nováček však přeci jen na Pavliče vyzrál přesnou ránou z mezikruží nad vyrážečku – 3:4.

Znojemští hokejisté měli blízko i k vyrovnání průběžného stavu, když z ideální střelecké pozice v mezikruží nedokázal potrestat chybnou rozehrávku Jesenice Kastner. Orli se poté ubránili početní výhodě soupeře. V závěru třetiny se ještě blýskl hezkým sólem hostující Krasovec.

Třetí třetina začala zvolna. Nejdříve si přesilovou hru zahráli jeseničtí hokejisté, k vážnějšímu ohrožení Novotného se však nedostali. Následně si vysloužil přesilovku i domácí tým. V ní nejprve spálili Znojemští obrovskou šanci při skrumáži před bránou Pavliče. Ke konci oslabení vystihli hráči Jesenice nepřesnou znojemskou rozehrávku a po dalším rychlém brejku do rozhozené obrany skóroval Urban Sodja - 3:5. Slovinci tak podruhé v utkání vsítili gól v oslabení.

O minutu později bylo Jihomoravanům ještě více horko. Novotný vyjel z brankoviště proti střele Bizalje, k puku se však při dorážce prodral Jaka Podrekar a poslal jej do odkryté brány – 3:6. Znojemský trenér si poté vyžádal oddechový čas, ale ani ten nezastavil rozjetého rivala. Jaka Podrekar si zkušeně nabruslil před domácí klec a střelou k tyči nedal gólmanovi příliš šance k odpovědi – 3:7. Pro Podrekara to byla již třetí přesná trefa v zápase.

Orli si ještě zahráli dvě přesilové hry, ozvala se i tyčka Pavličovy brány. Na konečném stavu utkání se však již nic nezměnilo.

Autor: PeM

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Jakub Novotný 60 36 7 29 80,56 0 0

Ohlasy k utkání

Radek Haman (Znojmo): Dvě třetiny to bylo vyrovnané utkání. Soupeři jsme víceméně přihráli na dva góly, sami jsme pak neproměnili moře šancí. Nemyslím si, že by nám ke konci zápasu došla síla. Prohra nás mrzí, ale máme za sebou předchozích osm výher v řadě. Tím ale nechci nic omlouvat, zápas si samozřejmě ještě podrobně rozebereme.